Jak zbudować wehikuł czasu. Nauka a podróże w przeszłość i w przyszłość

Przejrzyste kompendium, opisujące zmagania współczesnej fizyki z koncepcją podróży w czasie, począwszy od mechaniki kwantowej aż po kosmologię.

Wszyscy podróżujemy w czasie. Nieustannie suniemy w przyszłość, która zmienia się w teraźniejszość, a następnie w przeszłość. Czy możliwa jest podróż w przeciwnym kierunku? Czy można podróżować w przyszłość w innym tempie niż dobrze nam znane, wynoszące sześćdziesiąt minut na godzinę?
Mimo że jedne z najbardziej fascynujących pytań w historii nauki pozostają wciąż bez odpowiedzi, wiemy, że żadne prawo fizyki nie zabrania podróżowania w czasie.
Pomocy udzieliły autorowi takie sławy, jak autor wielu popularnonaukowych bestsellerów prof. Michio Kaku, profesor prof. Günter Nimtz (w serii „Na ścieżkach nauki” ukazała się jego książka „Przestrzeń czasu zerowego” o tunelowaniu kwantowym), słynny matematyk prof. Ian Stewart (autor m.in. takich książek, jak „Matematyka życia”, „17 równań, które zmieniły świat”) czy Marcus Chown („Po prostu Wszechświat”).

Informacje dodatkowe o Jak zbudować wehikuł czasu. Nauka a podróże w przeszłość i w przyszłość:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2014-04-22
Kategoria: Popularnonaukowe
ISBN: 978-83-7839-745-8

Kup książkę Jak zbudować wehikuł czasu. Nauka a podróże w przeszłość i w przyszłość

Jak zbudować wehikuł czasu. Nauka a podróże w przeszłość i w przyszłość - opinie o książce

Przyspieszony kurs rozwoju osobistego
Brian Clegg0
Okładka ksiązki - Przyspieszony kurs rozwoju osobistego

Odkryj swoje talenty i złap życie za rogiLepiej zarządzaj czasem, Wygrywaj ze stresem, Opanuj techniki negocjacji i komunikacji, Żyć pełnią życia i realizować...