Jedno oko na Maroko. Rozmowy z osobami, które się wyróżniają

Zbiór ujmujących prostotą rozmów z osobami, które wyróżniają się wśród innych. Pierwsza reporterska książka dla dzieci w nowym, pełnym energii opracowaniu graficznym.

Dlaczego ten pan jest na wózku? Dlaczego ta pani jest taka gruba? Po co niewidomi noszą ciemne okulary? Czy bliźniacy naprawdę niczym się nie różnią? Dlaczego tamta pani ma tyle tatuaży?

Ludzie są tak ciekawi dlatego, że są tak różni. A dzieci pytają o to, co je intryguje - ale nie zawsze dostają odpowiedzi. Właśnie dlatego powstała ta książka. Osoby, które na różne sposoby wyróżniają się spośród innych, odpowiadają w niej na proste pytania, jakie mogłoby zadać dziecko.

Wśród bohaterów są niewidomy, kulturysta, osoba transpłciowa, bliźniacy, ksiądz, bezdomny czy osoba niskorosła. Czternaście krótkich rozmów ukazuje różnorodność ludzkich historii, doświadczeń i odczuć. Porusza i daje do myślenia. Pobudza wrażliwość, empatię i otwartość na ludzką odmienność.

To książka do czytania i do rozmowy. Dla młodszych i starszych, dzieci i rodziców.

Informacje dodatkowe o Jedno oko na Maroko. Rozmowy z osobami, które się wyróżniają:

Wydawnictwo: Dwie siostry
Data wydania: 2022-10-27
Kategoria: Inne

Kup książkę Jedno oko na Maroko. Rozmowy z osobami, które się wyróżniają

Jedno oko na Maroko. Rozmowy z osobami, które się wyróżniają - opinie o książce

Dziennik ciężarowca
Tomasz Kwaśniewski0
Okładka ksiązki - Dziennik ciężarowca

„Mam 32 lata. W styczniu dowiedziałem się, że jestem w ciąży. Oto mój dziennik.” Dziennik ciężarowca to bezpretensjonalny, zabawny i ogromnie...

Dziennik taty
Tomasz Kwaśniewski0
Okładka ksiązki - Dziennik taty

Dziennik taty Tomasza Kwaśniewskiego to zbiór felietonów, które układają się w szczerą opowieść początkującego rodzica. Miejscami...