Jak uspokoić swoje myśli. Dla wszystkich, którzy martwią się na zapas

Czy zdarza Wam się martwić rzeczami, które jeszcze nie nastąpiły? Albo takimi, które nie tylko jeszcze się nie wydarzyły, ale zapewne nigdy się nie wydarzą? Mózg podsuwa nam milion różnych scenariuszy, z których każdy następny jest coraz bardziej niepokojący. Zaczynamy się stresować i coraz trudniej nam zatrzymać gonitwę myśli. Autorka bestsellerowej i uznanej serii poradników, ,,antyguru" Sarah Knight uczy nas rozwiązywać problemy, zamiast pogarszać sytuację. Dostarcza wskazówek, sztuczek i technik, które pomogą zapanować nad stresem oraz przejść do likwidowania przyczyn, które go wywołały.

Informacje dodatkowe o Jak uspokoić swoje myśli. Dla wszystkich, którzy martwią się na zapas:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2020-03-11
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: Calm the F*uck Down

Tagi: bóg Asertywność motywacja i poczucie własnej wartości

Kup książkę Jak uspokoić swoje myśli. Dla wszystkich, którzy martwią się na zapas

Jak uspokoić swoje myśli. Dla wszystkich, którzy martwią się na zapas - opinie o książce

Pokładałam w niej duże nadzieje. Niestety miłości nie będzie.

Mimo wszystko trzeba przyznać, że napisana z dużą dawką humoru i zabawnych sformułowań. Dla osób, które nie lubią poradników to dobre rozwiązanie, bo czyta się lekko i trochę przez różowe okulary.

Jeśli masz natłok myśli możesz podejść do problemu na wesoło. Sara Knight, wie jak to zrobić. Znajdziesz tu sprawdzone sposoby z jej życia na pokonanie trudności.

Natomiast jeśli szukasz bardziej fachowych porad to poszukaj czegoś innego. Ja jej w swojej biblioteczce nie zostawiam.

Już sam tytuł "jak uspokoić swe myśli" sugeruje, że książka będzie poradnikiem, który uczy jak radzić sobie w dzisiejszych czasach.  Myślę że właśnie teraz jest moment, że więcej osób będzie sięgało po poradniki by radzić sobie z emocjami.
Nie jestem pewna czy te poradnik nam w tym pomoże.

Jest to kolejna książka, którą przeczytałam z tej serii i muszę przyznać ze czytałam ją najszybciej, przede wszystkim dlatego, ze napisana jest bardzo prostym językiem (tak, to jest plus), oparta jest na przykładach jednak nie ma tam cennych złotych rad. Na każdej stronie wysuwa się wniosek jeśli coś idzie nie po Twojej myśli po prostu to olej! Książka ta na pewno nie skłania do refleksji i nie ma tam momentów na którymi należy się zastanawiać.  Książka napisana jest lekkim piórem i to jest duży plus!

Książka bawi a poradnik chyba nie taki powinien być. Czasem mam wrażenie że autorka z humorem podeszła do tego problemu, bo jak można dawać rady w stylu uspokój się, prześpij się a jutro będzie lepiej. Ktoś kto jest pod dużym stresem, nie radzi sobie z nim i oczekuje pomocy w tej książce - na pewno tego nie znajdzie.

Rób swoje
Sarah Knight0
Okładka ksiązki - Rób swoje

Jak być tym, kim jesteś, i korzystać z tego, co masz, aby dostać to, czego chcesz Ta książka jest o akceptacji siebie, o konieczności uświadomienia...

Ogarnij się! Dziennik
Sarah Knight0
Okładka ksiązki - Ogarnij się! Dziennik

Praktyczne wskazówki, jak zebrać się do kupy i wygrać w życie. Niezależnie od tego, czy utknąłeś w niesatysfakcjonującym cię związku, pracy, której...