Jak zrozumieć język psa

Wydaje ci się, że doskonale rozumiesz swojego psa? Wiesz, kiedy Twój najlepszy przyjaciel jest smutny, wystraszony, a kiedy radosny i spokojny? Wiesz, co zwierzak robi podczas Twojej nieobecności? Dzięki tej książce dowiesz się, czy na pewno masz rację.

To obowiązkowa pozycja dla każdego, zarówno obecnego jak i przyszłego, właściciela czworonoga. Językiem ciała bowiem zwierzęta domowe nie tylko wyrażają własne potrzeby i uczucia, ale także komunikują się z człowiekiem. Z poradnika dowiemy się nie tylko, jak interpretować poszczególne zachowania psów, ale również w jaki sposób na nie reagować, by nie wystraszyć lub nie zezłościć zwierzaka. Książka odkrywa także sekrety psiego życia oraz tajniki „psiego masażu”, a przydatne informacje są uzupełniane licznymi ciekawostkami i anegdotami, dzięki czemu świat naszego czworonoga staje się jeszcze bardziej fascynujący.

Informacje dodatkowe o Jak zrozumieć język psa:

Wydawnictwo: RM
Data wydania: 2014-01-16
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-7773-205-2

Kup książkę Jak zrozumieć język psa

Jak zrozumieć język psa - opinie o książce

Avatar użytkownika - justa21
justa21
Przeczytane:2014-08-08, Ocena: 6, Przeczytałam,

Najlepszy przyjaciel - pies

„Pochwała psa: Jedynym całkowicie pozbawionym egoizmu przyjacielem, na jakiego człowiek może liczyć w tym samolubnym świecie, jaki go nigdy nie opuści, nie okaże niewdzięczności bądź zdrady, jest jego pies (...). Całować będzie dłoń, która nie zdoła zapewnić mu pożywienia, lizać będzie rany i sińce, powstałe w zetknięciu z brutalnością świata (...)" – tymi słowami polityk George Vest opisywał psią naturę.  Skoro jednak pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, to czemu tak często się go pozbywamy? Czemu traktujemy nieludzko - zakuwając w łańcuchy, odmawiając pokarmu, pieszczot i swojego towarzystwa, nierzadko reagując agresją na próby wymuszenia czułości czy chociażby aprobaty? Przyczyną „wymiany psa na lepszy model” jest najczęściej nieprzemyślany zakup, kierowanie się modą na daną rasę a nie znajomością ich natury i konsekwencji wprowadzenia go do naszego domu.

O tym, jak długą drogę ewolucji przeszedł pies, jakie informacje niesie ze sobą jego rasa, a także jak zrozumieć język czworonoga, zajmująco pisze Susie Green. Jako właścicielka rozpieszczonego Beagle`a z wielką przyjemnością sięgnęłam po poradnik „Jak zrozumieć język psa”, opublikowany nakładem wydawnictwa RM i … nie zawiodłam się. Oprócz historii psa otrzymujemy szereg informacji dotyczących typowego psiego zachowania, a także sygnałów wysyłanych przez czworonogów.

Autorka w siedmiu rozdziałach krok po kroku przybliża nam zagadnienia związane z naszymi przyjaciółmi. Dowiadujemy się, w jaki sposób przez pięćdziesiąt pięć milionów lat różne gatunki ssaków zdołały się rozdzielić i wyspecjalizować, odpowiadamy na pytanie, kiedy wilk zmienił się w psa i jakie typy czworonogów królowały w starożytnym Rzymie. Green pokazuje również, że skuteczne komunikowanie się z psem wymaga poznania i zrozumienia cech związanych z jego rasą, posługując się przykładami m.in. Border collie, psów pilnujących owiec i ras arktycznych.

Każdy właściciel psiaka doskonale wie, że zwierzęta te rozumieją nie tylko komendy, ale również zachowania niewerbalne, a także nastoje. I choć liczne badania prowadzone przez naukowców starają się udowodnić, że w przypadku psa nie możemy mówić o samoświadomości, a tym samym nie odczuwa on emocji  to  każdy właściciel psa wie doskonale, że to bzdura. Autorka jest tego samo zdania, zachęcając – na przekór koncepcjom intelektualistów-teoretyków – do doskonalenia procesu obustronnego porozumiewania się.

Green podpowiada nam również, w jaki sposób dbać o psa i poprawiać jego formę (chociażby za pomocą różnych technik masażu), jak zdobyć zaufanie nieśmiałego czworonoga, a także jak uniknąć ataku. Zdradza również sekrety psiego świata uświadamiając, że pies może być szczęśliwy we własnym świecie bez pomocy człowieka. Tym bardziej należy zatem docenić fakt, że czworonogi chcą z nami być, chcą nam towarzyszyć i obdarzają nas zaufaniem.

Poradnik „Jak zrozumieć język psa” został również uzupełniony o słowniczek zawierający pięćdziesiąt najbardziej popularnych ras wraz z ich krótką charakterystyką. Choć pozycja autorstwa Susie Green jest adresowana do przyszłych i obecnych właścicieli psów, to jestem przekonana, że podane informacje zainteresują również profesjonalnych hodowców, a nawet osoby, które o własnym czworonogu nigdy nie myślały. Dużym atutem książki jest jej staranne wydanie i ciekawa szata graficzna, a także przystępny język i przytoczone anegdoty oraz prawdziwe historie o psiej wierności, wplecione pomiędzy tekst merytoryczny.

Avatar użytkownika - enigma1
enigma1
Przeczytane:2011-01-13,
Bardzo bym chciała wreszcie przeczytać tę książkę
Avatar użytkownika - Anna1990
Anna1990
Przeczytane:2021-10-18, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2021,

Jak zrozumieć psa nie jest książkę obszerną. Ma jedynie ponad 120 stron i jest raczej przyczynkiem dotyczącym wiedzy na psie tematy. Jednak pomimo tego sporo się z niej dowiedziałam. Trochę lepiej poznałam rozumowanie naszych czworonożnych przyjaciół. Z przyjemnością odnotowałam sporo informacji tyczących się naszej wspólnej historii i zmian jakie następowały na przestrzeni wielu, wielu lat.
Jak zrozumieć język psa jest książką, która może stanowić idealny początek drogi u lepszemu poznaniu naszego ukochanego psiaka. Warto zwrócić uwagę na historie, które zostały umieszczone w książce. One udowadniają jak bardzo psy są inteligentne i jak niewiele o nich wiemy. Odkrywając to może inaczej spojrzeć na naszego pupila.
Chociaż Jak zrozumieć język psa nie jest pozycją mocno rozbudowaną możemy się z niej wiele dowiedzieć. Szczególnie powinna przypaść do gustu osobom, którzy dopiero planują adopcję psa albo są na samym początku przygody z tymi czworonożnym zwierzakami. Myślę, że dobrze by było by każdy kto pragnie przygarnąć psa powinien nieco dowiedzieć się czego można się po nim spodziewać i jakimi kryteriami kierować się w adopcji tego ,,wymarzonego czworonoga''.