Tom 1 cyklu Jesteś ważny

- Cześć, jestem Pink!

- Cześć, Pinku. Kim jesteś?

- Nie wiem.

- Jak to nie wiesz? Zastanów się chwilkę.

- Jestem taki jak wszyscy.

- Nie, jesteś unikalny.

Ty też jesteś unikalny, wiesz? Każdy z nas jest. Takiego drugiego Ciebie nie ma nigdzie na świecie. Dlatego jesteś jedyny i niepowtarzalny. Co nie znaczy, że idealny. Masz zalety i wady. Każdy z nas je ma. To one nas budują. One sprawiają, że jesteśmy wartościowi tacy, jacy jesteśmy. Tak jak Pink - Twój nowy przyjaciel. Pink to mały stwór, który wciąż rośnie. Jest trochę nieśmiały i nie zawsze pewien, czy to, co myśli i czuje, jest dobre. Boi się swoich słabych stron, bo jeszcze nie wie, że powinien je zaakceptować. Zastanawia się, czy jest tak samo ważny jak inni. Obserwuje siebie i stara się ze sobą zaprzyjaźnić.

Pomóż Pinkowi uwierzyć w siebie, a wtedy ON pomoże Ci zrobić to samo!

Informacje dodatkowe o Jesteś ważny, Pinku! Książka o poczuciu własnej wartości dla dzieci i dla rodziców trochę też :

Wydawnictwo: Sensus
Data wydania: 2020-08-25
Kategoria: Edukacyjne
ISBN: 978-83-283-6648-4
Ilustracje:Agnieszka Waligóra

Tagi: poczucie własnej wartości pewność siebie Asertywność mocne strony relacje z innymi dla dzieci edukacyjna psychologia

Kup książkę Jesteś ważny, Pinku! Książka o poczuciu własnej wartości dla dzieci i dla rodziców trochę też

Jesteś ważny, Pinku! Książka o poczuciu własnej wartości dla dzieci i dla rodziców trochę też - opinie o książce

Avatar użytkownika - joseheim
joseheim
Przeczytane:2021-10-07, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2021,

Książka potrzebna, a przy tym lekka i napisana w sposób przystępny. Podzielona na krótkie rozdziały, zawiera pewne elementy gry interakcyjnej, pozwalające na zadawanie pytań dziecku i szukanie odpowiedzi na kluczowe tematy. W zasadzie uważam, że każde dziecko w wieku od 4 do 12 lat powinno przeczytać tę lub podobną pozycję z rodzicem u boku. Polecam.

Avatar użytkownika - paulinagraczyk
paulinagraczyk
Przeczytane:2021-04-30, Ocena: 6, Przeczytałem, Półka Majeczki, Mam,

Cudowna książka, która w prosty sposób opowiada o problemach dzieci i budowaniu swojej samooceny . Krótkie opowiadania z ćwiczeniami, które pozwalają zrozumieć siebie i zaakceptować. Często wracamy do omówionych juz historii, gdy widzę że córkę coś męczy  :)

Z kwadratowej okładki patrzy niebieskawy, futrzany stworek z rumieńcami na twarzy, w czerwonym sweterku z białym paskiem pośrodku, który przytula do siebie zająca, a na głowie siedzi mu zadowolona mucha. Pinku wciąż rośnie i obserwuje siebie. Jest troszkę zagubiony i nieśmiały. Nie akceptuje swoich słabych stron, bo jeszcze nie wie, że powinien. Brak mu pewności siebie. Nie do końca wie, czy jego myśli i uczucia są dobre, czy jest tak samo ważny jak inni. Stara się ze sobą zaprzyjaźnić, ale jak to ze staraniami bywa – różnie wychodzi. Pink jest wartościowy i unikalny, choć o tym wciąż nie wie. Sięgnij po książeczkę i pomóż swojemu nowemu przyjacielowi uwierzyć w siebie. On pomoże Tobie.

Każdy rozdział, nazwany historią, składa się z dwóch części – dialogu dorosłego z Pinkiem oraz ćwiczeń. Historie są krótkie, żeby nie nużyć i męczyć, a osiągnąć zamierzony efekt. Rozmowy dotyczą m.in. bycia ważnym i unikalnym, ale nie idealnym, szukania mocnych stron, wybaczania sobie błędów, dowartościowania, zaprzyjaźnienie się z samym sobą, asertywności. Pytania zmuszają stworka do myślenia, zastanowienia się nad sobą i swoim życiem. Odpowiedzi są charakterystyczne dla dzieci, co można zauważyć po słownictwie i składni. „Teraz Ty” to ćwiczenia i zadania dla dzieci, które poprzez zabawę budują w dziecku poczucie własnej wartości i rozwijają prawidłowe relacji z innymi. Zadania może zrobić dorosły, by również się dowartościować. Co istotne, zwroty do adresata napisane są wielką literą, podkreślając ważność każdego czytelnika niezależnie od wieku.

Ważnym aspektem tej książki jest strona graficzna. Zaczyna się od jej… podpisania. Rozdziały zaczynają się od nowej strony. Duży, czerwony tytuł przyciąga wzrok, a na sąsiedniej stronie rysunek Pinkiego. Czcionka jest przyjazna dla oka – duża, nieco pogrubiona, miękka, zróżnicowana pod względem wielkości i koloru ze względu na treść. Mieszanka czarnego i niebieskiego tuszu ładnie komponuje się z kolorystyką stworka i szarą tonacją ilustracji.

„Jesteś ważny, Pinku!” to rodzaj poradnika dla rodzica, jak uczyć swoje dziecko pewności siebie, budować jego wartość i tożsamość. Oczywiście, nie od razu wzrośnie poczucie wartości dziecka, lecz ta książka pomoże uczynić pierwszy krok na tej drodze, a różnorodne ćwiczenia przybliżą dziecko do celu. Dorosłego też. Walor edukacyjny, wychowawczy i psychologiczny tej książki jest niezaprzeczalny. To publikacja, po którą warto sięgnąć i mieć na własność.

Urszula Młodnicka 0
Okładka ksiązki - Jesteś prawdziwym przyjacielem, Pinku! Książka o relacjach z rówieśnikami dla dzieci i rodziców trochę też

"- Cześć, Pinku!- Cześć!Pink jest...- Jestem stworem, niebieskim stworem. Mam nos z futerkiem i jedno ucho okrągłe, a drugie spiczaste. Lubię piec babeczki...