Tajemnice Leokadii

Wydawnictwo: Replika
Data wydania: 2016-03-29
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 9788376745077
Liczba stron: 304

Ocena: 5 (2 głosów)

Poczciwy emeryt, pan Antoni, przyjaźni się ze swoją sąsiadką. Pewnego wieczora znajduje ją martwą na trawniku. Mimo wszystkich przesłanek świadczących o popełnieniu przez nią samobójstwa, postanawia on odkryć prawdziwy powód jej śmierci. Przekonany, że było to morderstwo, z pomocą siostrzenicy Agaty i jej kolegi, wprawnego informatyka, prowadzi prywatne miniśledztwo. Ich dociekliwość uruchamia całą lawinę wydarzeń, spadają na nich z wielkim hukiem. Czy uda im się ujawnić różne skrywane dotąd tajemnice i rozwiązać zagadkę nagłej śmierci starszej pani?

W tej kryminalnej, wydawać się może, historii, nie zabraknie również innych wątków: miłości, rozstania, nietypowych relacji międzyludzkich, wyrazistych osobowości, złożonych charakterów... A wszystko to dzieje się na ulicach współczesnej zabieganej Warszawy, z korporacjami i rozrywkowym życiem jej mieszkańców w tle.

Osobliwy fabularny kocioł pełen buzujących w nim tajemnic. Przeszłość, która stawia fakty w nowym świetle i otwiera furtki do zaskakujących informacji. A wszystko to podane w lekkiej formie. Przyjemnie i z dala od banału.

Katarzyna Stec

Książki na czasie (katarzynastec.wordpress.com)

Kup książkę Tajemnice Leokadii

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Tajemnice Leokadii

Avatar użytkownika - aisha123
aisha123
Przeczytane:2016-05-02, Ocena: 5, Przeczytałam,
Pod koniec książka się rozkręca i nabiera tempa, czyta się ją lekko i w 1 lub 2 dni można przeczytać ;-)) Książka podrzuca na początku różne motywy przeróżnych osób ;-)) bardzo fajny, prosty, przejrzysty styl książki. Dla mnie osobiście - więcej wolałabym wymiany dialogów niż narrację 3-osobową, ale książka jest ok. I trochę się gubiłam w takiej narracji nawiązującej do historii jednej z osób, gdzie wydawało mi się to trochę chaotyczne i niespójne, dopiero w logikę zostało złączone na koniec książki, ale na początku nie wiedziałam za bardzo o co chodzi, i czego dot. w książce, w sensie, jaki miała zamysł autorka. Pod koniec składa się wszystko do kupy ;-)
Link do opinii
Inne książki autora
Zanim zapomnę
Iwona Wilmowska0
Okładka ksiązki - Zanim zapomnę

Niektóre sprawy nigdy się nie przedawniają! Agata mimowolnie staje się uczestnikiem tragedii – młoda kobieta ginie pod kołami samochodu. Wszystko...

Julka. Po trzecie – magia to nie zabawa
Iwona Wilmowska0
Okładka ksiązki - Julka. Po trzecie – magia to nie zabawa

Trzeci (ostatni) tom cyklu o Julce i polskiej Szkole Magii. Długo wyczekiwane wyjaśnienia na wyciągnięcie ręki… Jeśli myślisz, że magia zawsze...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Bóg Maszyna
Joanna W. Gajzler
Bóg Maszyna
Tam, gdzie nie pada
Michael Sowa
Tam, gdzie nie pada
Kwestia winy
Małgorzata Rogala
Kwestia winy
Przepustka do męskości
Paweł Pollak
Przepustka do męskości
Żyje się tu i teraz
Katarzyna Kaźmierczak
Żyje się tu i teraz
Prezydentka
Marika Krajniewska
Prezydentka
Joker
Natalia Nowak-Lewandowska
Joker
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy