Julka. Po pierwsze - uwierz w magię

Wydawnictwo: Alegoria
Data wydania: 2013-06-12
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-62248-52-0
Liczba stron: 248

Tom 1 cyklu Julka i polska Szkoła Magii

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Jeśli myślisz, że w Polsce nie ma Szkoły Magii, to jesteś w błędzie.


Na świecie jest ich wiele, a jedna z nich ulokowana została na Warmii. Trafia do niej 16-letnia Julka, dziewczyna, która do tej pory nie potrafiła znaleźć swojego miejsca w życiu, nie ma przyjaciół i nawet kot, który mieszka z nią i jej mamą, niezbyt ją lubi. Dlaczego tak się dzieje? Może dlatego, że dopiero teraz dotarła do miejsca, w którym odkryje swoje powołanie i znajdzie przyjaciół.

Ogromny magiczny talent Julki okazuje się jednak bardzo niebezpieczny, przede wszystkim dla niej, ale zagrożony może być cały świat magów. Julka uczy się, ćwiczy nowe umiejętności, poznaje historię czarodziejów, zwyczaje i prawa, jakimi się kierują. Przyjdzie jej też zmierzyć się nie tylko z wrogim magiem, lecz także ze zwykłą niechęcią i zawiścią, a nawet rodzinnymi tajemnicami.

Kup książkę Julka. Po pierwsze - uwierz w magię

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Julka. Po pierwsze - uwierz w magię

Avatar użytkownika - Violetkove
Violetkove
Przeczytane:2018-07-06, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2018,

Zawiodłam się na tej pozycji. Kupiłam skuszona wizją poslkiej szkoły magii, ale całość jakoś do siebie nie pasuje. Wszystko jest napisane zbyt pobieżnie, jakby w pośpiechu. W dodatku w nieco naiwny, infantylny sposób. Akcja dzieje się zbyt szybko, nie da się wciągnąć w fabułę. Zwłaszcza na początku.

Oto nagle przybywa nielubiana przez Julkę ciotka i wywozi ją kilkaset km od domu do szkoły Magii, a Julka reaguje na to co najmniej spokojnie. Nie lubię takiego stylu powieści. Aczkolwiek jest to książka bardziej dla młodziezy, więc może 13-latkom bardziej przypadnie do gustu. 

Nie wiem, czy sięgnę po następne części, chociaż lubię czytać serie. Może w następnych częściach autorka się rozkręci? A Julka ogarnie? 

Link do opinii
Inne książki autora
Zanim zapomnę
Iwona Wilmowska0
Okładka ksiązki - Zanim zapomnę

Niektóre sprawy nigdy się nie przedawniają! Agata mimowolnie staje się uczestnikiem tragedii – młoda kobieta ginie pod kołami samochodu. Wszystko...

Kandela, Czarny Lew i planeta Kumpligświst
Iwona Wilmowska0
Okładka ksiązki - Kandela, Czarny Lew i planeta Kumpligświst

Zamknijcie oczy i wyobraźcie sobie… jak swe karminowe dłonie wyciągają do Was subtelne mieszkanki Krzaku Róży… jak splecione liany...

Zobacz wszystkie książki tego autora