Jezus z Nazaretu. Część 2. Od wjazdu do Jerozolimy do Zmartwychwstania

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2011-03-10
Kategoria: b.d
Tytuł oryginału: Jesus von Nazareth. T. 1, Vom Einzug in Jerusalem bis zur Auferstehung

Mogę wreszcie oddać w ręce czytelników drugą część mojej książki o Jezusie z Nazaretu. (...) W przedmowie do części pierwszej powiedziałem, że moim pragnieniem było ukaza-nie "postaci i orędzia Jezusa". Może trzeba było w tej książce umieścić te dwa słowa - postać i orędzie - jako jej podtytuł i w ten sposób wskazać na istotny jej cel. Z odrobiną przesa-dy można by powiedzieć, że chciałem znaleźć rzeczywistego Jezusa (...). W drugiej części zadanie to było jeszcze trud-niejsze niż w pierwszej, ponieważ w niej dopiero spotykamy decydujące słowa i wydarzenia z życia Jezusa. Usiłowałem trzymać się z dala od kontrowersji dotyczących licznych możliwych kwestii szczegółowych i rozważać jedynie istotne słowa i czyny Jezusa (...). Jeśli, rzecz jasna, pozostają jak zawsze jakieś szczegóły dyskusyjne, to jednak mam nadzieję, że dane mi było zbliżyć się do postaci naszego Pana w spo-sób, który może dopomóc wszystkim tym czytelnikom, którzy pragną spotkać Jezusa i mu uwierzyć.
[Joseph Ratzinger - Benedykt XVI]

Tagi: Chrześcijaństwo Jezus Jezus Nazaret chrześcijaństwo Ratzinger Benedykt XVI Nazaret Ratzinger Benedykt XVI

Kup książkę Jezus z Nazaretu. Część 2. Od wjazdu do Jerozolimy do Zmartwychwstania

Opinie o książce - Jezus z Nazaretu. Część 2. Od wjazdu do Jerozolimy do Zmartwychwstania

Złoty dukat
Grażyna Bąkiewicz