Kaczogród - Carl Barks Na dalekiej północy i inne historie z lat 1949-1950

Carl Barks (1901-2000) jest powszechnie uważany za najwybitniejszego twórcę komiksów osadzonych w uniwersum Walta Disneya, a także za legendę całego komiksowego medium. To mistrz fabuły i komiksowej narracji. Wymyślił wiele postaci z Kaczogrodu, w tym Sknerusa McKwacza, Diodaka, Braci Be, Gogusia, Granita Forsanta i Johna Kwakerfellera, jak również liczne elementy tego świata - miasto Kaczogród czy skarbiec Sknerusa.

Do inspiracji twórczością Barksa z dumą przyznaje się wielu komiksowych twórców - za swój wzorzec uważa go na przykład Jeff Smith, autor kultowego Gnata, a Will Eisner nazwał go ,,Andersenem komiksów".

Kaczogród Carla Barksa to wyczekiwana przez polskich fanów edycja disnejowskich komiksów tego autora, od jednostronicowych gagów po długie fabuły, nieraz nawiązujących do historii i mitologii. Każdy tom zawiera ponad dwieście stron historii obrazkowych, w większości niewydanych dotychczas w naszym kraju, a także towarzyszące im teksty objaśniające.

Informacje dodatkowe o Kaczogród - Carl Barks Na dalekiej północy i inne historie z lat 1949-1950:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2021-02-24
Kategoria: Komiksy
Tytuł oryginału: Carl Barks Andeby 25

Kup książkę Kaczogród - Carl Barks Na dalekiej północy i inne historie z lat 1949-1950

Kaczogród - Carl Barks Na dalekiej północy i inne historie z lat 1949-1950 - opinie o książce

Avatar użytkownika - Amarisa
Amarisa
Przeczytane:2021-03-15, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2021,

Moją opinię na temat w/w tytułu znajdziecie - jak zawsze - na moim blogu. Serdecznie zapraszam :)

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2021-03-04, Ocena: 5, Przeczytałem,

KACZKI, ZOMBIE I PRZYGODY

Egmont powraca z kolejnym tomem kolekcji Carla Barksa, zbierającym prace z wczesnego okresu jego twórczości, a dokładniej z czasów, kiedy dopiero tworzył i kształtował swoją najsłynniejszą postać, Sknerusa McKwacza. Jak poprzednie, tak i ten, pełen jest humoru, przygód i mądrości, podanych często z satyrycznym zacięciem, przez co stanowi doskonałą rozrywkę dla dużych i małych. I jednocześnie kawał prawdziwie doskonałego, ponadczasowego komiksu.

Co nas czeka w tym tomie? Na pewno jedną z największych jego atrakcji będzie nie tytułowa opowieść, o wspólnej wyprawie Donalda i Gogusia na Północ, ale historia „Voodoo Hoodoo”. Tu w końcu po raz pierwszy na scenie pojawią się Fula Zula i Zombie Bombi, z którymi kłopoty będzie miał nie kto inny, jak… Donald. W kolejnej opowieści Donald i Goguś znów będą musieli połączyć siły, tym razem żeby ratować wujka Sknerusa, a w jeszcze kolejnej Donald będzie miał nie lada problemy ze świątecznym listem do Świętego Mikołaja. Jakby tego było mało, nasz dzielny Kaczor i jego siostrzeńcy będą musieli zmierzyć się z Indianami, a to, jak zawsze, jedynie fragment tego, co czeka na Was na ponad dwustu stronach tego albumu.

Daniel Szczechura. Polska Animacja 1
Okładka ksiązki - Daniel Szczechura. Polska Animacja 1

Album inauguruje monograficzną serię wydawniczą Narodowego Instytutu Audiowizualnego, prezentującą twórczość najwybitniejszych polskich animatorów. Na...

Kapitan Nauka. Bazgraki w przedszkolu (3-6 lat)
Okładka ksiązki - Kapitan Nauka. Bazgraki w przedszkolu (3-6 lat)

Bazgraki w przedszkolu to doskonała propozycja rozwijającej zabawy dla dzieci w wieku 3-6 lat. Podczas rozwiązywania inspirujących zadań przedszkolaki...