Jedyna prawda

Wydawnictwo: Rea
Data wydania: 2012-11-05
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-7544-545-9
Liczba stron: 416

Ocena: 5 (5 głosów)

"Jedyna prawda" zabiera nas w mroczny, zimowy i surowy krajobraz południowej Szwecji, pełen osobliwych postaci, gdzie napięcie kipi pod powierzchnią, a tęsknota i bezbronność ludzi stają się wręcz namacalne. Zimowa noc, nad skańską równiną szaleje śnieżyca. Joel Lindgren dostaje telefon. Słyszy głos swojego ojca, Mårtena, z którym nie miał kontaktu od dwudziestu lat. Joel nie potrafi zlekceważyć tej rozmowy, więc wyrusza przez zamieć do rodzinnego miasteczka Tomelilla, gdzie mieszka Mårten. Znajduje go wiszącego na haku pod sufitem. Na ścianie widnieje napis namalowany czerwoną farbą: Ghadab Allah – Gniew Boga.

Mårten Lindgren zwrócił na siebie uwagę opinii publicznej kilka lat wcześniej, gdy na swoim obrazie przedstawił proroka Mahometa pod postacią świni. Według wszelkich poszlak teraz przyszło mu zapłacić za swój czyn.

Kiedy policja zatrzymuje podejrzanego o zabójstwo, inspektor kryminalna Fatima al-Husseini zostaje wyznaczona do prowadzenia przesłuchań. Jej spotkania z fanatycznym Osamą al-Dinem przeradzają się w psychologiczne starcie o to, czym jest prawa i kłamstwo, a czym dobro i zło. Więzy krwi, od których Joel całkowicie się odciął, dają o sobie znać. Kim właściwie był jego ojciec, którego przez całe życie tak nienawidził? Krętaczem, przemytnikiem, niewydarzonym artystą? Im więcej się dowiaduje, tym mniej rozumie. Czy prawda jest tylko jedna, czy może istnieje ich więcej? O tym dowiecie się wkrótce.

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Jedyna prawda

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Jedyna prawda

Avatar użytkownika - Nektrus
Nektrus
Przeczytane:,
Naprawdę super książka polecam!
Link do opinii
Avatar użytkownika -

Przeczytane:, 52 książki 2013,
Fascynująca intryga, wciągająca akcja, wszechogarniająca aura tajemnicy i grozy, mroczny( niekiedy przytłaczający) klimat, psychologiczna gra z czytelnikiem i właściwie stopniowane napięcie utrzymujące się od pierwszej do ostatniej strony. Wszystko to powoduje iż wszyscy miłośnicy tego rodzaju powieści będą usatysfakcjonowani.
Link do opinii
Avatar użytkownika - bookowinka
bookowinka
Przeczytane:2013-01-16, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2013, Mam,
Interesujący kryminał, w którym do końca nie wiemy kto jest zabójcą Martena. Ujawniane stopniowo okoliczności i motywy powodują, że od początku podejrzewany muzłumanin staje się coraz mniej winny, a jedynie stara się przypisać sobie winę aby uzyskac rozgłos. Książka jak większość skandynawskich powieści kryminalnych napisana ciekawym językiem. Ponadto jak często wśród Skandynawów bywa, pojawiają się wtrącenia odnoszące się do Polski - niestety negatywne (przemycana polska wódka). Warto przeczytać.
Link do opinii
Avatar użytkownika - mon-mon
mon-mon
Przeczytane:2014-12-29, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Avatar użytkownika - candylove27
candylove27
Przeczytane:2013-03-04, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013, Mam,
Avatar użytkownika - iwan
iwan
Przeczytane:2013-01-28, Ocena: 4, Przeczytałem, 52 książki 2013, Mam,
Inne książki autora
Pokuta
Olle Lönnaeus0
Okładka ksiązki - Pokuta

W niewielkiej południowo szwedzkiej miejscowości dochodzi do podwójnego zabójstwa. Ofiarami jest dwoje staruszków, Herman i Signe Jönssonowie, oboje zginęli...

Wielkie serce Mike'a Larssona
Olle Lönnaeus0
Okładka ksiązki - Wielkie serce Mike

Poruszająca opowieść o zmaganiach człowieka, który próbuje uciec od swojej przeszłości. Czarny humor, rodzicielska miłość i nagła śmierć...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Reklamy