Jeszcze pięć minut

Czas to taka dziwna rzecz.

Tata dużo o nim mówi.

Ale wydaje mi się,

że znam się na czasie lepiej niż on.

Dlatego codziennie rano

to ja mówię Tacie, kiedy...

...czas wstawać!

Okazuje się, że według malucha najlepszą porą na wstawanie jest piąta rano. Zaspany tata prosi wtedy o jeszcze pięć minut, bo myśli, że to niewiele. Ale to nieprawda! Dzieci najlepiej potrafią dowieść, że pięć minut to znacznie więcej czasu niż mogłoby się wydawać.

Od rana aż do wieczora obserwujemy dzień z życia pewnej rodziny: taty lisa i jego dwójki lisich urwisów. Tata w pośpiechu załatwia mnóstwo spraw i wciąż goni za własnym ogonem, aż dosłownie pada z nóg. A jego dzieci podążają w ślad za nim, robiąc dokładnie to, czego chcą, bez względu na pośpiech lub ograniczenia czasowe. Na szczęście maluchy chętnie dzielą się z tatą tajemnicą czasu, bo biedak nie ma o tym zielonego pojęcia.

Pięć minut to mnóstwo czasu! Przekonacie się o tym, czytając nową książkę Marty Altés Jeszcze pięć minut, uroczą, pełną delikatnego humoru historię o tym, jak ważny jest czas spędzany razem. Opowieść w równym stopniu zachwyci dzieci, jak i ich zabieganych rodziców.

Informacje dodatkowe o Jeszcze pięć minut:

Wydawnictwo: Tako
Data wydania: 2019-09-02
Kategoria wiekowa: 6-8 lat
Tytuł oryginału: Five more minutes

Tagi: bóg Fabularne książki obrazkowe - wyobraźnia i zabawa

Kup książkę Jeszcze pięć minut

Jeszcze pięć minut - opinie o książce

Przezabawna książka o tym jak dziecko postrzega mijanie czasu. Gdy chodzi o obowiązki to dla dzieci czas leci straaaasznie wolno. Jednak gdy bawią się to ucieka ekspresowo. Gdy to my- rodzice śpimy to nie należy się nam dodatkowe 5 minut bo to strasznie długo. Jednak gdy dzieci nie chcą spać i proszą o jeszcze kilka minut bo wydaje się że tyle jeszcze można zrobić przez ten czas.

Książka zawiera mało tekstu a dużo pięknych, kolorowych ilustracji. Córka chętnie czyta i ogląda obrazki.

Król Kot
Marta Altés0
Okładka ksiązki - Król Kot

To historia o kocie, który jest prawdziwym królem domu do czasu, gdy wprowadza się tu ktoś nowy, z zaślinionym językiem. Ktoś ruchliwy i irytujący. Czy...

Jestem artystą
Marta Altés0
Okładka ksiązki - Jestem artystą

Poznajcie chłopca, który nie może przestać tworzyć, bo jest artystą i wszędzie widzi sztukę. Kocha kolory, kształty, faktury i wszystko go inspiruje:...