Jan Nowak-Jeziorański, Maria Winowska, Korespondencja 1955–1989

Publikowane po raz pierwszy listy Jana Nowaka-Jeziorańskiego i Marii Winowskiej stanowią część znajdującego się w Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich archiwum słynnego Kuriera z Warszawy. Znajomość korespondentów zainicjował w 1957 roku biskup Bolesław Kominek. Duchowny przedstawił Nowakowi Winowską jako osobę cieszącą się nieograniczonym zaufaniem prymasa Polski Stefana Wyszyńskiego. Nowak i Winowska spotykali się w Rzymie, Paryżu i w Monachium, ale przede wszystkim regularnie do siebie pisali. Ich listy dotyczyły sytuacji Kościoła w Polsce Ludowej, a w szczególności polityki religijnej władz, działalności stowarzyszeń katolickich i osobistego zaangażowania obojga na rzecz wolności religijnej.

Informacje dodatkowe o Jan Nowak-Jeziorański, Maria Winowska, Korespondencja 1955–1989:

Wydawnictwo: Ossolineum
Data wydania: 2016-02-20
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-61056-87-4

Kup książkę Jan Nowak-Jeziorański, Maria Winowska, Korespondencja 1955–1989

Jan Nowak-Jeziorański, Maria Winowska, Korespondencja 1955–1989 - opinie o książce

Andrzej Nowak0
Okładka ksiązki - Kto powiedział, że Moskale są to bracia nas, Lechitów... Szkice z historii wyobraźni politycznej Polaków

Co uczynić z tą Rosją i Rosjanami? Jak Polak powinien postrzegać imperium zamieszkałe, jak chcą jedni, przez naszych braci, a zdaniem innych – przez...

Jan Paweł II. Polska
Andrzej Nowak0
Okładka ksiązki - Jan Paweł II. Polska

Obfity w ilustracje album przedstawia historię Karola Wojtyły, od urodzenia aż po dzień dzisiejszy....