Tom 2 cyklu Jesteś ważny

"- Cześć, Pinku!
- Cześć!
Pink jest...
- Jestem stworem, niebieskim stworem. Mam nos z futerkiem i jedno ucho okrągłe, a drugie spiczaste. Lubię piec babeczki, robić niespodzianki i grać na ukulele. I jeszcze świetnie się skradam!
- Tak właśnie!
- O! I jeszcze mam wielu przyjaciół.
- Tak? A kogo?"
Pink ma aż troje przyjaciół. To: Bingo, Leo i Lulka. Spędzają razem czas, wspólnie się bawią, zapraszają się nawzajem na nocowanki. Dotąd się nie zastanawiali dlaczego, ale tak po prostu jest - są dla siebie ważni i okazują to sobie na wiele różnych sposobów.

Bo przyjaciel to właśnie ktoś, kto jest dla Ciebie ważny. Przyjaciel to ktoś, kto się Tobą interesuje. To ktoś, kto wie, co lubisz, a czego nie i przy kim możesz być sobą. Kto opowiada Ci o sobie i uważnie słucha, gdy mówisz. To ktoś, kto się o Ciebie troszczy. I o kogo troszczysz się Ty.

Pomóż Pinkowi odkryć, czym jest przyjaźń, i pozwól mu zostać Twoim przyjacielem!

Seria "Jesteś ważny"

"Jesteś ważny" to seria adresowanych do dzieci i rodziców książek, które wzmacniają u najmłodszych poczucie własnej wartości i odporność psychiczną. Uczą, jak radzić sobie z trudnymi emocjami, budować relacje z rówieśnikami i mieć poczucie sprawstwa.

Dlaczego "Jesteś ważny"? Bo wierzymy, że problemy małego człowieka są ważne! I że warto rozmawiać z dziećmi, by je wspierać w pokonywaniu trudności, pomagać przez nie przechodzić. Nie uciszać, nie bagatelizować i nie ignorować, tylko sprawiać, aby dzieci czuły się WAŻNE. Aby ich sprawy, emocje, przeżycia nie zagubiły się w codziennej gonitwie.

To świetne przygotowanie do startu w dorosłość.

Autorki bestsellera Jesteś ważny, Pinku!

Przyjaciółki od podkolanówek, znają się od pierwszego dnia szkoły podstawowej, przyjaźnią się od zawsze. Lubią razem łazić bez celu, zbierać skorupki ślimaków i inne dziwności, wygłupiać się i oczywiście pisać książki dla dzieci.

Informacje dodatkowe o Jesteś prawdziwym przyjacielem, Pinku! Książka o relacjach z rówieśnikami dla dzieci i rodziców trochę też:

Wydawnictwo: Sensus
Data wydania: 2021-11-10
Kategoria wiekowa: 15-18 lat
Ilustracje:Agnieszka Waligóra

Tagi: relacje rówieśnicze pewność siebie ćwiczenia psychologiczna odporność psychiczna

Kup książkę Jesteś prawdziwym przyjacielem, Pinku! Książka o relacjach z rówieśnikami dla dzieci i rodziców trochę też

Jesteś prawdziwym przyjacielem, Pinku! Książka o relacjach z rówieśnikami dla dzieci i rodziców trochę też - opinie o książce

Avatar użytkownika - blanka_sopinska
blanka_sopinska
Przeczytane:2022-01-09,

Książka to druga pozycja dziecięcej serii „Jesteś Ważny”. Opowiada o tym, jak budować zdrowe i zadowalające relacje z rówieśnikami.

Przyjaciele Pinka to Lulka, Bingo i Leo. Spędzają ze sobą wiele czasu, ale jak to bywa nawet w najlepszych relacjach, doświadczają oni czasami pewnych problemów. Książka ta uczy, kim jest przyjaciel i jak być dobrym przyjacielem. Ponadto, pokazuje jak unikać czy rozwiązywać problemy w relacjach, na co zwrócić uwagę, aby zbudować satysfakcjonującą przyjaźń.

Ja jestem tą pozycją zachwycona! Książka posiada 16 rozdziałów, w każdym jest poruszony jakiś problem, czy wartość np. przepraszanie, szczerość, czy fakt, że nasi przyjaciele mogą mieć innych znajomych. Kolejne plusy (plusy, bo jeden to mało 😊) za to, że po każdym rozdziale możemy znaleźć „karty pracy”, na których dziecko (najlepiej wspólnie z rodzicem), może przećwiczyć to, o czym była mowa np. ułożyć przepis na udane przeprosiny.

Żałuję, że nie mam pierwszej części serii „Jesteś Ważny”, ale mam zamiar to nadrobić 😊 Ale wracając do części drugiej- oprawa graficzna, treści … po prostu cudo! Bardzo polecam

Avatar użytkownika - gosiaaa
gosiaaa
Przeczytane:2022-01-09,

Moje dzieci od razu pokochały przesympatycznego stworka, jakim jest Pink. Książka bawi i uczy, piękne ilustaracje zachęcają do czytania. Dodatkowo różne kreatywne zadania wzbogacają tę wartościową książeczkę. Polecam każdemu dziecku i nie tylko:)

Pięknie wydana ksiązka, która może być przeznaczona już dla najmłodszych fanów literatury. Nie dość, że wygląda i prezentuje się pięknie, potrafi zainteresować małych czytelników cudownymi ilustracjami, to dodatkowo zawiera wiele mądrych morałów, z których dzieciaczki mogą się nauczyć wiele przydatnych informacji.
Książka traktuje o przyjaźni, o dobru, które do nas wraca, o miłości, wzajemnym szacunku i o tym, że nawet w przyjaźni należy umieć się sobą dzielić. Wiele bardzo mądrych lekcji dla dzieci, które z pewnością wysłuchają książki z wielkim zaciekawieniem, tak przynajmniej było w naszym przypadku.
Literki w książce dodatkowo są bardzo wygodne, co pozwoli również początkującym czytelnikom samym sobie poradzić z czytaniem.
Zdecydowanie polecam!

Gdy tylko zobaczyłam tę okładkę, to już czułam, że to będzie świetna książeczka dla dzieci. Pinku to stworek, który tak jak my wszyscy ma swoich przyjaciół (inne stworki), ma typowo dziecięce problemy jak na przykład: ona rozmawiała z naszym wrogiem, czy on się ze mnie śmieje. Oczywiście każdy z nas miał takie problemy w dzieciństwie i teraz wydają się nam one śmieszne, lecz wtedy wcale nam do śmiechu zapewne nie było.

Książka składa się z szesnastu krótkich rozdziałów i każdy dotyczy innego tematu. Autorki poruszają takie wątki jak przyjaźń, nowi znajomi, wybaczanie, zaufanie, popełnianie błędów i wiele, naprawdę wiele innych ważnych dla naszych dzieci tematów. Każda część uczy czegoś innego. Świetne w tej książeczce jest to, że ona jest zarówno dla dzieci jak i dla rodziców. Przyznam, że ja już zapomniałam, z jakimi problemami kiedyś się zmagało. Grześ jest jeszcze za mały na tego typu rzeczy, ale wszystko przed nami i super, że mogłam spojrzeć na to wszystko z innej perspektywy, co może uczuwać dziecko, jak wytłumaczyć maluchowi, że postąpił źle, bądź, że nic więcej zrobić nie może. Dodatkowo na koniec każdego rozdziału jest zadanie do wykonania dla naszej pociechy, czy to napisanie imion przyjaciół czy narysowanie czegoś. Moim zdaniem to super zaangażuje małego słuchacza w tę historyjki, sprawi, że nie tylko będzie słuchał bądź czytał, ale również coś z tego wyniesie.

Książeczka wydana jest pięknie, okładka jest usztywniona, ilustracje przyciągają moje oko, tekst jest napisany dużą czcionką i nie ma go za, wiele, co sprawi, że starsza pociecha sama będzie mogła czytać tę książkę i na pewno nie będzie się przy niej nudzić.

Jednak książkę polecałabym starszym dzieciom, mam na myśli tu dzieci powyżej szóstego roku życia, bo jednak młodsze dzieci mogą zbyt wiele nie zrozumieć a i z zadaniami sobie nie poradzą. Wiadomo, że zawsze mama, czy tata może pomóc, ale to nie są zadania dla nas rodziców tylko dla naszych pociech.

Ogólnie książeczka jest rewelacyjna, gorąco wam ją polecam, tylko proponowałabym zacząć od pierwszej części, czyli „Jesteś ważny PINKU!”. Sama zaopatrzę mojego Grzesia jeszcze w pierwszy tom jak już podrośnie, bo na razie jest zdecydowanie za mały.

Prawdziwa przyjaźń jest bardzo cenna, większość osób może policzyć swoich przyjaciół na palcach jednej ręki, a są i tacy, którzy ich w ogóle nie mają, bo nie spotkali na swojej drodze jeszcze osoby, której mogliby bezgranicznie zaufać.
Pinku ma to szczęście, że spotkał w swoim życiu Bingo, Leo i Lulkę, uważa ich za prawdziwych przyjaciół, ponieważ razem się bawią, martwią się o siebie i mają wspólne sekrety, niestety żadne relacje nie są proste i u nich czasami zdarzają się nieporozumienia.
Książka to z jednej strony czytanka, a z drugiej ćwiczenia, które pozwalają dziecku wczuć się w daną sytuację, sprawdzić, czy tak naprawdę jego znajomi to prawdziwi przyjaciele oraz pokazać jak można rozwiązywać różne problemy. Najpierw mamy historie Pinku o tym, co robił, co widział lub co go zdenerwowało, a potem ćwiczenie, które trzeba wykonać, należy napisać coś, narysować lub po prostu zastanowić się nad tym, co się wydarzyło. Ćwiczenia dotyczą przeczytanego tekstu i mają na celu przybliżenie sytuacji, jakie mogą go spotkać w relacjach z przyjaciółmi, takie zadania pomogą dziecku, ale również rodzicom, ponieważ będą mogli choć trochę, wskazać mu właściwy kierunek działania.
Taka książka to świetny pomysł, bo jak dziecko sobie tak wszystko rozrysuje, to wtedy może zauważyć, że zawsze pomaga najbliższym i jest na każde zawołanie, ale nigdy to nie działa w drugą stronę, takie ćwiczenia mogą uświadomić, kto tak naprawdę jest przyjacielem, a kto tylko tak zwanym pasożytem. Powiem wam też w sekrecie, że ta książka jest również świetna dla dorosłych, w końcu każdy z nas ma przyjaciół niezależnie od wieku i każdy z nas wchodzi w różne relacje z innymi.
Obecnie trudno jest trafić na osobę, na którą zawsze można liczyć, łatwo się pomylić i stać się wykorzystywanym, a nie mieć nic w zamian, warto poczekać na osobę, która naprawdę stanie się dla nas kimś ważnym, a my dla niej.

Avatar użytkownika - monikaswiatek
monikaswiatek
Przeczytane:2021-11-28,

Książeczka idealna dla najmłodszych czytelników jak również dla rodziców. Przepiękna szata graficzna. Dzieci dzięki tej książeczce nauczą się co to jest przyjaźń.

Cudowne wydanie, bardzo mądrej książki! Wprost idealna dla dzieciaków. Nie dość, że uczy, bawi, to jeszcze się podoba! Przepiękne ilustracje, które przyciągają uwagę i bardzo mądre słowa zawarte w książce. Dla nas to strzał w dziesiątkę.

Ta książka dla dzieci, nie bez powodu znalazła się w mojej biblioteczce. Moja ośmioletnia córka przeżywa różne rozterki, zmartwienia oraz pierwsze przyjaźnie w szkole. Te wszystkie emocje, które są w dziecku, nie zawsze są dla nich zrozumiałe, a my dorośli nie zawsze umiemy im wytłumaczyć, dotrzeć w odpowiednich słowach, by przekazać ważne informacje. W wielu przypadkach pomagały mi w tym książeczki i to jest jedna z nich.

Każde dziecko chce być lubiane, mieć wielu przyjaciół, ale budowanie więzi z rówieśnikami nie zawsze jest łatwe. Pinku nauczy dzieci co to troska, zaufanie, jak poznać kto jest prawdziwym przyjacielem. A słuchanie i przepraszanie, to ważne elementy w codziennych relacjach z innymi. Mądre przesłanie płynie z książeczki, by przyjaciel akceptowa cię takim, jakim jesteś, najważniejsze być sobą.

I to wszystko przekazują nam autorki w prostych słowach i ciekawych historiach. Głównym bohaterem jest przesympatyczny niebieski stworek Pinku, który ma problemy z rówieśnikami, takie jak dzieci, jest tak samo wrażliwy i martwi się, gdy ktoś w szkole zrobił mu przykrość lub nie rozumie jego zachowania.

Opowieści są w formie dialogu, gdzie stworek zadaje pytania i opowiada, co wydarzyło się w szkole. Mimo że nie dostaje konkretnych rozwiązań, rozmowa jest tak poprowadzona, by wiedział, co trzeba zrobić. Te sytuacje można wykorzystać do własnych rozmów z dziećmi. Najważniejsze, że dziecku nic nikt nie każe, a samo dochodzi do wniosków, parząc na problemy Pinku.

Książka jest pięknie wydana w twardszą okładkę, a ilustracje pobudzają wyobraźnie dzieci. Są też strony, które dziecko wypełnia samo i odpowiada na zadanie pytania, co ułatwia rozwiązywanie problemów. Polecam książkę zarówno dla dzieci, jak i rodziców, by ułatwić rozmowę, by ich emocje były dla opiekunów bardziej zrozumiałe.

To jedna z tych książek, które jak sprezentujemy dziecku, to rodzice się ucieszą tak samo, a nawet może i bardziej. Każda okazja do rozmowy o problemach z naszymi pociechami jest dobra, a przy czytaniu tych historii mamy dużo możliwości, bo sytuacje są bardzo realne takie, które każde dziecko ma w swojej przestrzeni w relacjach z rówieśnikami.

Pink przyjacielem, czyli skomplikowane relacje rówieśnicze między stworkami w szkole, na podwórku, w domu - tak najkrócej można powiedzieć o najnowszej książce dwóch przyjaciółek autorki i ilustratorki. Od nazywania uczuć i emocji poprzez zwykłą znajomość aż do przyjaźni. Mądre rozmowy mamy z Pinkiem wyjaśniają zawiłości relacji między stworkami, podpowiadają, radzą, nakierowują, dają do myślenia. Autorka stawia na budowanie relacji, pewności siebie, odporności psychicznej. Pokazuje, że mały człowiek też jest ważny, tak samo jak jego problemy. Tytuł serii mówi sam za siebie - "Jesteś ważny". Dodatkowe karty ćwiczeń ,,Teraz Ty" po każdym rozdziale zachęcają małego czytelnika do zgłębienia tematu przyjaźni w odniesieniu do swojej osoby. Kolorowa czcionka oraz wspaniałe, ciepłe i ,,puchate" ilustracje wprowadzają czytelnika w świat stworków i oddają niezwykły klimat tej książki. Książka idealna do wspólnego czytania rodzica z dzieckiem, samodzielnego czytania przez dziecko, ale też dla dorosłych, aby wiedzieli, jak rozmawiać ze swoją pociechą. Polecam małym i dużym.

Urszula Młodnicka0
Okładka ksiązki - Jesteś ważny, Pinku! Książka o poczuciu własnej wartości dla dzieci i dla rodziców trochę też

- Cześć, jestem Pink! - Cześć, Pinku. Kim jesteś? - Nie wiem. - Jak to nie wiesz? Zastanów się chwilkę. - Jestem taki jak wszyscy. - Nie, jesteś unikalny...