Kat miłości. Opowieści psychoterapeutyczne

Zbiór opowieści psychoterapeutycznych dla wszystkich, którzy kiedykolwiek brali udział w terapii po którejkolwiek ze stron. Została napisana przez wybitnego terapeutę, humanistę i pisarza amerykańskiego na podstawie wieloletniej praktyki zawodowej. Studia przypadków migreny, samotności, impotencji i innych problemów współczesnych ludzi autor przedstawił w sposób, który będzie pomocny dla czytelników zainteresowanych doraźnym wsparciem psychologicznym oraz dla fachowych psychologów i psychoterapeutów.

Informacje dodatkowe o Kat miłości. Opowieści psychoterapeutyczne:

Wydawnictwo: Jacek Santorski
Data wydania: 2006 (data przybliżona)
ISBN: 83-60207-64-X
Tytuł oryginału: Love Executioner and Other Tales of Psychotherapy

Kup książkę Kat miłości. Opowieści psychoterapeutyczne

Kat miłości. Opowieści psychoterapeutyczne - opinie o książce

Avatar użytkownika - aisha123
aisha123
Przeczytane:2016-05-02, Ocena: 6, Przeczytałam,
Bardzo dobra książka pokazująca pod kątem psychoterapeutycznym od strony Yaloma rozważania myślowe i dialogi między nim, a pacjentem, w nawiązaniu do egzystencjalizmu.Przejrzyście i na temat z wglądem w pacjenta.

Książka świetna, bardzo mi się podobała. Inspirujące, ciekawe historie z gabinetu psychoterapeuty. Polecam.

Avatar użytkownika - edytkakkk
edytkakkk
Przeczytane:2021-04-30, Ocena: 4, Przeczytałam,

Przeczytałam tę książkę z ciekawości. Zupełnie nie wiedziałam, czego się po niej spodziewać.
Moje odczucia?
Dziwne.
Czy mi się podobało?
Nie wiem ?
Czy sięgnę po kolejną tego typu książkę?
Być może ?
Ale po kolei.
Irvin D. Yalom to psychoterapeuta. Oprócz pracy z ludźmi jest autorem powieści i podręczników psychologicznych.
"Kat miłości" to zapis 10 historii ludzi, którzy zgłosili się na sesje do psychoterapeuty, gdyż sami nie potrafili poradzić sobie ze swoimi problemami. To jakby 10 osobnych opowiadań, które czyta się bardzo przyjemnie. Łączącym je spoiwem jest postać psychoterapeuty, czyli samego doktora Yaloma.
Niestety nie potrafię nic więcej o tej książce napisać, gdyż nie mam doświadczenia w psychoterapii, nie wiem, jak powinna taka terapia wyglądać i czego się po niej spodziewać.
Ale same historie są ciekawe, jak choćby tytułowy "Kat miłości" czyli problem siedemdziesięcioletniej Thelmy mającej romans ze swoim poprzednim, około trzydziestokilkuletnim psychoterapeutom. Zdziwiło mnie samo zakończenie tej terapii, podsumowanie. Nie zawsze to, co wydaje nam się oczywiste, tym jest. Ludzie z problemami psychicznymi czasem widzą to, co chcą zobaczyć. Ja tego nie potrafię pojąć.
Jeśli kogoś interesują takie kwestie, lubi się zgłębiać w ludzką psychikę, to ta książka jest dla niego.
Ale również zupełny laik w tej dziedzinie przeczyta ją jako zbiór 10 opowiadań i będzie zadowolony.

Avatar użytkownika - kalcia1998
kalcia1998
Przeczytane:2021-03-10, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2021,
Avatar użytkownika - emiliateofila
emiliateofila
Przeczytane:2018-12-10, Ocena: 5, Przeczytałam,
Mama i sens życia opowieści psychoterapeutyczne
Irvin D.Yalom0
Okładka ksiązki - Mama i sens życia opowieści psychoterapeutyczne

W sześciu fascynujących opowieściach zaczerpniętych z własnego doświadczenia, Irvin D. Yalom jeszcze raz udowadnia, że jest nieustraszonym odkrywcą ludzkiej...