Jak zostać dyktatorem. Podręcznik dla nowicjuszy

Wydawnictwo: Agora
Data wydania: 2016-11-07
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 9788364846007
Liczba stron: 256

Ocena: 5 (3 głosów)

Mieszkają w pełnych przepychu pałacach, mają najdroższe auta, piękne kobiety, pieniądze i zastępy fanatycznych wielbicieli. ,,Jak zostać dyktatorem. Podręcznik dla nowicjuszy" Mikela Hema to opowieść o drodze do władzy absolutnej. To gorzka, inteligentna satyra i analiza współczesnego świata, który na gwiazdy kreuje czasem wyjątkowo antypatyczne postaci.

Mikel Hem, dziennikarz specjalizujący się w zagadnieniach i analizach polityki międzynarodowej, przytacza fakty, które ilustruje barwnymi anegdotami dotyczącymi prywatnego życia dyktatorów. Pisze o ich słabostkach, ulubionych autach i sportach - także tych bardzo ekstremalnych, o miłosnych podbojach i cudach jakich rzekomo dokonywali. W satyryczny, ale daleki od pobłażliwości sposób relacjonuje ich poczynania, które doprowadziły do patologizacji autorytarnych rządów.

,,Jak zostać dyktatorem" w krzywym zwierciadle pokazuje mechanizmy i cechy, dzięki którym ,,słońca narodów" z całego świata dochodziły do władzy i przy jej pomocy eliminowały przeciwników. Pokazuje też, że opowieść o krwawych i bezwzględnych dyktaturach może być  zarazem historią o buncie i narastającej społecznej frustracji, która prowadzi do rewolucji skierowanych przeciwko absolutnej władzy.

Mikal Hem - norweski dziennikarz i komentator polityczny. Pracował dla wysokonakładowych dzienników ,,Dagbladet" i ,,Verdens Gang", a także dla magazynu ,,Ny Tid". Współpracował też z państwową spółką radiowo-telewizyjną NRK. Zawodowo wiele podróżował, m.in. po Afryce i krajach byłego Związku Radzieckiego. Jako dziecko dwa lata spędził z rodziną w Zimbabwe, pod rządami Roberta Mugabe. Od czasu norweskiej premiery ,,Jak zostać dyktatorem" książka została przetłumaczona na 12 języków m.in. na język turecki, węgierski, niemiecki i serbski.

Kup książkę Jak zostać dyktatorem. Podręcznik dla nowicjuszy

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Jak zostać dyktatorem. Podręcznik dla nowicjuszy

Avatar użytkownika - Sebastian34
Sebastian34
Przeczytane:2019-11-05, Ocena: 5, Przeczytałem,

Wczoraj skończyłem trzeci raz czytać książke Mikal'a Hem'a, pt. "Jak zostać dyktatorem. Poradnik dla nowicjuszy". Mam tą książkę na własność, bo wygrałem ją jakiś czas temu w konkursie internetowym. I cieszę się z tego, bo to naprawdę bardzo dobra satyra na dyktatorów, z którymi autor Mikal nie patyczkuje się i ich wyśmiewa. Polecam każdemu. To tyle.

Link do opinii
Avatar użytkownika - elfijka
elfijka
Przeczytane:2017-01-15, Ocena: 5, Przeczytałam, 2017,
Recenzje miesiąca
Kwestia winy
Małgorzata Rogala
Kwestia winy
Bóg Maszyna
Joanna W. Gajzler
Bóg Maszyna
Przepustka do męskości
Paweł Pollak
Przepustka do męskości
Żyje się tu i teraz
Katarzyna Kaźmierczak
Żyje się tu i teraz
Prezydentka
Marika Krajniewska
Prezydentka
Joker
Natalia Nowak-Lewandowska
Joker
Znieczulenie
Kamil Wala-Szymański
Znieczulenie
Dwa królestwa. Jedna krew
Renata Czarnecka
Dwa królestwa. Jedna krew
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy