Kąpiel ze słoniem

Czy podróż to dobry sposób, by wzmocnić relacje rodzinne?

Matka i córka, Claire i Mia Fontaine, zainspirowane programem szalonej wycieczki dookoła globu, zwanej Ogólnoświatowymi Wielkimi Łowami, wyruszają w podróż po Azji, Egipcie i Bałkanach, by na koniec przez cztery miesiące smakować życie w południowej Francji.

Przemierzają dwanaście krajów, odwiedzają dwadzieścia miast, przeżywają nadzwyczajne, często przezabawne przygody. Puszczają latawce z chińskimi dziećmi, odwiedzają wioski dziecięce SOS w Nepalu, niemalże tracą życie w Egipcie, szukają śladów przodków w Budapeszcie, podziwiają monumentalne figury mistyczek unoszących się w basenie w jednym z kościołów Awinionu i poznają francuski przepis na udane życie.. Stykają się także z trudnym doświadczeniem nędzy w ubogich krajach, a mądrość tradycyjnych społeczności często konfrontują z nowoczesnym sposobem życia.

Kąpiel ze słoniem to zapis niezwykłej podróży, dzięki której Claire i Mia poznają nie tylko inne kraje i kultury, lecz przede wszystkim siebie. Pogłębiają łączącą je miłość i nawiązują prawdziwą przyjaźń.

„Podróż opróżnia pudełko zwane życiem z wszystkiego, co w nim zgromadziłeś, i dzięki niej dowiadujesz się, kim naprawdę jesteś”.

Claire i Mia Fontaine to autorki bestsellerowej książki Come Back: A Mother and Daughter’s Journey Through Hell and Back (2006), w której opisały zwycięskie zmagania z uzależnieniem od narkotyków nastoletniej Mii. Książka stała się międzynarodowym bestsellerem, pomogła wielu rodzicom i dzieciom znajdującym się w podobnej sytuacji.

Informacje dodatkowe o Kąpiel ze słoniem:

Wydawnictwo: Carta blanca
Data wydania: 2013-02-20
Kategoria: Podróżnicze

Kup książkę Kąpiel ze słoniem

Kąpiel ze słoniem - opinie o książce

Avatar użytkownika - Muminka789
Muminka789