Katalonia kojarzy się nam z jej stolicą i centrum kulturalno-artystycznym – Barceloną. olśniewa bogactwem architektury i sztuki różnych epok, zwłaszcza secesji,której prekursorem był genialny Antoni Gaudí. Katalonia to także słoneczne wybrzeże, zwłaszcza Costa Brava i Costa Dorada, dawne miasteczka rybackie, znane kurorty nadmorskie, średniowieczne wioski interioru, kolorowe targi i święta lokalne, smaczna kuchnia regionalna oraz wino cava, zwane katalońskim szampanem. Turystów jak magnes przyciąga nazwisko Salvadora Dalego i związane z nim malownicze miejsca i muzea. Przewodnik Katalonia: Barcelona, Costa Brava i Costa Dorada oprowadza po stolicy i jej okolicach oraz miasteczkach i kurortach wybrzeża. Zaprasza na najpiękniejsze plaże, podpowiada gdzie znaleźć nocleg i skosztować katalońskiej kuchni, jak trafić na kolorową fiestę i odnaleźć najbardziej magiczne zakątki Katalonii. Tekst ilustrują plany najważniejszych miast i mnóstwo zdjęć zdradzających klimat i genius loci tego regionu.

Informacje dodatkowe o Katalonia. Barcelona, Costa Brava i Costa Dorada. W Krainie Gaudiego i Salvadore Dali:

Wydawnictwo: Onepress
Data wydania: 2010-05-05
Kategoria: Przewodniki turystyczne
ISBN: 978-83-7661-099-3

Kup książkę Katalonia. Barcelona, Costa Brava i Costa Dorada. W Krainie Gaudiego i Salvadore Dali

Katalonia. Barcelona, Costa Brava i Costa Dorada. W Krainie Gaudiego i Salvadore Dali - opinie o książce

Majorka, Minorka, Ibiza oraz Formentera. Archipelag marzeń. Wydanie 1
Dominika Zaręba0
Okładka ksiązki - Majorka, Minorka, Ibiza oraz Formentera. Archipelag marzeń. Wydanie 1

Archipelag Balearów z królującą Majorką, to prawdziwy rajski zakątek znajdujący się kilkadziesiąt kilometrów od Hiszpanii. Miejsce to gwarantuje doskonały...

Katalonia. Barcelona, Costa Brava i Costa Dorada. Travelbook. Wydanie 1
Dominika Zaręba0
Okładka ksiązki - Katalonia. Barcelona, Costa Brava i Costa Dorada. Travelbook. Wydanie 1

Katalonia swoją wyjątkowość zawdzięcza absolutnie niepowtarzalnej Barcelonie, fascynującej dziełami Gaudiego i Dalego, setkom malowniczych plaż wcinających...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;