Jak umierają ptaki. Baśnie na ważne etapy życia

"Jak umierają ptaki. Baśnie na ważne etapy życia" to zbiór baśni dla dorosłych. Napisane przez psychoterapeutę z wieloletnim stażem w pracy z ludźmi, odnoszą się do trudnych i kluczowych momentów w życiu człowieka. Pierwsza miłość, inicjacja, kryzys środka życia, starość czy śmierć to etapy, wobec których często czujemy się bezradni. Może nam wtedy pomóc odniesienie się do mitycznych/baśniowych rozwiązań, które zawierają archetypowe wzorce mierzenia się w życiu z trudnymi sytuacjami. Jest to sięganie do nieświadomej wiedzy zebranej przez ludzkość w całym procesie jej rozwoju oraz próba odkrywania mitu życiowego, archetypowego wzorca strukturalizującego życie danej jednostki. Gdyby żyli, może powiedzieliby o tej książce: "Wreszcie na rynku pojawił się w miarę sensowny zbiorek baśni. Momentami zabawny, ale brakuje mu mocnych i krwawych scen. Wprawdzie książka nie dorównuje naszemu dziełu, ale możemy ją polecić". Bracia Grimm "Podoba mi się melancholijny nastrój tych baśni, choć zbyt często wzbudzają nadzieję. Patrząc na tytuł, liczyłem, że do każdego egzemplarza będzie dołączona brzytwa, ale się zawiodłem". Hans Christian Andersen "Zawsze uważałem, że zwierzęta jako bohaterowie są ciekawsze, więc jak dla mnie trochę ich jest tu za mało. Liczyłem też, że będzie coś o wielbłądach. Podoba mi się myśl jednej z baśni: Kto zna ludzi, kocha psy". Charles Perrault "Te baśnie są zbyt skomplikowane. Nie wiem, jaki morał z nich wynika". Jean de la Fontaine

Informacje dodatkowe o Jak umierają ptaki. Baśnie na ważne etapy życia:

Wydawnictwo: Eneteia
Data wydania: 2012-12-17
Kategoria: Psychologia
ISBN: 978-83-61538-74-5

Kup książkę Jak umierają ptaki. Baśnie na ważne etapy życia

Jak umierają ptaki. Baśnie na ważne etapy życia - opinie o książce

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis