Kalendarzyk Niemałżeński

Paulina Młynarska i Dorota Wellman zapraszają do świata kobiecych spraw. Pogadajmy o tym, co dla nas ważne! Najlepiej z czerwonym winem albo z kawałkiem czekoladowego ciasta, które na pewno nie pójdzie nam w biodra.

Kalendarzyk niemałżeński to pochwała kobiecej przyjaźni, szczere rozmowy i bardzo osobiste listy.

Paulina i Dorota nie boją się żadnego tematu: rozmawiają o facetach i dzieciach, o swoich lękach i błędach, straconych szansach i przeszłych miłościach. O piekle, które kobiety gotują kobietom i o tym, co kobiety lubią gotować swoim facetom. Kalendarzyk niemałżeński to książka, która powinna trafić do rąk każdej Polki – matki i singielki, feministki i tradycjonalistki, perfekcyjnej i trochę mniej doskonałej pani domu.

Informacje dodatkowe o Kalendarzyk Niemałżeński :

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2013-05-09
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Kalendarzyk Niemałżeński

Kalendarzyk Niemałżeński - opinie o książce

Avatar użytkownika - EratoCzyta
EratoCzyta
Przeczytane:2017-01-11, Ocena: 5, Przeczytałam, Moja półka, Przeczytane, Przeczytane 2017,
Paulina Młynarska i Dorota Wellman- czy jest ktoś kto nie zna tych Pań? Obie możemy kojarzyć chociażby z wspólnie prowadzonego programu ,,Miasto kobiet" gdzie poruszają ważne i często kontrowersyjne tematy, o których rozmawiają ze swoimi gośćmi. Tak jak w programie, tak też w książce ,,Kalendarzyk niemałżeński" jesteśmy świadkami bardzo pouczających i trafnych spostrzeżeń, ale również różnych opinii i dyskusji na poruszone tematy. Książka napisana jest w formie rozmowy pani Pauliny i pani Doroty poprzez pisane do siebie listy. W dodatku lektura podzielona jest na pory roku, a każdy rozdział to wymiana zdań na inny temat. Rozmowy prowadzone są o całkiem błahych rzeczach, takich jak czekolada, wiek kobiety, wróżki, plotki czy też czytanie i audiobooki, ale również o bardziej istotnych i kontrowersyjnych jak feminizm, niezależność kobiet, edukacja seksualna, polityka i starość. Jako ciekawostkę dodam, że znajdziemy w tej książce kilka bardzo łatwych, szybkich i ciekawych przepisów, którymi dzielą się z nami autorki. Ciasto czekoladowe, sałata ze szpinakiem, ryba w szlafroku albo indyk bakaliowy- prawda, że brzmi smakowicie? Kto choć trochę zna obie panie ten wie, że są to bardzo inteligentne i mądre kobiety, co da się wywnioskować nawet na podstawie samej książki. Rozmowy są momentami bardzo poważne i trudne, a niektóre bardzo przyziemne, zabawne i lekkie. Obojętnie, w którym momencie lektury znajdujemy się, zawsze dostajemy dużą dawkę argumentów i przykładów z życia, w dodatku zostajemy pod koniec każdego rozdziału ze swoimi przemyśleniami i prowadzimy własną dyskusję z samą sobą w głowie. Zdecydowanie książka skierowana jest do kobiet- tych pełnoletnich i dojrzałych, które mają ochotę na chwilę dla siebie. Podczas lektury jednak zapewniam, że przyjdzie taki moment gdzie poczujemy się, jak gdyby obie autorki siedziały koło nas i dyskutowały właśnie z nami, jak stare dobre przyjaciółki. Nie raz wybuchłam na głos śmiechem, nie raz miałam również ochotę wtrącić się w zdanie którejś z nich i powiedzieć: ,,Nie. Ja uważam inaczej" albo ,,Tak. Masz w 100% rację"- co mówi samo za siebie i chyba nie trzeba dodawać, że książka jest warta uwagi. Dodatkowo rozdziały są krótkie i pisane bardzo przystępnym i miłym językiem- czyta się je zdecydowanie za szybko. Z przyjemnością sięgnęłabym po kolejną książkę napisaną wspólnie przez obie panie.
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2015-02-13,
Ciekawa książka,szybko się ją czyta.Myślę,że każda kobieta po trochu utożsami się z jej autorkami i znajdzie tam coś dla siebie.
Avatar użytkownika - aska19946
aska19946
Przeczytane:2014-12-17, Ocena: 6, Przeczytałam,
Bardzo wciągająca i mądra książka. Lekko się czyta :)
Avatar użytkownika - klaudys1212
klaudys1212
Przeczytane:2014-11-20, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Byłąm pozytywnie zaskoczona! Nie wszystkie listy osobiście do mnie przemawiały, ale miło sie czyta.
Avatar użytkownika - takahe
takahe
Przeczytane:2014-06-11, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki w 2014 roku,
Nie wiem dlaczego ktoś tu wpisał że jest to poradnik. Wg mnie bardziej pasuje tu określenie publicystyka. Gdyż są to swojego rodzaju felietony dwóch znanych kobiet. Po książkę sięgnęłam z ciekawości co stworzyły te dwie kobietki. Panią Dorotę bardzo lubię dlatego cieszy mnie że nie stworzyła gniotu. Są tu przemyślenia obu pań na różne tematy jak aborcja, in vitro, polityka, feminizm i wiele innych. Obawiałam się tej książki bardzo ale widzę że nie było ku temu powodu.
Avatar użytkownika - MonikaP
MonikaP
Przeczytane:2014-02-18, Ocena: 3, Przeczytałam, x 52 ksiażki 2014,
Rozczarowała mnie ta książka, spodziewałam się czegoś więcej. Autorki poruszają w niej wiele przeróżnych tematów - są więc przepisy kulinarne, wspomnienia z dzieciństwa. Znajdziemy w książce opinie obu pań na temat lansowania się celebrytów, pieniędzy, wychowania dzieci, starości, aborcji, są rozdziały poświęcone zdradzie, plotkom, uzależnieniom, terapiom, aborcji, in vitro i mnóstwo innych. Wg mnie za dużo tematów, to książka o wszystkim i o niczym, za dużo w niej chaosu i nieuporządkowanych myśli.

Dorotę Wellman uwielbiam od zawsze. Za jej cięty język, za bezpośredniość i za zdrowe podejście do życia w ogóle. Paulinę Młynarską miałam okazję poznać czytając jej książkę " Jeszcze czego " no i oczywiście z programu "Miasto kobiet".
A w tej książce obie panie spotykają się w formie wysyłanych do siebie listów na dany temat. Nie można się spodziewać czego innego jak kawału dobrej dyskusji, w czasie której panie mówią co myślą na dany temat.
Zaczynają ciekawie, bo od momentu kiedy los je zetkną ze sobą. I nie było to od razu picie sobie z dziubków. Zresztą nie wyobrażam sobie, że tak oryginalne postacie mogą tak się zachowywać. Jednym słowem podeszły do siebie z baaardzo dużym dystansem. dorota Wellman wręcz twierdzi, że broniła się przed tym rękami i nogami twierdząc,że Młynarska jest kłótliwa, nieustępliwa i konfliktowa. No po prostu zła kobieta.
Ale do rzeczy. Książka podzielona na cztery części równo z porami roku. I poniekąd z nimi się wiąże, bo nasze bohaterki podejmują tematy powiązane z tym co dzieje się w ciągu całego roku.
Zaczynamy podroż z nimi od refleksji związanych z tym co bliskie każdej kobiecie czyli ukrywanie wieku i generalnie katowanie swoich ciał w imię bycia coraz młodszymi. Ileż to trzeba się namęczyć żeby się ostrzyknąć, wbić w kieckę, nałożyć niebotycznie wysokie szpile. I to w imię czego najczęściej bycia maskotką przy boku macho. Bardzo mi się podobało podejście p. Doroty, która nie owijając w bawełnę wyraźnie mówi, że " ma swoje ciało i nie wstydzi się go używać"!!!
Młynarska często wspomina, że jej przemiana w sposobie myślenia i działania zaczęła się w momencie przeprowadzki na Podhale. Tamtejsi ludzie oraz surowe warunki życia pokazały jej co tak naprawdę jest ważne i na czym warto się skupić.
Bardzo fajny dodatkiem w książce jest podawanie przez obie panie swoich wypróbowanych przepisów na dania proste do wykonania i chyba smaczne ( muszę wypróbować). Dzielą się także swoimi odkryciami kosmetycznymi i tu także są kosmetyki droższe ale bez przesady, ale i tańsze jak choćby mydło Stenders. A już o podróżach nie wspomnę, bo i tu mamy podsuwane perełki.
Można się z nimi nie zgadzać na wielu płaszczyznach, ale jak same mówią możemy się różnić i możemy to robić w piękny sposób!

Dorotę Wellman znam z telewizji jako fajną babkę. O Dorocie Młynarskiej wiedziałam tylko, kim był jej ojciec. Tym bardziej i coraz bardziej zaintrygowana wczytywałam się w przedstawiane przez obie panie poglądy. I obie okazują się cudownie mądrymi życiowo i inteligentnymi kobietami.
W książce „Kalendarzyk niemałżeński” napisanej w firmie korespondencji wypowiadają się one nie tylko na tematy damsko-męskie, jak sugeruje tytuł, ale na ogólnoludzkie. Oczywiście z punktu widzenia kobiety, ale... nie jeden mężczyzna mógłby brać przykład ze zdroworozsądkowości Młynarskiej i Wellman. I choć z kilkoma poglądami zawartymi w poradniku nie zgadzam się, to cenię dziewczyny za życiową odwagę.
Tak trzymać!

Przeczytane:2016-06-11, Ocena: 4, Przeczytałam,
Moja lewa joga
Paulina Młynarska0
Okładka ksiązki - Moja lewa joga

Masz po cichu ochotę na spotkanie z jogą, ale jednocześnie towarzyszy Ci nieodparte wrażenie, że joga to karkołomne wygibasy na markowej macie w modnych...

Okrutna jak Polka
Paulina Młynarska0
Okładka ksiązki - Okrutna jak Polka

Patriarchat jest zakłamany i okrutny. My, Polki, jego ofiary, także takie jesteśmy. Dojedziemy każdą, która nas rozdrażni albo stanie nam na drodze. Albo...