Dobry ch這pak

Data wydania: 2021-08-05
ISBN: 978-83-66451-13-1

Tom 5 cyklu Prywatne 郵edztwo Agaty Brok

Ocena: 4.67 (9 g這s闚)

"Dobry chłopak", 5 tom serii kryminalnej Prywatne śledztwo Agaty Brok, której akcja osadzona jest we współczesnej Warszawie i dotyczy zwykłych ludzi z najbliższego sąsiedztwa.

Tytułowa Agata Brok to trzydziestokilkuletnia warszawianka z dużym talentem do rozwiązywania zagadek.

Grupę pozornie niepowiązanych ze sobą osób nagle dotyka życiowa katastrofa. Ktoś ginie, ktoś inny traci dorobek życia, jeszcze inna osoba zostaje pozbawiona kontaktu z rodziną. Jaki sekret skrywa ich przeszłość i kim jest tajemniczy mściciel, który postanowił wyrównać rachunki? Agata musi rozwikłać tę zagadkę – w końcu wydarzenia dotyczą jej własnej siostry! Jak zrozumieć, dlaczego najbliższy człowiek niespodziewanie potrafi przekreślić lata wspólnego życia? I dlaczego nie chce podać powodu swej decyzji?

Seria Prywatne śledztwo Agaty Brok składa się z tomów:
t. 1 Nikt nie słucha starych ludzi
t. 2 Gwiaździsta noc
t. 3 Strata
t. 4 Katastrofalny błąd
t. 5 Dobry chłopak

Iwona Wilmowska - Autorka powieści kryminalnej Zostawić ślad, książek dla dzieci (Pogromcy Nudy), młodzieży (trzytomowa seria o Julce) i powieści dla dorosłych. Ma doktorat z psychologii społecznej, zajmuje się badaniami marketingowymi, wychowuje dwie córeczki. W wolnych chwilach pisze, czyta, rysuje i z niesłabnącym entuzjazmem wprowadza w życie swoje kolejne pomysły.

Tagi: obyczajowe

POLECANA RECENZJA

Kup ksi捫k Dobry ch這pak

Zobacz tak瞠

Opinie o ksi捫ce - Dobry ch這pak

Ok豉dka tej ksi捫ki przedstawia kubek z jakim specyfikiem w 鈔odku. Og鏊nie szata graficzna nie odbiega od pozosta造ch tom闚, jedynie tutaj mamy zdecydowanie du穎 ciemniejszych kolor闚, dominuje na grzbiecie br您. Nie posiada skrzyde貫k, wi璚 nie mamy dodatkowej ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi. Stronice s kremowe, czcionka wystarczaj帷a dla oka. Gdzieniegdzie pojawi造 si liter闚ki, ale nie przeszkadza造 one jako bardzo podczas czytania. Odst瘼y miedzy wersami i marginesy zosta造 zachowane. Zosta豉 podzielona na rozdzia造, nie za kr鏒kie, nie za d逝gie.

Moje kolejne spotkanie z tw鏎czo軼i pisarki wysz這 ca趾iem nie幢e. Ju wiem, czego si po niej spodziewa i jak dot康 nie zaskoczy豉 mnie jeszcze czym ekstra. Tym razem r闚nie by這 dobrze - czyta這 si szybko, lekko i przyjemnie. Nie napotka豉m jakichkolwiek blokad podczas lektury (te liter闚ki nie przeszkadza造 a tak bardzo). Nie wiem, czy czytali軼ie moje poprzednie recenzje, czy pami皻acie to, na co si tak uskar瘸豉m... Na przeci庵anie niekt鏎ych wyra瞠, na przyk豉d "Taaaak" i uwaga, tego tutaj nie by這, w og鏊e! I jestem z tego powodu bardzo zadowolona. :)

Spotykamy tych samych bohater闚 g堯wnych, co w ostatnich cz窷ciach - Kermita i Agat, jej siostr, dzieciaki i m篹a. Mamy r闚nie ofiary i potencjalnych morderc闚. Mi這 by這 wr鏂i do los闚 postaci, o kt鏎ych kiedy ju si czyta這 i obserwowa, co tym razem im si przytrafi. Nie mam jednak jako ulubionej postaci w tej cz窷ci. Niby wszystkich znam, a tu si okazuje, 瞠 jednak nie do ko鎍a i sami siebie nie znaj... 畝dne z nich nie podbi這 mojego serca do tego stopnia, bym by豉 naprawd pod wielkim wra瞠niem. S dobrze wykreowani, ale nie powalaj swoim charakterem na kolana.

Powiem Wam szczerze, 瞠 ta zagadka by豉 ca趾iem niez豉, momentami nie幢e zapl徠ana, ale to akurat dobrze. Akcja te jest w miar dynamiczna, wi璚 na nud narzeka nie mo瞠my. Mo瞠 to te nie by豉 nie wiadomo co za zagadka, kt鏎a dostarczy豉by mi miliona ro積ych emocji - bo tak nie by這. Czyta這 mi si dobrze, ale bez emocji. Mo瞠 warta這by co zrobi w tym kierunku, droga autorko? ;) Czu豉m zaciekawienie, ale to jeszcze nie to, czego oczekiwa豉bym po krymina豉ch, w tym przypadku dosy lekkich. Jest tutaj historia z przesz這軼i, kt鏎a ma ciekawie skonstruowan tre嗆, ale to jednak jeszcze za ma這, wiem, 瞠 jestem zbyt wymagaj帷a... Ale i takie lekkie ksi捫ki te czyta si ca趾iem nie幢e, ale i tak oczekuje si od nich wi璚ej i wi璚ej. Wierz jednak, 瞠 wszystko idzie w dobrym kierunku i kiedy autorka powali mnie dos這wnie, na kolana. ;)

Reasumuj帷 uwa瘸m, 瞠 jest to niez豉 historia, dobra kontynuacja, ale zdecydowanie nale篡 do du穎 lu幡iejszych powie軼i kryminalnych, z w徠kiem obyczajowym. Nie ma w niej emocji, kt鏎e chcia豉bym czu, nie jest to doskona豉 powie嗆, jakiej mog豉bym oczekiwa. Je瞠li jeste軼ie bardzo wymagaj帷y, mo瞠 Wam si nie spodoba lub po prostu nie sprosta oczekiwaniom. Do poczytania przed snem, czy na odpr篹enie po ci篹kich dniach - nadaje si 鈍ietnie. Polecam czyta od pierwszej cz窷ci - nie s to grube ksi捫ki, wi璚 poch這niecie je w dosy szybkim tempie. ;)

Avatar u篡tkownika - bookwmkesie
bookwmkesie
Przeczytane:2022-02-08, Ocena: 6, Przeczyta豉m, Mam,

Ile to razy w swoim 篡ciu s造sza貫/a o tym, 瞠 czas sprawia, 瞠 ludzie zapomn, 瞠 po latach nikt nie b璠zie przywo造wa tego co by這 ile lat temu. Wed逝g mnie zawsze pami耩 jest obecna, zawsze b璠 ludzie, kt鏎zy pami皻aj. Z autork spotka豉m si pierwszy raz i wiem, 瞠 to b璠zie mi這嗆 na lata.

Zapraszam na serie ksi捫ek „Prywatne 郵edztwo Agaty Brok” tym razem T5 „Dobry ch這pak” w kt鏎ym nasza g堯wna bohaterka razem ze swoim przyjacielem/partnerem odkrywaj zagadk, kt鏎a dotyczy jej szwagra. Pawe sprawi, 瞠 Agata nie mo瞠 usiedzie w miejscu i nie godzi si na takie rozwi您anie, tym bardziej 瞠 sprawa poniek康 dotyczy jej siostry A鄂i. Je瞠li nie czyta貫 wcze郾iejszych przyg鏚 to mo瞠sz 鄉ia這 przyst徙i do tej cz窷ci, ale wiadoma sprawa, 瞠 zawsze lepiej zacz望 od pocz徠ku wiec na pewno b璠 nadrabia豉. Ksi捫ka nie nale篡 do przesadnie grubych, bo ma zaledwie 227 stron wi璚 mo積a powiedzie, 瞠 taka przyjemna odskocznia w niedzielne popo逝dnie.

Je瞠li bliska tobie osoba prosi o uszanowanie w豉snej decyzji, a tobie nie mie軼i si w g這wie to co chce zrobi co by zrobi/豉?

Temat jaki porusza ta cz窷 jest jak瞠 na czasie, a mianowicie poni瘸nie kogo kto jest odmienny od przyj皻ych norma spo貫cznych. Wystarczy, 瞠 zrobisz co co nie spodoba si innym i pozawalaj sobie na poni瘸nie danej osoby, ale czy s逝sznie? Jak bardzo przemoc psychiczna mo瞠 wp造n望 na innych przekonasz si min. w tej ksi捫ce.

Czasem na powa積ie, ale i z lekkim przymru瞠niem oka ca陰 sprawa sko鎍zy si….?? Kochani zostawi was z ta niewiadom.

Za sw鎩 egzemplarz dzi瘯uj Wydawnictwu Axis Mundi a autorce gratuluje z ca貫go serca. Na pewno wr鏂.

Avatar u篡tkownika - inthefuturelondo
inthefuturelondo
Przeczytane:2021-12-12,

Seria oAgacie Brokznalaz豉 dla siebie miejsce w moim czytelniczym sercu i jest jednocze郾ie jedn z niewielu serii, przy kt鏎ych czuj si tak swobodnie i niemal瞠 swojsko - cho mo瞠 to zabrzmie 鄉iesznie. Co jest w tych ksi捫kach, co mnie do nich przyci庵a i zatrzymuje moj uwag na d逝瞠j. Kiedy wi璚 w moje r璚e trafiDobry ch這pak, kt鏎y jest jednocze郾ie pi徠ym ju tomem - zapragn窸am odwlec moment lektury w czasie. Ostatnio jednak spontanicznie nasz豉 mnie ochota na zapoznanie si z tym tytu貫m i tak oto dzi mog Wam opowiedzie o swoich wra瞠niach.

Przed Agat kolejny twardy orzech do zgryzienia – pewna osoba z jej bliskiego otoczenia nagle podejmuje powa積 decyzj, kt鏎a rani ca陰 rodzin. Wkr鏒ce okazuje si, 瞠 osoba ta - cho pozornie niezwi您ana z innymi podobnymi zdarzeniami – jest zamieszana w co, co mia這 miejsce w przesz這軼i. Teraz kto usilnie pragnie wyr闚na rachunki i zniszczy 篡cie wszystkich tych, kt鏎zy mieli styczno嗆 z tamtymi wydarzeniami. Do akcji wkracza Agata. Czy uda jej si rozwi您a t trudn zagadk? Kto stoi za tym wszystkim?

My郵, 瞠 na samym pocz徠ku musz wspomnie o jednej rzeczy – poDobrego ch這pakasi璕n窸am akurat w momencie, gdy moja mama z mojego polecenia zabra豉 si za pierwszy tom. Ciekawostka: za鄉ia豉m si do niej wtedy, 瞠 musz szybko przeczyta pi徠 cz窷, bo pewnie szybko mnie dogoni. Niewiele si pomyli豉m. Dwa dni po sko鎍zeniu tego tytu逝 przeze mnie – jest on aktualnie nami皻nie czytany w豉郾ie przez ni. Tak瞠 ten, mam w domu drug mi這郾iczk pi鏎aIwony Wilmowskiej.

Przechodz帷 ju do samej ksi捫ki. G堯wna bohaterka, tak samo, jak w przypadku poprzednich cz窷ci ponownie wzbudzi豉 moj sympati i zauroczy豉 mnie swoj osob.Agatabez w徠pienia nale篡 do grona moich ukochanych bohaterek powie軼i kryminalnych i pr璠ko si to nie zmieni. Uwa瘸m, 瞠 autorka wykona豉 bardzo dobr prac, je郵i o kreacj tej postaci. Mam te wra瞠nie, 瞠 z tomu na tom jest coraz lepiej –Agataprzybiera coraz bardziej realnych kszta速闚 i cech, wi璚 nie zdziwi si, je郵i pewnego dnia b璠 czyta kolejny tom z tego cyklu i pomy郵 sobie, 瞠 taAgatato chyba jednak jaka prawdziwa i realna posta jest – tak b璠zie, m闚i Wam. 😀

Co do akcji – jak zawsze, autorka zaskoczy豉 mnie bardzo pozytywnie. Przyznaj, 瞠 pocz徠ek mnie nie wci庵n掖, ale to z powodu pracy, kt鏎a zaprz徠a豉 moj uwag w ostatnim tygodniu. Kiedy jednak na spokojnie przysiad豉m do tego tytu逝 - nie potrafi豉m si oderwa. Autorka zadba豉 o to, by opr鏂z w徠ku kryminalnego, znalaz si tutaj niezwykle wa積y i warto軼iowy w徠ek - dotycz帷y zn璚ania si nad drugim cz這wiekiem. Nie b璠 si tutaj bardziej zag喚bia, ale uwa瘸m ten ruch za bardzo dobry - zw豉szcza w kontek軼ie tego, co dzieje si coraz cz窷ciej.

Dobry ch這pakto kolejna 鈍ietna ksi捫kaIwony Wilmowskiej, kt鏎a zago軼i豉 na mojej p馧ce. 畝逝j, 瞠 sko鎍zy豉m j tak szybko i mam ogromn nadziej na ponowne spotkanie zAgat,Kermitemi reszt bohater闚 w jak najszybszym czasie. Je郵i szukacie dla siebie lub by mo瞠 dla kogo dobrej i ciekawej serii kryminalnej, kt鏎a jednocze郾ie nie jest zbyt zagmatwana - powinni軼ie zainteresowa si seri oAgacie Brok.

Avatar u篡tkownika - klaudiahanczuk
klaudiahanczuk
Przeczytane:2021-11-18, Ocena: 5, Przeczyta貫m,

Jak tam misie kolorowe dzie Wam mija?

Dzisiaj przychodz do Was z ksi捫k w sam raz do do popo逝dniowej kawki. Lektura nie za d逝ga, bo liczy ponad 200 stron, wygl康a dosy niepozornie, ale sama historia tak Wami zakr璚i, 瞠 nie b璠ziecie w stanie jej od這篡, za nim nie dotrwacie do samego ko鎍a. Jestem bardzo pozytywne zaskoczona t ksi捫k, nie spodziewa豉m si, 瞠 przeczytam j w jeden wiecz鏎, zarywaj帷 troch nocki, co jest do mnie nie podobne, bo ja wr璚z uwielbiam spa🤭 Autorka ma bardzo lekkie pi鏎o, nie rozwija si, akcja toczy si szybkim tempem. Wida, 瞠 pisanie sprawia jej wielk przyjemno嗆, a ja 瘸逝j 瞠 wcze郾iej nie mia豉m przyjemno軼i zapozna si z t seri.

📜 🌿 Agata Brok to prawdziwa Pani detektyw, kt鏎a posiada instynkt szpiegowski do rozwi您ywania spraw. Wraz z swoim m篹em postanawia dowiedzie si z jakiego powodu m捫 jej siostry, zostawi j wraz z dzie熤i tak z dnia na dzie, bez 瘸dnych wyja郾ie. Rozpoczyna swoje prywatne 郵edztwo, kt鏎e doprowadzi j do nieznanych fakt闚 z 篡cia jej szwagra.📜 🌿

"Dobry ch這pak" napisany zosta w klimacie kryminalnym, kt鏎y wyj徠kowo nie ocieka krwi, a czyta si z go nadal z wielkim zaciekawieniem. Tym samym dowodzi to tym, aby ksi捫ka by豉 dobra to nie musi by zawiera brutalnych i drastycznych opis闚, najwa積iejsze aby dobrze fabu豉 by豉 dobrze przemy郵ana i poprowadzona. Nie zabrak這 tu przest瘼stwa, od kt鏎ego rozpocz窸a si ca豉 machina dotycz帷a sprawy prowadzonej przez g堯wn bohaterk. Jest wiele rozpocz皻ych w徠k闚, kt鏎e ma造mi krokami prowadz do rozwi您ania sprawy.

A do wszystkiego doprowadzi豉 dr璚zona latami ch耩 zemsty na osobach, kt鏎e przyczyni造 si do strasznej tragedii, kt鏎a zmieni豉 篡cie kilku os鏏 na zawsze.
Czytaj帷, mo積a ju w po這wie si domy郵i, kto jest sprawc morderstwa i tajemniczych pogr騜ek, chocia w pewnym momencie zw徠pi豉m w sw鎩 wyb鏎 i zmieni豉m zdanie, przenosz帷 sw鎩 typ na kompletnie inn osob, ale to by這 tylko chwilowe moje za熤ienie umys逝, widocznie autorka chcia豉 troch celowo zmyli czytelnika. Zako鎍zenie 鈍ietne, nie spodziewa豉m si takiego obrotu spraw, jak dla mnie to bardzo dobra ksi捫ka, kt鏎a zas逝guj na to, aby wi璚ej o niej m闚iono na bookstagramie.

Avatar u篡tkownika - gdziejatamksiazk
gdziejatamksiazk
Przeczytane:2021-10-26, Ocena: 4, Przeczyta豉m,

"Dobry ch這pak" to pi徠y tom serii kryminalnej, w kt鏎ej 郵edztwa przeprowadza Agata Brok. W tym tomie mamy do czynienia z przesz這軼i, kt鏎a powr鏂i豉 do 篡cia szwagra g堯wnej bohaterki. Kobieta chce uchroni rodzin przed jej rozpadem i pr鏏uje dowiedzie si, jakie s powody rozstania siostry z m篹em. Kto z m這dzie鎍zych lat m軼i si za wydarzenia, kt鏎e doprowadzi造 do tragedii.
Niestety nie znam poprzednich tom闚 o Agacie Brok, wi璚 nie mam jak na nich si posi趾owa, ale mi造m zaskoczeniem by這 dla mnie w豉郾ie przeprowadzane przez ni 郵edztwo. Co prawda w prawdziwym 篡ciu trudno o tak odwag jak ma g堯wna bohaterka, kt鏎a d捫y do poznania prawdy, nara瘸j帷 si na niebezpiecze雟two, jednak jest to ciekawa odmiana od policjant闚, kt鏎zy albo s twardzielami niczym Bond, albo "軼ioranymi" 篡ciowo.
Autorka przedstawi豉 bohaterk jako spe軟ion, sympatyczn kobiet, kt鏎a dobro rodziny przedk豉da nad w豉sne. Odwaga ma tutaj r闚nie du瞠 znaczenie, cho miejscami zastanawia豉m si, kiedy napatoczy si na osob, kt鏎a b璠zie chcia豉 mocno uprzykrzy jej 篡cie za to w軼iubianie nosa w nie swoje sprawy.
Nie znajdziemy tutaj scen mro膨cych w 篡豉ch, krew si nie leje co tak瞠 pozytywnie wp造wa na odbi鏎 ksi捫ki, je郵i kto chce odpocz望 od mocniejszego krymina逝. Bohaterowie bardzo 篡ciowi, mogliby to by nasi znajomi, kt鏎zy prowadz ca趾iem normalne 篡cie, a dosi璕aj帷e ich problemy mog造by przytrafi si ka盥emu z nas. Poruszone zosta造 wa積e tematy takie jak samob鎩stwo w鈔鏚 nastolatk闚 przez prze郵adowanie, jak takie wydarzenie wp造wa na cz這nk闚 rodziny i og鏊nie otoczenie. Do czego mo瞠 doprowadzi ch耩 zemsty i jakie s jej dalsze skutki. Jak wa積a jest rodzina i do czego posunie si cz這wiek, by m鏂 j chroni przed niebezpiecze雟twem.
Pani Iwona ma lekki styl, kt鏎y sprawia, 瞠 ksi捫k mo積a przeczyta w jeden wiecz鏎. Nie jest to obszerna powie嗆, ma troch ponad 200 stron, ale nie jest przegadana i skupia si na wa積ych sprawach. Dla mnie to by豉 ciekawa przygoda z pi鏎em autorki i mi這 mi, 瞠 dzi瘯i niej mog豉m pozna t histori.

Obcowanie z literatur sprawia mi ogromn przyjemno嗆, a najbardziej podczas lektury lubi... by zaskakiwana. I przez bohater闚 ksi捫ki, i przez autora. Fabularnie i nie tylko. Zastanawia豉m si, czym zaskoczy mnie Iwona Wilmowska, autorka powie軼i "Dobry ch這pak. Na odpowied nie musia豉m d逝go czeka, bo histori opisan w pi徠ym tomie serii kryminalnej z Agat Brok poch這n窸am w mgnieniu oka. Wcale nie dlatego, 瞠 nie jest to obszerna lektura. Po prostu...

Dobrze si to czyta這! Mimo 瞠 nie jest to typowy krymina, w kt鏎ym zbrodnia goni zbrodni, a trup 軼iele si g瘰to. Autorka postawi豉 na co zupe軟ie innego - l瞠jszego, zabarwionego humorem i nut ironii, ale r闚nie ciekawego. 奸edztwo, kt鏎e rozpoczyna Agata Brok, jest bezpo鈔ednio zwi您ane z sytuacj rodzinn bohaterki. Ma鹵e雟two jej siostry z dnia na dzie si rozpada. Pawe opuszcza rodzin zupe軟ie niespodziewanie, bez podania przyczyny. Niby nic w tym dziwnego, przecie to si zdarza... Jednak Agata czuje, 瞠 co tu nie gra, i zaczyna dr捫y. Siostrzana mi這嗆 i troska o dobro najbli窺zych nap璠zaj bohaterk do dzia豉nia. Kobieta w to samozwa鎍ze dochodzenie wci庵a r闚nie m篹a, Kermita. W rezultacie czytelnik staje si obserwatorem i軼ie rodzinnego 郵edztwa.

Musz przyzna, 瞠 spodoba mi si kierunek, w kt鏎ym pod捫y豉 Iwona Wilmowska. Ta historia wci庵n窸a mnie od samego pocz徠ku i nie mog豉m si od niej oderwa cho熲y na moment. Akcja toczy si wartko i p造nnie, bez 瘸dnych przestoj闚. Autorka pisze lekko i bardzo wprawnie, umiej皻nie dozuje informacje, tak by nie zanudzi czytelnika, a jednocze郾ie da mu poczucie bycia ,,tu i teraz" z bohaterami. Ka盥a opisywana scena wypada wiarygodnie, podobnie jak ka盥a rozmowa, kt鏎a toczy si na kartach powie軼i.

Pewno dla nikogo nie b璠zie zaskoczeniem, je瞠li powiem, 瞠 najlepiej dopracowan postaci jest Agata. W ko鎍u to ona wiedzie w tej historii prym. Jest inteligentn, wra磧iw i troskliw kobiet, do kt鏎ej wielu czytelnik闚 poczuje sympati ju od pierwszych stron. Czy ma wady? Pewnie, a kto ich nie ma... Ale jej pozytywna energia, serdeczno嗆, a przede wszystkim zaanga穎wanie i ch耩 pomocy bliskim przys豉niaj wszelkie niedoskona這軼i. Spodoba豉 mi si r闚nie posta Kermita, m篹a Agaty, kt鏎y jest osob opanowan, rozwa積 i ostro積. Dla samozwa鎍zej pani detektyw m篹czyzna stanowi pewnego rodzaju wentyl bezpiecze雟twa. Wpiera 穎n na r騜ne sposoby, ale kiedy sytuacja tego wymaga, nie waha si jej nieco utemperowa.

"Dobry ch這pak" to r闚nie postacie poboczne, kt鏎e by mo瞠 nie zosta造 nakre郵one zbyt szczeg馧owo, ale czytelnik dowiaduje si na ich temat wystarczaj帷o du穎, by w ostatecznym rozrachunku wypad造 nie mniej realistycznie co g堯wna bohaterka. S to osoby z krwi i ko軼i, borykaj帷e si z r騜nymi problemami - takimi, kt鏎e odbiorca dobrze zna z otaczaj帷ej go rzeczywisto軼i. Utrata bliskiej osoby, 瘸這ba, problemy finansowe i biznesowe, alkoholizm. A na pierwszy ostatecznie wysuwa si zjawisko prze郵adowania w 鈔odowisku szkolnym. A tak瞠 jego konsekwencje, kt鏎e cz瘰to prowadz do tragedii. Mamy tu pe貫n przekr鎩 osobowo軼i, zupe軟ie tak jak w prawdziwym 篡ciu.

"Dobry ch這pak" to powie嗆 niby lekka, niby napisana z humorem, ale poruszaj帷a niezwykle wa積e tematy zwi您ane z 篡ciem spo貫cznym. Pokazuje, jak wa積a w 篡ciu cz這wieka jest rodzina i jak ogromn si陰 jest mi這嗆. Uzmys豉wia czytelnikowi, 瞠 uleganie presji innym mo瞠 by bardzo zgubne, a cena, jak w przysz這軼i przyjdzie nam za to zap豉ci - niewyobra瘸lnie wysoka. Warto wi璚 znale潭 w sobie odwag i zamiast p造n望 z pr康em, ruszy pod pr康, zgodnie z tym, co podpowiada nam serce. Bo to, co przesz貫, ma wp造w na wszystko, co jeszcze si nie wydarzy這.

Gor帷o polecam t ksi捫k mi這郾ikom powie軼i kryminalnych, zw豉szcza tym, kt鏎zy szukaj odpoczynku od scen mro膨cych krew w 篡豉ch. Je郵i lubicie humor w krymina豉ch, z pewno軼i b璠zie to dobry wyb鏎!

*** DOBRY CHΜPAK ***

Z pewn doz nie鄉ia這軼i si璕n窸am po t ksi捫k. Nie zna豉m w og鏊e autorki i ok豉dka te niezbyt mnie zach璚a豉. Ale CO mi podpowiada這- we...
Nie to, 瞠 spodziewa豉m si, 瞠 b璠zie z豉, ale kompletnie nie spodziewa豉m si, 瞠 b璠zie a taka dobra.
Dlatego czasem warto pos逝cha w豉snej intuicji i p鎩嗆 na 篡wio.

Agata Brok to trzydziestokilkuletnia warszawianka. Pewnego dnia otrzymuje wiadomo嗆 od swojej siostry, 瞠 m捫 postanowi si z ni rozwie潭.
Dla naszej bohaterki jest to dosy szokuj帷a informacja, tym bardziej, 瞠 do tej pory jej siostra ze szwagrem stanowili kochaj帷e si ma鹵e雟two.
Wyczuwaj帷 g喚bsze dno tej decyzji postanawia rozm闚i si z ,,szanownym m篹usiem".

Czy ta rozmowa j uspokoi豉?
Wr璚z przeciwnie!
Przynios豉 jeszcze wi璚ej pyta i nasza Agata postanowi豉 przyjrze si sprawie bardziej wnikliwie.
Pomo瞠 jej w tym m捫, zwany pieszczotliwie Kermitem.
Sprawa zaczyna nabiera tempa kiedy okazuje si, 瞠 inne, pozornie niezwi您ane ze sob osoby dotykaj 篡ciowe katastrofy.
Kto ginie, kto traci dorobek 篡cia, a kto inny przyjaciela.

Jaki sekret skrywa ich przesz這嗆 i kto teraz postanowi wymierzy sprawiedliwo嗆?

Dowiecie si z tej b造skotliwej i mocno intryguj帷ej ksi捫ki.

Mo瞠 nie jest to brutalny krymina i akcja nie p璠zi w nim na ,,貫b i szyj", ale autorka postawi豉 na interesuj帷 zagadk, kt鏎ej rozwi您anie z pewno軼i Was zaskoczy.
Ni r騜nych powi您a rozwija si w miar czytania, aby鄉y a do samego ko鎍a nie byli pewni kto stoi za ca陰 wendett.
Mi si ksi捫ka bardzo podoba豉, a zw豉szcza spos鏏 w jaki autorka przemyci豉 bardzo wa積y problem, kt鏎y do dzisiejszego dnia potrafi zniszczy wielu ludziom 篡cie i jakie niesie ze sob konsekwencje.

Je郵i chcecie go pozna, to zapraszam do czytania.
Ogromnie polecam!!!

Avatar u篡tkownika - Ogrod-ksiazek
Ogrod-ksiazek
Przeczytane:2021-10-29, Ocena: 6, Przeczyta豉m,

Jest to pi徠y tom serii kryminalnej ,,Prywatne 郵edztwo Agaty Brok". Od razu zaznaczam, 瞠 mo積a czyta bez znajomo軼i wcze郾iejszych cz窷ci, ja ich nie znam.

W otoczeniu Agaty nast瘼uje seria co najmniej dziwnych zdarze. Nie by豉by sob, gdyby przesz豉 ko這 nich oboj皻nie, zw豉szcza, 瞠 jedno dotyka bezpo鈔ednio jej siostr. W tym prywatnym 郵edztwie pomaga jej m捫 Kermit.

Wow jakie to by這 smaczne!!!

Autorka doskonale radzi sobie z pi鏎em, a do tego tworzy niezwykle wci庵aj帷e historie.

奸edztwo Agaty i Kermita poch這n窸o mnie bez reszty. Poza tym ja pokocha豉m to ma鹵e雟two. Cudownie by這 pomieszka w ich 鈍iecie.
Jestem pod ogromnym wra瞠niem ca這kszta速u, mog z pe軟 odpowiedzialno軼i napisa, 瞠 to jedno z moich odkry tego roku.

Doskona造 krymina, z intryguj帷ym przest瘼stwem, wci庵aj帷ymi w徠kami osobistymi, rewelacja!!! Kiedy bra豉m ksi捫k do r瘯i to serce mi si u鄉iecha這 na my郵i, 瞠 zn闚 cho na chwil mog poby w tym miejscu.

Pani Iwono, b璠 dozgonnie wdzi璚zna za propozycj przeczytania tej powie軼i. Dosta豉m nowy 鈍iat, cudownych bohater闚 i niezapomniane emocje. Gratuluj talentu!!!

Czy polecam, zdecydowanie tak. A sama przy najbli窺zej okazji nadrobi wcze郾iejsze tomy, nie mam zamiaru pozbawia si takich przyjemno軼i.

Avatar u篡tkownika - poszukujaca
poszukujaca
Przeczytane:2021-08-27, Ocena: 3, Przeczyta豉m, 12 ksi捫ek 2021,
Inne ksi捫ki autora
Kandela, Czarny Lew i planeta Kumplig鈍ist
Iwona Wilmowska0
Ok豉dka ksi您ki - Kandela, Czarny Lew i planeta Kumplig鈍ist

Zamknijcie oczy i wyobra嬈ie sobie… jak swe karminowe d這nie wyci庵aj do Was subtelne mieszkanki Krzaku Ró篡… jak splecione liany...

Julka. Po trzecie – magia to nie zabawa
Iwona Wilmowska0
Ok豉dka ksi您ki - Julka. Po trzecie – magia to nie zabawa

Trzeci (ostatni) tom cyklu o Julce i polskiej Szkole Magii. D逝go wyczekiwane wyja郾ienia na wyci庵ni璚ie r瘯i… Je郵i my郵isz, 瞠 magia zawsze...

Zobacz wszystkie ksi捫ki tego autora
Cytaty z ksi捫ki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytat闚 z tej ksi捫ki.

Recenzje miesi帷a
Cz這wiek z bursztynu