Jaksa. Bies idzie za mną

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 2019-01-16
ISBN: 978-83-7964-388-2

Tom 1 cyklu Jaksa

Królestwo Lendii pada na kolana przed dziką hordą Hungurów. Zdrajcy zostają panami, rycerze - martwymi wojownikami, albo kryją się po lasach jak zaszczute zwierzęta. Zamęt wykorzystują guślarze, wzywając starych bogów. Krainę rozdziera bunt chłopstwa. Pośród chaosu i rzezi zaczyna się historia chłopca, który z powodu czynów ojca będzie ścigany aż do kresu swych dni. Wydaje się, że dziecko nie ma w tym starciu żadnych szans, a jednak raz za razem los mu sprzyja. Wszelako los to kapryśny sprzymierzeniec.

"Jaksa. Bies idzie za mną" to pierwszy tom powieści fantasy, do którego wstępem był wydany w maju zbiór opowiadań: Jaksa.

"Jaksa. Bies idzie za mną" to pierwszy tom cyklu ze świata Weddy, który tłumaczy wiele wątpliwości i niejasności zawartych w opowieściach. Skupia się przede wszystkim na postaci bohatera, ale poprzedni zbiorek bardzo rozszerza historię jego wielkiej i bezustannej ucieczki.

Kup książkę Jaksa. Bies idzie za mną

Opinie o książce - Jaksa. Bies idzie za mną

“Dzieje twojego życia to nie jarmarczna opowieść ślepego dziada. Życie tka o wiele subtelniejsze historie…”

Dobrze, że Jacek Komuda umiał spisać historię Jaksy. Zrobił to na swój charakterystyczny i lubiany przeze mnie sposób: z umiłowaniem szczegółów, kreacją nieoczywistych postaci i wydarzeń. Opisany świat powieści ukształtowała pradawna wiara i strach przed nocą, lasem i zmarłymi. Poznajemy losy młodego chłopaka, który płaci za przewinienia innych i który niewiele rozumie. Wraz z nim czytelnik dowie się co to gniew, palące uczucie zemsty i budzące się wątpliwości.