Kanibal

Każda bestia ma swój słaby punkt, a każda miłość - ciemną stronę.

Aria Simons jest młodą kobietą z sercem na dłoni. Jej największym marzeniem jest adopcja dziewczynki, którą poznała podczas wolontariatu w sierocińcu. Jednak aby zostać jej pełnoprawną opiekunką, musi mieć stałą pracę. O jej zatrudnieniu na etat w opiece społecznej ma zadecydować wykonanie zadania - zdobycie zaufania mężczyzny, który mieszka sam w lesie...

Caden Slate, nazywany Kanibalem, nie dopuszcza do siebie nikogo. Lata w sekcie, która odebrała mu najbliższych, wydobyły na powierzchnię najbardziej brutalną i nieobliczalną stronę jego natury. Wydaje się, że nie pozostały w nim żadne ludzkie uczucia prócz wrogości i agresji - do czasu, gdy na jego progu staje drobna kobieta o szarych oczach.

Oprócz gwałtownej i niewytłumaczalnej fascynacji nic ich nie łączy. Ale Aria odkrywa, że Caden zasłania groźną i nieprzystępną maską oblicze pełne miłości. Wszystkie plany i marzenia tej dwójki legną jednak w gruzach, gdy dowiedzą się prawdy o sobie.

Co się stanie, kiedy Caden zniszczy największe marzenie życia Arii?

Informacje dodatkowe o Kanibal:

Wydawnictwo: Kobiece
Data wydania: 2022-07-13

Kup książkę Kanibal

Kanibal - opinie o książce

Avatar użytkownika - Anitka_170
Anitka_170
Przeczytane:2023-07-04, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2023,

„Mam wrażenie, że wśród zwierząt krąży legenda o człowieku, który zabijał najbardziej dzikie i niebezpieczne z nich, by przetrwać.

Jestem bestią, której należy się bać.

Jestem Kanibalem, który rozlewał krew, aby zagłuszyć wspomnienia".

Aria pragnie zostać opiekunką dziewczynki z domu dziecka. W tym celu musi znaleźć pracę i niechybnie zgadza się podjąć zadania, którego nikt nie jest w stanie dokonać. Jako pracownik opieki społecznej musi dotrzeć do mężczyzny, który mieszka sam w lesie. Nikt nie potrafi zdobyć na tyle jego zaufania, aby przeprowadzić z nim rozmowę.

Czy Arii uda się dokonać niemożliwego?

Zadanie wydaje się banalnie proste, lecz prawda okazuje się zupełnie inna. Caden jest wycofany, po czasie spędzonym w sekcie odebrano mu człowieczeństwo, a wydobyto z niego zwierzęce instynkty. Nie jest łatwo wrócić do normalności po czymś takim.

Przyszedł czas na nadrobienie historii o Kanibalu. Żałuję tylko, że tyle czasu zwlekałam. To była wspaniała przygoda, która dostarczyła mi całą gamę emocji. Nie obyło się bez płaczu, wzruszenia, ale też uśmiechów.

Zaczęłam czytać i dosłownie przepadłam, nie było takiej siły, która odciągnęła mnie od lektury książki. To było silniejsze ode mnie, dlatego pochłonęłam ją na raz.

Dwójka bohaterów już od pierwszej chwili skradła całą moją uwagę. Aria wraz z Cadenem zajęli wszystkie moje myśli, nie liczyło się nic innego jak tylko poznanie ich historii do końca.

Wzajemna fascynacja i pożądanie między bohaterami było wręcz namacalne. Czekałam tylko na moment, aż nastąpi wybuch.

Lubię styl autorki, jest lekki i przyjemny, a jednocześnie taki mroczny i bardzo uzależniający. Potrafi swoimi historiami trafić do najgłębszych zakamarków duszy i sprawić, że pozostają one z nami na dłużej. Do tej pory myślę o Kanibalu i jego szarej myszce.

A Wy będziecie w stanie zagłębić się w brutalny i krwawy świat Cadena?

Avatar użytkownika - Mirela

AUTOR:
Paulina Zalecka - strona autorska

WYDAWNICTWO: Niegrzeczne książki

Wydawnictwo Kobiece

"Na świecie muszą istnieć kwiaty i chwasty, aby została zachowana równowaga. Jestem chwastem, którego nie można wyplewić, zatem trzeba mnie trzymać w cieniu."

Książkę przeczytałam dzięki Booktour, który zorganizowała @uwielbiam_czytac

"KANIBAL. KRZYK ROZDARTEGO SERCA" to wyśmienitym romans przepełniony masą przeróżnych emocji i uczuć.

Historia poruszyła moją duszę i zabrała mnie w niesamowitą podróż wgłąb

zniszczonego człowieka okrytego  mrokiem, który ma rozdarte serce.

Autorka od pierwszych zdań intryguje, wciąga i łamie serce. Prolog jest genialnym wstępem do tej historii. I pokazuję,  w jaki sposób powstał tytułowy KANIBAL.

Autorka stworzyła niepowtarzalną, dynamiczną fabułę. Całość przemyślana i poprowadzona tak, że z każdą przeczytaną stroną wciąga coraz głębiej i mocniej.

Książkę przeczytałam na jednym wdechu, wciąga niesamowicie i nie pozwala oderwać się od niej.

Autorka ma to coś, sposób, w jaki pisze

nie pozwala odłożyć książki, choć na moment.

Opowiedziana z perspektywy głównych bohaterów Arii i Cadena. Dzięki temu możemy poznać ich bliżej, zobaczyć ich historię, poczuć ich emocje i uczucia, które w nich siedzą.

Genialnie wykreowane postacie. Niedoskonałe, zranione, skrzywdzone przez życie. Bohaterowie, których polubimy i nie zapomnimy na długo.

"Nie wiem, jak po­to­czą się dal­sze losy. Wiem je­dy­nie, że nie wy­le­czy­łam się z be­stii ukry­wa­ją­cej się w lesie."

Canden Slate to mężczyzna, który został naznaczony i poturbowany przez życie. Jego przeszłość przerazi nie jednego i złamie serce. Okropnie został skrzywdzony.

Canden nie dopuszcza do siebie nikogo, żyje sam pośród leśnej głuszy.

Jego spokój zostanie zburzone z dniem gdy na drodze stanie Aria pani z opieki społecznej, która jako jedyna zobaczy w nim człowieka, a nie bestię.

Aria Simons jest młodą kobietą, która wychowywała się w domu dziecka. Pragnie adoptować małą dziewczynkę i dać jej miłość, której sama nie zaznała. Aby, to zrobić musi znaleźć pracę i osobny kąt.
Zostaje zatrudniona w opiece społecznej, ale to wiąże się z wykonaniem zadania, które z góry zdaje się niewykonalne. Musi zdobyć zaufanie, mężczyzny z lasu.

Tych dwóje zagubionych ludzi połączy gwałtowna fascynacja, ale czy będzie dane im być razem.
Czy mężczyzna z bliznami, da sobie szansę na szczęście?
Co stanie na przeszkodzie?
Czy Aria spełni swoje marzenie i  adoptuje Emmę?

Polecam.

Avatar użytkownika - marta_czyta
marta_czyta
Przeczytane:2022-10-07, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam,

“ Kanibal. Krzyk rozdartego serca“

Lubicie bajki ? Podobno nigdy nie jest się na nie za starym .

Paulina Zalecka napisała nieco inną wersję “Pięknej i Bestii” , nieco brutalniejszą, mroczniejszą i zdecydowanie bardziej namiętną.

Caden Slate 4 lata temu , wraz ze swoją ukochaną został porwany. Jego Pan zapewnił mu niesamowitą traumę i 4 lata nieustającej walki o życie, walki ze zwierzętami, po której na jego ciele pozostały liczne blizny. Na duszy również. Obecnie mieszka na odludziu w chatce w lesie, izolując się od innych. Lecz opieka społeczna uparła się by sprawdzić jak sobie radzi po odzyskaniu wolności.

Aria Simons wychowała się w sierocińcu i niedawno jej sercem zawładnęła 4 letnia Emma, która również tam trafiła. Postanowiła za wszelką cenę przejąć opiekę nad dziewczynką. Chcąc dostać pracę w opiece społecznej, deklaruje, że uda jej się to czego dotychczas nie osiągnął nikt z pracowników - nawiąże kontakt z Cadenem Slatem i przeprowadzi z nim wywiad środowiskowy. Dziewczyna jeszcze nie jest świadoma co z tego wyniknie…

Kanibal to książka, którą czyta się w mig, dosłownie kilka godzin i ostatnia strona za nami. Pisana lekkim stylem, na swój sposób wciąga, lecz mam do niej też pewne zastrzeżenia.

Czemu Kanibal ? Przecież Caden nikogo nie zjadł … Fakt, że jego przeszłość, to czego doświadczył było potworne lecz nie koniecznie pasuje mi tu to określenie.

“Blizny znaczą moje ciało, a znak na szyi przypomina, kim naprawdę  jestem.

Kreaturą, której brzydzi się jedyna kobieta, jaka potrafiła się do mnie przebić przez mury mojej duszy.”

Tych dwoje szybko nawiązuje wyjątkową relacje, stają się sobie bliscy lecz ciągłe niedopowiedzenia i błędne przekonania, wiele psują między nimi.

Wątek Emmy, dziecka które jak się okazuje jest kimś więcej niż sądziła Aria, był bardzo ciekawy lecz wydawał mi się taki nierealny. Zbyt wiele zbiegów okoliczności. Lecz jednak trzymając się początkowego założenia, że bazujemy na bajce , to można uznać , że wszystko jest możliwe.

Ta historia bardziej by mi się podobała, gdyby była mocniej rozbudowana, taka głębsza. Czegoś w niej brakowało, za szybko się wszystko toczyło, przez co nie porwała mnie tak mocno jakbym chciała. Jednak nie uważam ją za książkę przy której zmarnowałam czas. Bez wątpienia wielu osobom przypadnie do gustu i ma w sobie coś przez co zapadnie w pamięci.

Dziękuję Niegrzecznym Książkom za egzemplarz do recenzji i polecam , bo warto wyrobić sobie własną opinie :)

Avatar użytkownika - zakochanawksiazk
zakochanawksiazk
Przeczytane:2022-08-02, Ocena: 4, Przeczytałem,

Aria ma jedno marzenie - zaadoptować dziewczynkę, która poznała w wolontariatu w sierocińcu. Aby zostać jest prawnym opiekunem musi mieć stałą pracę. Żeby dostać etat w opiece społecznej będzie musiała zdobyć zaufanie mężczyzny mieszkającego w lesie. Caden, nazywany też Kanibalem mieszka w lesie, spędził wiele lat w sekcie, która odebrała mu to co najcenniejsze. Mógłby się wydawać, że mężczyzna nie żywo żadnych ludzkich uczuć, prócz tych negatywnych, jednak wszystko się zmienia kiedy na jego drodze pojawia się Aria. Jak potoczy się relacja pomiędzy bohaterami? Co się stanie kiedy skrywane tajemnice wyjdą na jaw?

Było to moje pierwsze spotkanie z autorką, jednak już wcześniej słyszałam o jej książkach, jedną z nich - "Zrodzony z gniewu" zbierała wiele pochlebnych opinii, dlatego też postanowiłam sięgnąć po nową powieść Pauliny. Autorka ma bardzo lekkie pióro, co sprawia, że książkę czyta nie niezwykle dobrze i szybko. Pomysł na fabułę naprawdę ciekawy, nietuzinkowy, a poruszane tutaj tematy są naprawdę kontrowersyjne, co wzbudziło moje zainteresowanie i chęć poznania historii Arii oraz Cadena. Powieść ukazana jest oczami obojga bohaterów, co pozwoliło mi dowiedzieć się co czują, myślą, z jakimi problemami się borykają oraz lepiej zrozumieć ich postępowanie oraz decyzję. Jest również kilka wzmianek dotyczących przeszłości Cadena, które wywołały we mnie wiele skrajnych emocji. Wydaje mi się, że autorka trochę za mało rozbudowała portret psychologiczny tych postaci, z chęcią dowiedziałabym się o nich jeszcze więcej! Jeśli chodzi o samą relację pomiędzy Arią, a Cadenem, to potoczyła się ona trochę za szybko, liczyłam na więcej "niedostępności" ze strony bohaterów, co jednak nie znaczy, że została ona źle poprowadzona. Autorka pokazuje, że mimo traumatycznych przeżyć może przytrafić się nam jeszcze coś dobrego, bo w końcu każdy zasługuje na szczęście i miłość. Zakończenie jakie zaserwowała autorka ogromnie mnie zaintrygowało i zaskoczyło, nie mogę się doczekać jak poznam historię Huntera, bo czuję, że ten mężczyzna i jego losy wzbudzą we mnie ogrom emocji! Moja ocena 7/10.

Avatar użytkownika - zaczytanaEdyta
zaczytanaEdyta
Przeczytane:2022-07-12, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Aria to młoda kobieta, która wychowywała się w sierocińcu, w którym gdy dorosła, została wolontariuszem. Wtedy też poznała Emmę, małą dziewczynkę, która właśnie trafiła do placówki. Od pierwszego spotkania narodziła się między nimi niezwykła więź, a Aria postanowiła zaadoptować malutką. Musiała w tym celu spełnić pewne warunki, a jednym z nich było podjecie stabilnej pracy. Szansą okazała się dla niej posada w opiece społecznej, jednak żeby zdobyć tą pracę musiała wykonać postawione przed nią zadanie - poskromić bestię.
Caden to mężczyzna, którego życie przez lata było piekłem. W jednej chwili spokojne i ułożone życie wywróciło się do góry nogami, a on sam został uwięziony i w brutalny sposób stracił wszystko to, co było dla niego najcenniejsze. Mężczyzna trafił do niewoli, a sekta odebrała mu człowieczeństwo, tworząc z niego potwora - Kanibala.
Po uwolnieniu z piekła mężczyzna rozpoczął nowe życie z daleka od innych ludzi, gdyż bał się że jego postura i poranione ciało wzbudzą w nich lęk, ale także chorą ciekawość. Odciął się od świata, aby w ten sposób chronić siebie. Nie spodziewał się, że pojawienie się pewnej drobnej kobiety tak mocno odmieni jego życie. Aria udowodniła mu, że się go nie boi. Pokazała, że nie wszyscy ludzie są potworami, a jej dobroć i troska na nowo otworzyła jego serce.
Czy Aria zdoła dotrzeć do Cadena? Czy mężczyzna się przed nią otworzy? Czy para zdoła otworzyć się na związek i wspólne życie? Czy Arii uda się adoptować małą Emmę? Jakie tajemnice wyjdą na jaw i jak to wpłynie na ich życie? Jak zakończą się losy bohaterów?
Nie powiem, że jest to lekka i przyjemna historia, bo tak nie jest. Jest to wyciskacz emocji. Emocji tak skrajnych, że momentami dosłownie zapierało mi dech. Szczególnie fragmenty z opisem wspomnień Cadena z czasów, gdy był więziony jako Kanibal dosłownie rozwalały mnie emocjonalnie. Zdecydowanie jest to książka dla osób lubiących mocne wrażenia.
Kreacja głównych bohaterów... No WOW! Aż ciężko dobrać odpowiednie słowa, żeby ich opisać. Delikatna i szara Aria, która niejednokrotnie pokazuje swoją siłę, charakter, odwagę i waleczność, dzięki czemu zyskała mój szacunek i ogromną sympatię. Ale to Caden był tym, który totalnie mnie zachwycił. Mroczny, tajemniczy i przerażający mężczyzna, który w środku był troskliwy i kochający. To jak otworzył się przy Arii i to jaki się dzięki niej znów stał. Relacja, która się między nimi rodziła, to jak pod swoim wpływem się zmieniali... No i nie można także nie wspomnieć o napięciu i pożądaniu między nimi, które od samego początku aż elektryzuje. Same sceny erotyczne zostały tak napisane, że robi nam się niesamowicie gorąco... i nie tylko gorąco. No ja jestem zachwycona.
Cholera i to wszystko, co nagle wychodzi na jaw... Co prawda domyślałam się prawdy, ale to jak ona wpłynęła na relację Arii i Cadena, no nie spodziewałam się, że aż tak to na mnie wpłynie. Dosłownie czułam to wszystko co oni.
"Kanibal" to książka, która wciąga nas całkowicie. Trzyma nas w swoich objęciach od samego początku do końca i pozwala się od siebie oderwać. Historia Arii i Cadena mnie bez reszty pochłonęła.
Miałam duży problem z napisaniem tej recenzji, ale nie dlatego, że książka mi się nie podobała. Wręcz przeciwnie! Jestem nią tak zauroczona, że mogłabym pisać i pisać wymieniając jej zalety, ale nie chcę Wam wszystkiego zdradzać. Sami musicie po nią sięgnąć i przekonać się jaką perełkę stworzyła Autorka.
Paulina, ja po prostu kocham Twoje książki i każda kolejna mnie zachwyca. Błagam, pisz! pisz! pisz! i dziel się z nami tymi cudeńkami. Ja już tuptam i czekam na opowieść o Hunterze, bo coś czuję, że Łowca również nas nie zawiedzie.
Dziękuję Wydawnictwu Niegrzeczne Książki oraz Paulinie Zaleckiej za egzemplarz do recenzji.

Avatar użytkownika - glinka_54_czyta
glinka_54_czyta
Przeczytane:2022-07-17,

❤Recenzja❤

Premiera 13.07.2022 r.

„Kanibal” – Paulina Zalecka

Miłość pośród lasu. Wielki ból przez przeszłość. Dwie dusze po których nawet by się nie spodziewało romansu. Ona niepewna siebie, młoda kobieta z sercem na dłoni, on z wieloma bliznami i bólem w sercu. A jednak coś połączyło, coś co trudno wytłumaczyć.

Aria to młoda kobieta, która w życiu nie miała łatwo. Wychowana w domu dziecka nie zaznała prawdziwej rodziny i miłości. Dorastała tylko z przyjaciółką, a teraz pragnie dokonać czegoś wielkiego, czegoś co da miłość zranionej istocie. Ma prawdziwe serce na dłoni. Nikogo nigdy nie ocenia, zawsze stara się dotrzeć do niej i sprawić żeby poczuła się ważna. Można rzec, że to taki mały aniołek, który o wszystkich się martwi i stara pomóc. Jest bardzo zawzięta jeśli chodzi o te sprawy. Tak łatwo nie popuści.

Caden, mężczyzna, który wiele przeszedł w przeszłości. Wcześniej miał wszystko czego może pragnąć zwykły człowiek. Miłość i szczęście. Dopóki nie jedna źle podjęta decyzja, która wywróciła jego cały świat do góry nogami. Wbrew woli musiał się stać potworem, który niszczy wszystko co mu rzucą. To co on przeszedł, to było straszne. W żadnej sekundzie czytania nie mogłam zrozumieć jak drugi człowiek może zrobić takie okropne rzeczy, drugiemu człowiekowi. A on przez to został tak mocno skrzywdzony, że nie widzi w sobie żadnej wartości. Piękne jest to, że stara się wynagrodzić to co zrobił i to w taki cudowny sposób. To bardzo dobry człowiek, tylko zniszczony.

Ich relacja jest dosyć nie typowa. Ona miała go tylko wypytać o pewne sprawy, a stało się tak, że zaczęło ich łączyć coś więcej. Niestety stało się to bardzo szybko. On dosyć szybko się przed nią otworzył, a miałam nadzieję, że troszkę dłużej będzie to trwało. W końcu jego przeszłość jest bardzo skomplikowana i trudna. Po prostu ich relacja ewoluowała w zastraszająco szybkim tempie, co można było trochę przedłużyć, a wtedy było by jeszcze lepiej. Ale z drugiej strony czułam tę wielką chemię między nimi. To jak on zaczyna jej ufać, a ona ze swoim dobrym sercem dąży do udowodnienia mu, że jest wart o wiele więcej niż myśli. Ogólnie ich relację można nazwać słodko-gorzką. Gorzką ze względu na przeciwności które stoją im na drodze zarówno te z przeszłości jak i z przyszłości. A słodką, bo to co zaczynają do siebie czuć to piękne i wartościowe uczucie. Napędzone troską i prawdziwym zmartwieniem.
Autorka stworzyła bardzo mocną emocjonalnie książkę w której ból przeplata się z cierpieniem. Ukazała wiele brutalnych scen od których łzy stają w oczach, a serce ściska się jakby chciało zostać zgniecione. To było takie przykre, że emocje jakie mną targały musiałam ukrywać, bo akurat czytałam ją w autobusie. Ale były także łzy radości, przy każdym miłym słowu i dowartościowaniu drugiej osoby. Sceny są mocne i naprawdę trzeba umieć sobie z nimi poradzić. Mi jako osobie wrażliwej było ciężko to przyswoić, ale warto było przejść przez ich historię. Intymności także nie zabraknie, jak na tak krótką historię to jest ich bardzo dużo, więc pikanterii nie zabraknie.
Akcja toczy się w bardzo szybkim tempie co jest za razem plusem i minusem tej książki. Plusem jest to, że płynie się przez tą książkę. Nawet nie wiadomo kiedy a czytałam kolejny rozdział. Minusem to, że gdyby miała więcej stron to można by było bardziej wczytać się w jego i jej historię. Jeszcze bardziej poznać ich charaktery, przeszłość i plany na przyszłość.
Słowem podsumowania historia jest pełna sprzecznych ale bardzo mocnych emocji. Osoby o słabych nerwach mogą mieć ciężko, ale warto jest ją poznać i skonfrontować się z historią w której nie znajdziecie utartych i cały czas tych samych schematów. Autorka zapewniła miłe orzeźwienie. Kochani gorąco polecam i mam nadzieję, że „Kanibal” zagości w Waszych sercach.
9/10 ❤

Aria Simons ma cel. Jej marzeniem jest adopcja cudownej dziewczynki, którą poznała w sierocińcu w ramach wolontariatu. Już pierwszego dnia ta mała iskiereczka skradła jej serce a między nimi pojawiła się ta niewidzialna nić, jaka łączy mamę i córkę. Ale żeby mogła przejść pomyślnie proces adopcji, Aria musi posiadać miejsce pracy. W tymże celu udaje się do opieki społecznej, gdzie prosto z drzwi zostaje wrzucona na głęboką wodę. Ma dotrzeć do mężczyzny, który unika ludzi, i który zaszył się w lesie. Od tego zależy czy dostanie pracę...
  Caden Slate kilka lat temu został porwany i przeżył piekło. Horror za życia. Życia, które zrobiło z niego Kanibala. Sekta, do jakiej trafił niezwykle bestialsko go traktowała. Musiał zrobić wszystko, by przeżyć, co wcale nie było takie łatwe i proste. Teraz, gdy odzyskał wolność prowadzi pustelniczy styl życia. Musi jeszcze przejść przez kontrole opieki społecznej, jakiej wymagają przepisy, a przed czym broni się z całych sił. Chce aby w końcu wszyscy zostawili go w spokoju. Problem w tym, że kiedy na jego progu staje Aria, już wie, że tak łatwo o niej nie zapomni.
    Czy kobieta dotrze do niego? Czy Caden ma w sobie pokłady dobroci? Czy nie powróci do niego przeszłość? Czy będzie w stanie zapomnieć o ostatnich latach i wyjść do ludzi? A co z Arią? Zaadoptuję Emmę? Czy będzie jej to dane? Jakie tajemnice i sekrety ujrzą światło dzienne? Co się wydarzy i jak zakończy się ta wyjątkowo historia?

Uwielbiam twórczość autorki. Ta drobna, z pozoru delikatna blondyneczka pisze historie mocne, wyraziste, przewrotne i nie boi się sięgać po skrajności. Po bohaterów pokiereszowanych. Skrzywdzonych nie tylko na ciele, lecz także na umyśle. Totalnie mnie zaskoczyła przy swoim debiucie. Już wtedy zbierałam szczękę z podłogi i zdecydowanie chciałam więcej. I dostałam. Ale w jakim stylu!
   "Kanibal" to powieść pełna świeżości. Połączenie okrucieństwa i bestialstwa głównego bohatera, z dobrocią i z sercem na dłoni głównej bohaterki to jak plus i minus. Totalnie się różniące osoby. Nie ma dla nich przyszłości. Nie ma szansy ani nawet mikroskopijnej nadziei. A jednak ich do siebie ciągnie. Chemia? Pożądanie? Zwierzęcy instynkt? Wszystkiego po trochu. Ale prawda totalnie zaskoczy i obedrze ze złudzeń.
    Podczas lektury emocji towarzyszy masa. Cała ich paleta. To taki emocjonalny rollercoaster. Od skrajności w skrajność. Balansujemy między dobrem i empatią a złością i mrokiem.
   Idealnie została włączona baśń, która była pomysłem na fabułę. Fabułę, która zapiera dech w piersiach. Kiedy oddech się urywa w oczekiwaniu na to, co się wydarzy. Pełna niewiadomych. Pełna niespodzianek i przewrotności.
   Kanibal zdecydowanie okazał się lekturą inną, niż początkowo zakładałam. Tytuł idealnie odwzorowuje to, kim był Caden w sekcie. Aż skóra cierpła i włos się jeżył jak autorka plastycznie podawała te wszystkie bestialskie i przerażające opisy. Dosłownie thriller jak się patrzy. Ma pożądane cechy i dobrze trzyma w napięciu. Ale postać Cadena okazała się być bardziej złożona. Jego kreacja łapie w szpony. Fascynuje i intryguje.
   Poza tym mamy tutaj piękno uczucia. Czystego i romantycznego, jak główna bohaterka. Chwilami nie brakowało wzruszeń. A mała Emma dawała taką beztroskę i potrzebną radość, by zrównoważyć powagę historii. Cudowna iskiereczka. Przy jej postaci miałam non stop uśmiech na twarzy.
   Ale ale. Na uwagę zasługują również bohaterowie drugoplanowi. Victoria i Hunter. Już nie mogę się doczekać ich historii.
   I tak prawdę powiedziawszy mogłabym pisać i pisać. Bo o tej powieści warto mówić. Warto również po nią sięgnąć. Tytuł jest mroczny i zdecydowanie na myśl przywołuje horror. Treść trochę o niego trąca, jak już wspominałam, ale warto zapoznać się z jego opisem a później oddać się lekturze. Dajcie się porwać i zaskoczyć. To będzie zdecydowanie wyjątkowa wyprawa. Unikatowa historia, która mówi o walce dobra ze złem. Radzeniem sobie z brakiem zaufania i pełnią wątpliwości. Starcia przeszłości z teraźniejszością. Czegoś takiego co tu poznacie na pewno nie będziecie przygotowani. Ja się pod nią podpisuję i już nie mogę się doczekać kolejnych książek spod pióra autorki.

Polecam

Współpraca: Niegrzeczne Książki

Avatar użytkownika - ktomzynska
ktomzynska
Przeczytane:2022-08-05, Ocena: 5, Przeczytałem,

Czy niewykonalne zadanie przekreśli szansę Ari na macierzyństwo?

Aria pragnie zaadoptować dziewczynkę, którą poznała podczas wolontariatu. Żeby to zrobić musi mieć stała pracę, na którą ma szanse, jednak przed nią zadanie niemożliwe. Musi zdobyć zaufanie mężczyzny, który od lat mieszka w lesie i nie dopuszcza do siebie nikogo.

,,Kanibal" to książka, która naprawdę mnie zaskoczyła i to w pozytywnym znaczeniu tego słowa. Jest to książka z przesłaniem, którego kompletnie się nie spodziewałam. Pomysł na fabułę bardzo mnie zaintrygował, a jego wykonanie okazało się być świetne. Styl autorki jest lekki i przyjemny w odbiorze. Kartkowałam książkę w mgnieniu oka i ciągle było mi mało. Dlatego nic dziwnego, że łyknęłam ją w jeden dzień co przy 6 tygodniowym dziecku wcale nie jest takie proste.

Sama historia z całą pewnością zasługuje na miano oryginalnej, chociaż zabrakło mi tutaj większego rozbudowania niektórych wątków. Niemniej jednak akcja pędzi jak szalona i nie ma mowy o nudzie podczas czytania. Od emocji także tutaj kipi! Książka ta jest dowodem na to, że miłość potrafi przezwyciężyć nawet największe przeszkody, a i dostarczyć sił do życia.

,,Kanibal" to książka, z którą bardzo miło spędziłam czas.  Historia jest ciekawa i oryginalne. Nie mogę się doczekać kolejnego tomu.

Avatar użytkownika - dosia1709
dosia1709
Przeczytane:2022-08-04, Ocena: 6, Przeczytałem,

,,Każda bestia ma swój słaby punkt, a każda miłość - ciemną stronę "

Aria Simon jest kobietą o wielkim sercu. Jej największym marzeniem jest adopcja małej Emmy dziewczynki którą poznała podczas wolontariatu w domu dziecka w którym sama się wychowywała. Aby jej marzenie się spełniło musi ustabilizować swoje życie. Stała praca i mieszkanie przybliża ja do celu. Gdy przychodzi z podaniem o pracę do opieki społecznej zostaje postawione jej zadanie - zdobycie zaufania mężczyzny mieszkającego w lesie.

Czy uda się jej?

Caden Slate przez piekło jakie przeszedł w życiu nie dopuszcza do siebie nikogo. Lata spędzone w sekcie odbiły piętno nie tylko na jego psychice ale i całym ciele. Przez to uważa że ludzie widują w nim bestię, kanibala jak zwał go jego Pan.

Wydawać by się mogło że nie pozostały w nim żadne ludzkie uczucia, został tylko ból, gniew i agresja.

Aż do czasu gdy na jego progu staje szara myszka z opieki społecznej.

,, Ciało ma potężne, ale naznaczone bliznami. Nogi, brzuch , ręce. Wygląda niczym niedźwiedź,,

Zaczyna łączyć ich niewytłumaczalna fascynacja i gwałtowne przyciąganie erotyczne.

Co się stanie gdy dowiedzą się prawdy o sobie?

Czy mężczyzna będzie w stanie zdeptać marzenia kobiety i wyrwać jej serce?.

Co to była za historia. Nawet sobie nie wyobrażacie. Strony leciały jedna po drugiej. I było mi małooooo. Chciałabym więcej. Było to moje pierwsze zetknięcie z piórem autorki i po prostu się zakochałam. Czyta się świetnie dzięki temu że nie jest napisana trudnym do zrozumienia językiem a akcje nie ciągną się w nieskończoność. Chciałabym poznać również historię łowcy. Zaintrygował mnie.

Kanibal to pełna uczuć książka.

Złość, ból, szczęście wszystko tu jest i niby opisane ale nie naciągnięte. Przez co czyta się miło, szybko i z wielką ciekawością co jest dalej.....

Jeszcze jedna stron i idę spać i taki ciul noc się skończyła książka też ?

Avatar użytkownika - Zaczytana1001_
Zaczytana1001_
Przeczytane:2022-07-20, Ocena: 6, Przeczytałam,

Kanibal brutalnie brzmi prawda? Ale pod tym tytułem kryje się piękna miłosna historia ?
Caden przetrwał w przeszłości piekło. Był skazany na klatkę i walkę z prawdziwymi dzikimi zwierzętami. Żeby przetrwać musiał zabić. Ale dzisiaj jest samotnikem . Odebrano mu miłość życia oraz dziecko . Żyje sam po środku lasu i nikogo do siebie nie dopuszcza.
Aria pokochała mała dziewczynkę z sierocińca i próbuje zrobić wszystko by zostać jej prawnym opiekunem. Szuka mieszkania oraz pracy . Gdy trafia na rozmowę o pracę podejmuje się rzeczy nie możliwej zdaniem innych do wykonania. Ma pomóc bohaterowi który tej pomocy nie chce .

Ja się rozpłynęłam podczas czytania, książkę przeczytałam na raz w moment i było mi mało. Podczas książki nie raz miałam uśmiech na twarzy ale również łzy w oczach. Ta historia jest piekna a za razem bolesna i okrotna bo los bohaterów nie rozpieszczał i przed nimi ciężki kawałek pracy ale najważniejsze że ta skromna dziewczyna sprawiła że w prawdziwej bestii odrodziła uczucie na nowo . Autorka pokazuje nam również jak człowiek chowa się w swojej przestrzeni było po to by nie być ocenianym przez innych , by nie patrzyli i nie obgadywali . Ale również pokazuje nam jak wyjść z tej strefy dyskomfortu . Pomimo że bardzo polubiłam bohaterów i ciężko mi było się z nimi rozstawać moje serce zabiło mocniej do pana H . Który jest bardzo tajemniczy i rozbudza wyobraźnię. A końcówka książki obiecuje wiele . Jest to znakomita książka która warto poznać ponieważ nie jest ona dark erotik i nie trzeba się tego obawiać że będzie za mocno .Jest to piękny romans z trudna przeszłością bohatera . A skąd wziął się tytuł? Przeczytajcie książkę to się wszystkiego dowiecie : ) Ja osobiście rozpływam się nad stylem książek autorki I jestem jej wierną fanką i każdemu na mojej drodze będę polecać jej książki.

Avatar użytkownika - BookCoffeeCake
BookCoffeeCake
Przeczytane:2022-07-20, Ocena: 6, Przeczytałem,

Ostatnio miałam przyjemność zapoznać się z najnowszą książką Pauliny Zaleckiej zatytułowanej "Kanibal. Krzyk rozdartego serca". Historia opowiada losy Cadena Slate - bardzo zniszczonego i zranionego człowieka, który przeszedł piekło na ziemi. Jego aniołem na ziemi okaże się dziewczyna o imieniu Aria. Szara myszka (jak często ją nazywał) odmieni jego zniszczone życie. Da mu nadzieję na normalne życie i rodzinę, której nie było mu dane stworzyć. Jednak przeszkoda, która pojawi się na ich drodze może okazać się nie do pokonania..

Muszę przyznać, że ta historia bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Porwała mnie już od pierwszych stron. Porwała swoją oryginalnością, ciekawymi bohaterami, świetną historią i pomysłem na fabułę. Nie mogłam się oderwać od lektury. Historia ta przepełniona była zarówno słodkimi momentami, które całkowicie mnie rozczuliły. Przepełniona była również bólem, stratą, strachem i ranami z przeszłości, które sprawiły, że miałam zaszklone oczy.

Jedynym minusem tej historii jest długość książki. Jak dla mnie mogłaby trwać i trwać. Spytacie dlaczego? Już wyjaśniam. Była to historia, która spodobała mi się pod wieloma względami. Z pewnością to zasługa świetnie wykreowanych bohaterów, którzy byli zarówno słodcy jak i mroczni - szczególnie tyczy się to Cadena. Nie mogę również zapomnieć o oryginalności fabuły - nigdy nie czytałam wcześniej o mężczyźnie, który został porwany i zmuszony był do tak okropnych rzeczy jak nasz główny bohater. Dodatkowo pióro autorki jest bardzo przyjemnie i czytanie tej książki to czysta przyjemność

Od siebie mogę dodać, że ta książka to istna petarda, pełna uczuć, emocji i namiętności. Gdy przeczytałam zakończenie ucieszyłam się jak dziecko na wieść o tym, że powstanie również kontynuacja o przyjacielu Cadena - Hunterze. Gorąco polecam, ja uwielbiam tą historię! ?

Avatar użytkownika - Ksiazkasercemwdl
Ksiazkasercemwdl
Przeczytane:2022-07-06, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2022,

?Recenzja przedpremierowa?

"To cudowne być niedoskonałym, gdy w oczach odpowiedniej osoby jest się najpiękniejszym stworzeniem na ziemi. Każdy powinien mieć takiego partnera, który mimo blizn i ran będzie widział w nim najpiękniejsze dzieło sztuki."

Aria młoda kobieta, która chce znaleźć pracę i mieszkanie, aby stworzyć bezpieczny azyl dla dziewczynki, która od pierwszej chwili skradła jej serce. Podejmuje się zadania, które dla innych wydaje się niemożliwe. Jednak czy coś jest w stanie ją zatrzymać? Skrywa się pod wizerunkiem szarej, cichej i skromnej osoby, lecz w jej wnętrzu tkwi uparty charakter. Kiedy staje oko w oko z mężczyzną, którego nazywają dzikusem, bestią, dziwadłem... Czuję coś, czego nie powinna... Czy ten mężczyzna będzie stanowił dla niej zagrożenie? Co się stanie, kiedy po raz pierwszy przekroczy granice lasu?

Caden mężczyzna zwany Kanibalem. Jego przezwisko nie wzięło się znikąd. To przeszłość go naznaczyła i trzyma do w swoich szponach. Skrzywdzony, złamany od środka i pozostawiony sam sobie. Na jego drodze było wielu ludzi, którzy starali mu się pomóc, ale żaden z nich nie był kobietą, która postanowiła stanąć na jego drodze. Czy okaże się jego słońcem, które wzejdzie na ciemne niebo? Jaką krzywdę skrywają w sobie oczy mężczyzny? Czy Aria będzie jego nowym początkiem?

"Kanibal" to historia, która uświadamia nas, że łatka, jaka zostanie przypięta człowiekowi kroczy za nim przez całe życie. Wystarczy tylko spojrzeć na niego inaczej, a dostrzeżemy jego prawdziwe oblicze, które może nas zaskoczyć. Trzeba tylko dać mu szansę, której nie otrzymał od nikogo innego...

Relacja pomiędzy bohaterami to walka o dominację. Jedno nie chciało ustąpić drugiemu. Oboje się krzywdzili. Oboje cierpieli i oboje chcieli zatrzymać tę drugą osobę przy sobie, jednak nie wiedzieli, jak wykonać ten pierwszy, najważniejszy krok.

Aria była kobietą upartą. Dążyła do jasno obranego sobie celu, którym był Caden. Mężczyzna, który nie chciał do siebie nikogo dopuścić, jednak ta kobieta sprawiła, że jego mury zaczęły pękać. W momencie, kiedy wszystko zmierzało ku szczęśliwej przyszłości, pojawił się problem, któremu musieli stawić czoła. Jednak nie będzie to takie proste... Jak sobie z tym poradzą? Czy ich drogi pójdą w przeciwnych kierunkach?

Oboje zmienili siebie nawzajem. Byli dla siebie lekarstwem, które przyniosło ukojenie. W jego ramionach mogła zaznać ukojenie. Ona dawała mu bliskość, której pragnął... Tylko czy piękna może być z bestią? Czy to połączenie będzie możliwe? Miłość przezwycięża wszystko, ale czy na pewno...?

Bohaterowie zostali wykreowani w sposób idealny. Caden mężczyzna, który miał straszliwą przeszłość. Zniósł tyle, ile normalny człowiek nie byłby w stanie. Jest naznaczony i te blizny przypominają mu kim, tak naprawdę się stał. Próbuję żyć normalnie, jednak czy można żyć ze świadomością, że nic nie mógł zrobić? Co takiego wydarzyło się w jego życiu, że stał się Kanibalem? Aria wychowywała się w domu dziecka. To właśnie tam stała się osobą, która w każdym znajdzie cząstkę dobroci. Mimo że sama nie miała łatwo, to miała siłę, aby pomagać innym. Wszystko było ważniejsze niż ona sama. Bohaterowie poboczni, również zostali stworzeni w taki sposób, że nadawali akcji całej historii. Nawet bym powiedziała, skrywali tajemnice, które musicie odkryć sami.

Totalny brak słów... Autorka po raz kolejny sprawiła, że po przeczytaniu książki nie wiedziałam, co mam powiedzieć. Czy ta książka była dobra? Nie. Czy ta książka była rewelacyjna? Mało powiedziane. Nie ma określenia, które opisywałoby tę historię.

Od pierwszej strony wprowadza nas do świata, który jest trudny i brutalny. Już sam prolog zostanie wam na długo w pamięci. Jednak to, co dzieje się później jest czystą magią. Idealnie poprowadzona akcja, doskonale dawkowane emocje i powrót do przeszłości, który pozwolił nam dokładnie nakreślić obraz tego, co ukształtowało Cadena.

Autorka postawiła na tajemnice i dużą dawkę emocji. Niczego wam tutaj nie zabraknie no może poza jednym. Większą ilością stron. Ta książka mogłaby się nie kończyć, a tak nie miałabym jej dość. Jest tak ciekawa, że nawet nie wiem, kiedy przełożyłam ostatnią stronę. I właśnie w tym momencie, pojawiło się stwierdzenie, chce przeczytać to jeszcze raz. Chciałabym móc zapomnieć, co przeczytałam, aby na nowo, odkrywać ten ból i trudną przeszłość, z jaką musieli się zmierzyć. Chciałabym jeszcze raz przeżywać te emocje, które nawet na moment mnie nie opuściły... Ta książka to najpiękniejsza, a zarazem pełna bólu historia. Jednak takie książki sprawiają, że wyciągamy z nich lekcje, które pamiętamy na dłużej.

Nie było to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki. Jednak z każdą książką czuję się, jakbym poznawała ją na nowo. Nigdy nie wiem, co będzie mi dane w niej odkryć, bo przyznam się szczerze, ale właśnie tę autorkę biorę w ciemno... Każda historia, która wyjdzie spod jej pióra, jest dopracowana i oszlifowana niczym diament. Z każdą wydaną książka jej poprzeczka unosi się coraz wyżej i z każdą kolejną książką mam wielki niedosyt, który stale rośnie. Właśnie takich utalentowanych autorek powinno być więcej. To nie są puste historie. To są książki, które wiele nam przekazują i uświadamiają, że w każdym z nas tkwi dobroć. Ta również do nich należy.

Jeśli chcecie poznać tę historię, która nie jest cukierkowa, ale pełna krzywdy i tlącej się nadziei na lepsze jutro, to musicie sięgnąć po tę książkę.

Dziękuję @_paulinazalecka_ za historię, która pokazała mi, że będąc bestią, zasługujemy na miłość, uwagę drugiej osoby, ale przede wszystkim na to, aby ktoś spojrzał na drugą stronę medalu. To, co widoczne jest dla oczu, niewidoczne jest dla serca. Nie możemy oceniać kogoś przez pryzmat tego, co widzimy. Musimy go poznać, aby wysunąć wnioski o tym, jaką jest osobą. I właśnie ta książka jest przykładem na to, że bez względu na to, jakim jesteśmy człowiekiem, zasługujemy na ludzkie traktowanie, bo nikt tak naprawdę nie jest człowiekiem pozbawionym blizn. W każdym z nas znajduje się rysa, która nas szpeci. Jedni mają je większe drudzy mniejsze, ale to nie jest wyznacznikiem miary tego, kim jesteśmy w środku.???

Niebezpieczne rady
Paulina Zalecka0
Okładka ksiązki - Niebezpieczne rady

Niektóre słowa mogą prowadzić do wielkiej namiętności. Szczególnie te nieprzemyślane... Liliana właśnie zaczyna naukę na rzeszowskiej uczelni, lecz nie...

Zrodzony z gniewu
Paulina Zalecka0
Okładka ksiązki - Zrodzony z gniewu

W tej bajce księżniczka może liczyć tylko na siebie Chloe znalazła swojego księcia - zakochanego w niej chłopaka z dobrego domu, gotowego ożenić się z...