Strażniczki domowego ogniska

Siedem niesamowitych historii o siedmiu niezwykłych kobietach - znakomicie wykształconych, o nietypowych zainteresowaniach, z perspektywą wielkiej kariery zawodowej, które zdecydowały postawić wszystko na Boga i rodzinę. Kochające żony, zwariowane matki potrafiące zadbać o dzieci i swój osobisty rozwój. Same nazywają siebie ,,kapłankami domowego ogniska" i oburzają się, gdy inni nazywają je ,,domowymi kurami". Opowiadają o fizycznym zmęczeniu, codziennych troskach, kryzysach i radościach, sensie macierzyństwa oraz miłości romantycznej, takiej na całe życie. Siedem różnych historii i jeden wspólny mianownik: szczęście.

O swoim życiu, Bogu i rodzinie opowiadają:

Małgorzata Terlikowska

Urszula Bernaś

Teresa Kapela

Olga Rudzińska

Joanna Puzyna-Krupska

Iga Stolar-Łypczak

Paulina Guzik

Informacje dodatkowe o Kapłanki czy kury? Historie kobiet, które z macierzyństwa uczyniły prawdziwą sztukę:

Wydawnictwo: Esprit
Data wydania: 2016-03-04
Kategoria: Duchowość, religia

Kup książkę Kapłanki czy kury? Historie kobiet, które z macierzyństwa uczyniły prawdziwą sztukę

Kapłanki czy kury? Historie kobiet, które z macierzyństwa uczyniły prawdziwą sztukę - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2016-03-23, 52 książki w 2016 roku,
Krótkie historie siedmiu kobiet, które zdecydowały się na dużą rodzinę, większość z nich ma przynajmniej 5 dzieci i aktywnie uczestniczyła w zabiegach o stworzenie karty dużej rodziny. Te, które wychowywały dzieci w latach 80. wspominają ile je to kosztowało wysiłku. Chyba zabrakło mi wyważonej oceny rodzicielstwa, sporo tu zarzutów, że te matki są potępiane przez innych ludzi, wyszydzane na ulicy, co oczywiście nie powinno mieć miejsca, ale też irytują mnie oceny, że te osoby na pewno były w przeszłości przeciw życiu nienarodzonemu i dlatego teraz wylewają swoje żale szydząc z rodzin wielodzietnych. Szanujmy siebie nawzajem i swoje poglądy, zwłaszcza jeśli uważamy się za osoby wierzące.
Avatar użytkownika - Emma81
Emma81
Przeczytane:2019-09-03, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, 12 książek 2019,

Lekko i z humorem napisane prawdziwe historie o małżeństwie, macierzyństwie, kobiecości. Wszystkie autorki podkreślają wagę czerpania radości z naturalnej domeny kobiet- predyspozycji do opiekowania się mężem, dziećmi, domem. Od tych historii robi się ciepło w sercu, mimo że poznajemy też trudniejsze strony bycia matką.