Książka stanowi zbiór scenariuszy do pracy z dziećmi w klasach I-VI szkoły podstawowej. Pokazany w niej sposób dramowej pracy z tekstem literackim został wzbogacony o obszerne uwagi dotyczące ich realizacji i wskazówki wieloletniego praktyka. Szczególną wartością scenariuszy jest perspektywa humanistyczna, oparta na priorytecie rozwijania osobowości jako całości, pracy z emocjami i rozmowie o wartościach.

Publikacja może służyć wszystkim nauczycielom przedmiotów humanistycznych – polonistom, historykom, ale także terapeutom, arteterapeutom, bibliotekarzom, katechetom, etykom, pedagogom czy psychologom szkolnym.

Informacje dodatkowe o Jak rozwijać aktywność twórczą dzieci i młodzieży. Drama w nauczaniu, wychowaniu i biblioterapii:

Wydawnictwo: Difin
Data wydania: 2015 (data przybliżona)
Kategoria: Dydaktyka
ISBN: 978-83-7930-598-8

Kup książkę Jak rozwijać aktywność twórczą dzieci i młodzieży. Drama w nauczaniu, wychowaniu i biblioterapii

Jak rozwijać aktywność twórczą dzieci i młodzieży. Drama w nauczaniu, wychowaniu i biblioterapii - opinie o książce

Avatar użytkownika - iwona-w
iwona-w
Przeczytane:2016-04-17, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Poradnik zawierający scenariusze zajęć dla dzieci i młodzieży opartych na metodzie dramy. Ukazuje wielorakie możliwości zastosowania tej metody w pracy z tekstem. Może stanowić przewodnik metodyczny dla nauczycieli, wychowawców, animatorów i studentów studiów pedagogicznych oraz tych, którzy chcą się dobrze bawić w niekonwencjonalny sposób.
Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;