Karzełkowo w śnieżnej czapie

Wydawnictwo: NOWELA
Data wydania: 2011-11-23
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788362008193
Liczba stron: 48

Ocena: 0 (0 głosów)

Piękne wierszowane historie o niezwykłych przygodach małych skrzatów to kontynuacja cyklu "W Karzełkowie" napisanego przez Andrzeja Sobczaka, autora słów do ponad tysiąca piosenek, w tym takich przebojów, jak Przeżyj to sam zespołu Lombard czy Dorosłe dzieci grupy Turbo. Ten ceniony radiowiec, kabareciarz, producent i twórca ponad stu filmów dokumentalnych w połowie lat 80. zaczął pisać bardzo poczytne bajki dla dzieci. Wiele z nich ukazało się nie tylko w wersji książkowej, ale również dźwiękowej, na kasetach i płytach kompaktowych, w doborowej obsadzie - głosu postaciom użyczyli m.in. Bohdan Smoleń, grupa VOX, Andrzej Kozioł, Jerzy Słota, Andrzej Zaucha, Andrzej Zaorski, Siostry Winiarskie, Hanna Banaszak, Krzysztof Deszczyński.

Miejscem wydarzeń jest Karzełkowo, leśna osada skrzatów. Łapciuś i jego przyjaciele rozwiązują kolejne zagadki i pomagają swoim przyjaciołom mieszkającym w lesie. Wartka akcja i nieomal kryminalna intryga dostarczają najmłodszym słuchaczom i czytelnikom wielu emocji.


Piękna oprawa graficzna doskonale oddaje słowiański charakter skrzatów, dopełnia historię malowniczymi pejzażami, jesiennymi, ciepłymi pastelami czy chłodnymi barwami zimy.


Na płycie CD dołączonej do książeczki znajduje się świetna, pełna ekspresji interpretacja Andrzeja Lajborka, aktora Teatru Nowego w Poznaniu. Towarzyszy jej klimatyczna oprawa muzyczna. Wszystkie utwory muzyczne zostały napisane specjalnie do tej bajki. Zapis nutowy niektórych piosenek można pobrać ze strony www.karzelkowo.pl Na tej stronie dedykowanej dużym i małym wielbicielom Łapciusia, Bzika, Safanduły, znajdują się dodatkowe informacje o bajkach i ich autorze.


A w książeczce niespodzianki: dla dzieci - arkusz naklejek z głównymi postaciami z bajki, dla rodziców - inspiracje do wspólnej lektury i zabawy z dziećmi.


Obok niewątpliwych walorów estetycznych tej publikacji na podkreślenie zasługują jej wyjątkowe aspekty dydaktyczne: wprowadza dzieci w świat poezji, która znacznie intensywniej niż proza pobudza ich wyobraźnię, pozwala dzieciom poznać klasyczne porzekadła i przysłowia, dostarcza informacji o typowych zjawiskach przyrodniczych oraz obyczajach zwierząt mieszkających w lesie, niesie również przesłanie o wartości przyjaźni.

Kup książkę Karzełkowo w śnieżnej czapie

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - katechetka
katechetka
Przeczytane:,
Zima jest porą roku dostarczającą wspaniałych wrażeń. Bezgłośnie spadające płatki śniegu, mróz malujący na szybach misterne wzory, a także skrząca się w słońcu powłoka śnieżna ukazują naszym oczom pełen uroku romantyczny widok. Czaru dodają rysujące się na tle nieba, pokryte grubą warstwą śnieżnobiałego puchu gałęzie drzew. Takie właśnie cuda można znaleźć w leśnej osadzie skrzatów, gdzie prym wiodą wierni przyjaciele: Łapciuś i jego niezastąpieni towarzysze.  Książeczka Karzełkowo w śnieżnej czapie wprowadza młodego czytelnika w tajemniczy świat przyrody. W owej wierszowanej historii o niezwykłych przygodach małych skrzatów Andrzej Sobczak w sposób niezwykle interesujący opowiada o tym, co składa się na piękną zimową rzeczywistość: lodowaty wiatr, zapadające w zimowy sen zwierzęta, poszukujący odpowiednich terenów zimorodek i nieustraszony kruk, wreszcie: jadowity – choć niegroźny dla człowieka – pająk krzyżak.  Książeczka łączy w sobie niemalże kryminalną zagadkę z treściami zaczerpniętymi prosto z życia. Młody czytelnik odkrywa wiele nowości oraz utrwala wiadomości poznane już wcześniej. Praktyczne informacje dotyczące naturalnych zjawisk przyrody zostały przekazane w zaskakująco prostej formie, a bajkowi bohaterowie dostarczają mnóstwo emocji. Autor uzmysławia również, jak wiele możliwości stoi otworem przed tymi, którzy bez wahania zdecydują się ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Karzełkowo w śnieżnej czapie

Inne książki autora
W Karzełkowie jesień złota
Andrzej Sobczak0
Okładka ksiązki - W Karzełkowie jesień złota

Najlepsza książka na jesień 2011 - kategoria: dla dzieci - wybór Jury   Ta piękna wierszowana historia o niezwykłych przygodach małych skrzatów to kontynuacja...

Seria "W Karzełkowie"
Andrzej Sobczak0
Okładka ksiązki - Seria "W Karzełkowie"

Zestaw dwóch książeczek z bestsellerowej serii "W Karzełkowie" Andrzeja Sobczaka, zawierający: - "W Karzełkowie jesień złota" - najlepszą książkę na jesień...

Recenzje miesiąca
Pod naszym niebem
Sylwia Kubik
Pod naszym niebem
Tylko dla dorosłych
Nina Majewska-Brown
Tylko dla dorosłych
My Secret Youtube Life
Charlotte Seager
My Secret Youtube Life
Marzycielka
Katarzyna Michalak
Marzycielka
Cecylio, obudź się!
Dorota Wójcik
Cecylio, obudź się!
Ojciec, czyli o Pieronku
Szymon Wróbel
Ojciec, czyli o Pieronku
Kolory pawich piór
Jojo Moyes;
Kolory pawich piór
Coco i jej mała czarna sukienka
Annemarie Van Haeringen
Coco i jej mała czarna sukienka
Pokaż wszystkie recenzje