Jezus z Nazaretu.Od wjazdu do Jerozolimy do Zmartwychwstania

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2019-02-27
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-240-5841-9

Benedykt XVI o najważniejszych wydarzeniach historii zbawienia
Ta część bestsellerowego tryptyku Benedykta XVI mówi o ostatnich ośmiu dniach ziemskiego życia Jezusa, czyli okresie pomiędzy Niedzielą Palmową a Niedzielą Zmartwychwstania. Krok po kroku papież przygląda się gestom i słowom Mesjasza, jak również otaczających Go ludzi – apostołów, uczonych w Piśmie, a także Jego katów – pytając, co mówią one współczesnemu człowiekowi.

W Przedmowie do części pierwszej powiedziałem, że moim pragnieniem było ukazanie „postaci i orędzia Jezusa”. Z odrobiną przesady można by powiedzieć, że chciałem znaleźć rzeczywistego Jezusa. W drugiej części zadanie to było (…) trudniejsze niż w pierwszej, ponieważ w niej dopiero spotykamy decydujące słowa i wydarzenia z życia Jezusa. (…) Jeśli, rzecz jasna, pozostają jak zawsze jakieś szczegóły dyskusyjne, to jednak mam nadzieję, że dane mi było zbliżyć się do postaci naszego Pana w sposób mogący dopomóc wszystkim tym czytelnikom, którzy pragną spotkać Jezusa i Mu uwierzyć.

Benedykt XVI

Tagi: duchowość

Kup książkę Jezus z Nazaretu.Od wjazdu do Jerozolimy do Zmartwychwstania

Opinie o książce - Jezus z Nazaretu.Od wjazdu do Jerozolimy do Zmartwychwstania

Jezus z Nazaretu. Część 2. Od wjazdu do Jerozolimy do Zmartwychwstania
Benedykt XVI; 0
Okładka ksiązki - Jezus z Nazaretu. Część 2. Od wjazdu do Jerozolimy do Zmartwychwstania

Mogę wreszcie oddać w ręce czytelników drugą część mojej książki o Jezusie z Nazaretu. (...) W przedmowie do części pierwszej powiedziałem, że moim...