Jak w niebie

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: b.d
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 83-7359-369-1
Liczba stron: 214

Ocena: 4.83 (6 głosów)

Największy francuzki bestseller ostatnich lat! Po wypadku samochodowym Lauren zapada w śpiaczkę. Kilka miesięcy później jako duch powraca do opuszczonego przez siebie mieszkania. Tam spotyka się z nowym lokatorem - młodym architektem Arthurem, który początkowo nie chce uwierzyć, że rozmawia z osobą z zaświatów. Szybko okazuje się, że tylko on jeden widzi dziewczynę. Wzajemna fascynacja stopniowo przeradza się w przyjażń, a potem w głębokie uczucie. Kiedy lekarze postanawiają odłączyć Lauren od respiratora, Arthur musi znaleść sposób, by ją ocalić. Ciało i duszę. Inaczej na zawsze utraci miłość swojego życia.

Kup książkę Jak w niebie

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Jak w niebie

Avatar użytkownika - enigma1
enigma1
Przeczytane:2013-05-12, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2013,
Książka - niespodzianka. Niby "urocza komedia romantyczna", w rzeczywistości okazuje się książką, niosącą ważne przesłanie. Wątek główny jest cudownie nierealistyczny (duch kobiety, która zapadła w śpiączkę, nawiedza swoje dawne mieszkanie i nawiązuje kontakt z mieszkającym tam młodym mężczyzną), natomiast cała reszta traktuje o bardzo poważnych sprawach: szczerości wobec siebie i innych, priorytetach w życiu, o wadze przyjaźni i miłości, no i o tym, kiedy kończy się życie i czy inni mogą o tym decydować. Sporo w tej książce jest o śmierci - i o tym, że warto dobrze wykorzystać każdą chwilę życia. Truizm? Być może, ale wg mnie warto się nad tym zastanowić. A ta książka skłania do zastanawiania się nad życiem, nad jego sensem. "Kiedy umiera mama, to jakby spłonęła biblioteka" - ten cytat bardzo mnie poruszył, również ze względu na moje ostatnie przeżycia :(
Link do opinii
Avatar użytkownika - justyna39
justyna39
Przeczytane:2019-12-25, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,

Lauren była lekarzem pracującym w San Francisco Memorial Hospital. Prowadziła aktywny tryb życia. Podczas prowadzenia samochodu ulega wypadkowi przez co zapada w śpiączkę. Jako duch zjawia się niespodziewanie w mieszkaniu pewnego mężczyzny. Mężczyzna nie jest zachwycony widokiem kobiety - zjawy i pragnie pozbyć się nieproszonego gościa. Początkowo Arthur uważa, iż jest przemęczony i z tego powodu mówi sam do siebie. Jednakże stopniowo jego znajomość z tajemniczą kobietą - zjawą przeradza się w coś głębszego. Arthur postanawia pomóc Lauren w jej problemach. Natomiast Arthura wspiera dobry wspólnik i przyjaciel, Paul. 

 

"Jak w niebie" jest powieścią interesującą, choć niezbyt wymagającą. Niektóre momenty w powieści wydają się być szczególnie interesujące i skłaniające do refleksji ( opowieść Lauren o wielkim darze jakim jest czas ). Sami bohaterowie nie są zbyt skomplikowani podobnie jak sama fabuła. Powieść napisana jest prostym i przystępnym językiem. Nie zalicza się do ambitnej literatury, lecz z całą pewnością może zaciekawić.

 

Moją uwagę przykuła nietypowa relacja między Arthurem a Lauren, kobietą - zjawą. Arthur próbuje ratować kobietę przed kłopotami. W dodatku sam wiele ryzykuje w swoim życiu. Jednakze darzy Lauren głębokim uczuciem, dzięki czemu jest gotowy na wiele.

 

Minusem tej powieści jest nieco pośpieszna akcja, przez co historia wydaje się być zbyt krótka i nieco powierzchowna. Brakuje w niej pewnych elementów i głębszych opisów, które mogłyby "uzupełnić" całą historię. 

 

Autorem tej powieści jest francuski pisarz Marc Levy, znany również z powieści takich jak "( Nie ) pamięć", "Ona i on", "Przeznaczenie", "Złodziej cieni" i innych. Pisze powieści fantasy, kryminalne, obyczajowe, romantyczne a także z pogranicza literatury pięknej. 

 

Polecam tę powieść wszystkim zainteresowanym twórczością Marc'a Levy'ego oraz osobom niezbyt wymagającym.  

 

Cała opinia na stronie: https://moichksiazekswiat.pl/jak-w-niebie

Link do opinii
Avatar użytkownika - angel92
angel92
Przeczytane:2019-04-23, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, 26 książek 2019,
Avatar użytkownika - dayna15
dayna15
Przeczytane:2015-06-01, Ocena: 6, Przeczytałam, z_Przeczytałam przed 2013,
Avatar użytkownika - Karmelek3
Karmelek3
Przeczytane:2014-02-08, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - enka26
enka26
Przeczytane:2009-07-21, Ocena: 6, Przeczytałam,
Inne książki autora
Ona i on
Marc Levy0
Okładka ksiązki - Ona i on

Subtelna i naprawdę zabawna historia miłosna, która uwiedzie i oczaruje czytelniczki. Nie ma tu księcia z bajki, jest zwykły facet i prawie zwykła...

Pierwsza noc
Marc Levy0
Okładka ksiązki - Pierwsza noc

Adrian otrzymuje wiadomość o ocaleniu Keiry po wypadku, którym zakończyła się ich wyprawa do Chin. Wyrusza na jej poszukiwanie. W samolocie nagle choruje...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Chcesz zrozumieć, czym jest rok życia? Zapytaj o to studenta, który oblał roczny egzamin. Czym jest miesiąc życia, powie ci matka, która wydała na świat wcześniaka, i czeka, by wyjęto go z inkubatora, bo dopiero wówczas będzie mogła przytulić swoje maleństwo. Zapytaj, co znaczy tydzień, robotnika pracującego na utrzymanie rodziny w fabryce albo kopalni. Czym jest dzień, powiedzą ci rozdzieleni kochankowie, czekający na kolejne spotkanie. Co znaczy godzina, wie człowiek cierpiący na klaustrofobię, kiedy utknie w zepsutej windzie. Wagę sekundy poznasz, patrząc w oczy człowieka, który uniknął wypadku samochodowego, o ułamek sekundy pytaj biegacza, który zdobył na igrzyskach olimpijskich srebrny medal, a nie ten złoty, o którym marzył przez całe życie. Życie to magia [...]


Więcej
Recenzje miesiąca
Kwestia winy
Małgorzata Rogala
Kwestia winy
Bóg Maszyna
Joanna W. Gajzler
Bóg Maszyna
Tam, gdzie nie pada
Michael Sowa
Tam, gdzie nie pada
Przepustka do męskości
Paweł Pollak
Przepustka do męskości
Żyje się tu i teraz
Katarzyna Kaźmierczak
Żyje się tu i teraz
Prezydentka
Marika Krajniewska
Prezydentka
Joker
Natalia Nowak-Lewandowska
Joker
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy