Dobry chłopak

Tom 5 cyklu Prywatne śledztwo Agaty Brok

Jak tam misie kolorowe dzień Wam mija?

Dzisiaj przychodzę do Was z książką w sam raz do do popołudniowej kawki. Lektura nie za długa, bo liczy ponad 200 stron, wygląda dosyć niepozornie, ale sama historia tak Wami zakręci, że nie będziecie w stanie jej odłożyć, za nim nie dotrwacie do samego końca. Jestem bardzo pozytywne zaskoczona tą książką, nie spodziewałam się, że przeczytam ją w jeden wieczór, zarywając trochę nocki, co jest do mnie nie podobne, bo ja wręcz uwielbiam spać🤭 Autorka ma bardzo lekkie pióro, nie rozwija się, akcja toczy się szybkim tempem. Widać, że pisanie sprawia jej wielką przyjemność, a ja żałuję że wcześniej nie miałam przyjemności zapoznać się z tą serią.

📜 🌿 Agata Brok to prawdziwa Pani detektyw, która posiada instynkt szpiegowski do rozwiązywania spraw. Wraz z swoim mężem postanawia dowiedzieć się z jakiego powodu mąż jej siostry, zostawił ją wraz z dziećmi tak z dnia na dzień, bez żadnych wyjaśnień. Rozpoczyna swoje prywatne śledztwo, które doprowadzi ją do nieznanych faktów z życia jej szwagra.📜 🌿

"Dobry chłopak" napisany został w klimacie kryminalnym, który wyjątkowo nie ocieka krwią, a czyta się z go nadal z wielkim zaciekawieniem. Tym samym dowodzi to tym, aby książka była dobra to nie musi być zawierać brutalnych i drastycznych opisów, najważniejsze aby dobrze fabuła była dobrze przemyślana i poprowadzona. Nie zabrakło tu przestępstwa, od którego rozpoczęła się cała machina dotycząca sprawy prowadzonej przez główną bohaterkę. Jest wiele rozpoczętych wątków, które małymi krokami prowadzą do rozwiązania sprawy.

A do wszystkiego doprowadziła dręczona latami chęć zemsty na osobach, które przyczyniły się do strasznej tragedii, która zmieniła życie kilku osób na zawsze.
Czytając, można już w połowie się domyślić, kto jest sprawcą morderstwa i tajemniczych pogróżek, chociaż w pewnym momencie zwątpiłam w swój wybór i zmieniłam zdanie, przenosząc swój typ na kompletnie inną osobę, ale to było tylko chwilowe moje zaćmienie umysłu, widocznie autorka chciała trochę celowo zmylić czytelnika. Zakończenie świetne, nie spodziewałam się takiego obrotu spraw, jak dla mnie to bardzo dobra książka, która zasługuję na to, aby więcej o niej mówiono na bookstagramie.

Informacje dodatkowe o Dobry chłopak:

Wydawnictwo: Axis Mundi
Data wydania: 2021-08-05
ISBN: 978-83-66451-13-1
Dodał/a opinię: Klaudia Hańczuk

Tagi: obyczajowe

Zobacz opinie o książce Dobry chłopak

Kup książkę Dobry chłopak

Strata
Iwona Wilmowska0
Okładka ksiązki - Strata

Agata Brok to pracująca samotna trzydziestolatka, z dużym talentem do rozwiązywania zagadek. Wartka akcja serii książek „Prywatne śledztwo...

Julka. Po trzecie – magia to nie zabawa
Iwona Wilmowska0
Okładka ksiązki - Julka. Po trzecie – magia to nie zabawa

Trzeci (ostatni) tom cyklu o Julce i polskiej Szkole Magii. Długo wyczekiwane wyjaśnienia na wyciągnięcie ręki… Jeśli myślisz, że magia zawsze...