Już czytam! Pozdrowienia z Marsa. Tom 24

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 2018-09-05
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788380739031
Liczba stron: 48

Ocena: 5 (1 głosów)

Czas na szaloną podróż do przyszłości! Jest XXII wiek. Ludzie zamieszkują Marsa! W jednej z marsjańskich szkół odbywa się konkurs wiedzy o Ziemi. Główną nagrodą jest międzyplanetarna podróż na... Ziemię. Kto zwycięży w konkursie? Kto poleci rakietą na Ziemię? I co najważniejsze, jak teraz wygląda Ziemia i życie na niej? Czy ktoś tam jeszcze mieszka?

,,Już czytam" to bestsellerowa seria książek do pierwszej samodzielnej lektury. Krótkie teksty, duże litery i zabawne, wciągające historie - właśnie tyle potrzeba, by pokochać czytanie. Dodatkowym atutem serii są duże, kolorowe ilustracje. Na końcu każdej książki znajduje się słowniczek wyjaśniający znaczenie trudniejszych wyrazów i zadania sprawdzające zrozumienie tekstu.

Kup książkę Już czytam! Pozdrowienia z Marsa. Tom 24

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Opinie o książce - Już czytam! Pozdrowienia z Marsa. Tom 24

Avatar użytkownika - testolandia
testolandia
Przeczytane:2018-11-11, Ocena: 5, Przeczytałam, 12 książek 2018, Synek czyta,

"Pozdrowienia z Marsa" to ciekawa historia, w której przenosimy się do XXII wieku. Poznajemy całkiem zwyczajną dziewczynkę Klarę, która mieszka w całkiem nietypowym miejscu - na Marsie. Jej klasa wygrywa konkurs, w którym nagrodą jest międzyplanetarna podróż na Ziemię.

 


Lektura z pewnością przypadnie do gustu młodym czytelnikom. Nietuzinkowe, bardzo kolorowe i pobudzające wyobraźnię ilustracje to nie jedyne atuty. Nieduży format, krótkie rozdziały, wyraźna, duża czcionka i przystępny język sprawiają, że lektura staje się prawdziwą przyjemnością. Najmłodsi nie tylko ćwiczą naukę czytania, ale poznają sporo nowych słów, jak np. terraformacja, moduł, inwazja czy grawitacja. Na końcu książki znajduje się słowniczek wyjaśniający znaczenie trudniejszych wyrazów oraz zadania sprawdzające wiedzę wyniesioną z opowiadania. 

Link do opinii
Inne książki autora
Już czytam! Niezwyczajna komórka. Tom 23
Marzena Kwietniewska-Talarczyk0
Okładka ksiązki - Już czytam! Niezwyczajna komórka. Tom 23

Rodzice Tomka wyjeżdżają na wyprawę do Nowej Zelandii. W tym czasie chłopiec jest pod opieką dziadków. Tomek szybko pakuje się w tarapaty, przez...

Buba! Ty łobuziaku!
Marzena Kwietniewska-Talarczyk0
Okładka ksiązki - Buba! Ty łobuziaku!

Tata Agnieszki wyjeżdża na rok do pracy do Afryki. Aby pomóc córce w przetrwaniu tak długiej rozłąki, kupuje jej na urodziny psa. Buba to...

Zobacz wszystkie książki tego autora