Kamyk na niebie

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2022-08-09
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 9788381885492
Liczba stron: 256
Tytuł oryginału: Pebble in the Sky

Tom 3 cyklu Imperium Galaktyczne

Ocena: 4.33 (3 głosów)
Inne wydania:

Cykl ,,Imperium Galaktyczne" Część trzecia.

Joseph Schwartz, emerytowany krawiec, zostaje niespodziewanie przeniesiony z Chicago w 1949 roku w odległą przyszłość, w okres świetności pierwszego Imperium Galaktycznego. W tych czasach Ziemia to zaścianek, zwykły kamyk na niebie. Mieszkańcy 200 milionów planet Imperium odnoszą się z pogardą do zacofanych Ziemian, którzy ośmielają się twierdzić, że ich świat jest kolebką całej ludzkości. Na dodatek na Ziemi panuje bieda wywołana wysokim poziomem skażenia radioaktywnego gleby i powietrza, a wedle obowiązującego prawa osoby, które kończą 60 lat, muszą poddać się eutanazji. Czy Schwartz, który ma już 62 lata, będzie mógł w ogóle na tej nowej Ziemi żyć?

Tagi:

Kup książkę Kamyk na niebie

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Kamyk na niebie

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2022-07-21, Ocena: 4, Przeczytałem,

CZY JEST JESZCZE NADZIEJA?

 

Trzeci i ostatni tom ,,Imperium Galaktycznego" już niedługo trafi na sklepowe półki. I, jak poprzednie, wart jest uwagi. Bo to kawał świetnej fantastyki, która porywa, a przy okazji w odróżnieniu od ,,poprzednich" tomów, jest tworem jeszcze dojrzalszym i lepszy niż pozostałe.

 

Joseph Schwartz ma życie niemal za sobą. Kiedyś był krawcem, teraz został emerytem i nic nie wskazuje na to, by w jego życiu miało wydarzyć się coś niezwykłego. Ale do czasu. W wyniku wypadku trafia do odległej przyszłości, w czasy, gdy kwitnie Imperium Galaktyczne, ale Ziemia pozostaje zaściankiem, pośmiewiskiem kosmosu i niczym więcej, jak zacofanym kamykiem, gdzieś na kosmicznym niebie. A jednocześnie to świat niegościnny, skażony i nieprzychylny starcom, bo nakazujący każdemu po sześćdziesiątym roku życia poddanie się eutanazji. Dla Josepha, który przekroczył ten wiek, może okazać się on istnym piekłem. Czy jest jeszcze nadzieja?

 

 

https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2022/07/imperium-galaktyczne-kamyk-na-niebie.html

Link do opinii
Avatar użytkownika - danutka
danutka
Przeczytane:2015-08-07, Ocena: 5, Przeczytałam,
Inne książki autora
Prądy przestrzeni
Isaac Asimov0
Okładka ksiązki - Prądy przestrzeni

Nie publikowana dotychczas w Polsce trylogia "Imperium Galaktyczne" to preludium do klasycznego cyklu "Fundacja". Asimov opisuje w niej pierwsze, nieśmiałe...

Fundacja
Isaac Asimov0
Okładka ksiązki - Fundacja

Po procesie Seldona i wydaleniu Encyklopedystów z Trantora ostoją ludzkiej wiedzy jest Fundacja. Dla osamotnionego, pozbawionego bogactw naturalnych Terminusa...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Reklamy