Kazio i skrzynia pełna wampirów

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: b.d
ISBN: 978-83-259-0281-0

Wampiry wcale nie są złe!

Pewnego dnia w dziwnym, starym domu, w miasteczku Wampirzyce, na uboczu, zamieszkał siedmioletni Kazio wraz z zabieganą mamą, z tatą artystą malarzem, z nieznośną starszą siostrą i młodszym bratem wiercipiętą. Jamnik Wampir też jest tu bardzo istotny.

Kazio, jak to Kazio - był ciekawski. Najpierw znalazł sztuczną szczękę, potem przeszukał strych pełen kurzu, zdechłych much, pogniecionych kartonów i połamanych krzeseł. Za wielkim zegarem z rozbitą szybką znalazł odrapaną drewnianą skrzynię. Zupełnie taką, jak z opowieści o wampirach. Zajrzał do środka... A potem wszystko potoczyło się błyskawicznie. Na początku spotkał babcię Fibrycukellę, później jej brata Hongogarda i Wujka Drakulę. No i oczywiście wnuczkę Zuzulindę. Poznał normalną rodzinę wampirów. Poznał normalną rodzinę wampirów, która uwielbiała czosnek i kolor czerwony.

I właśnie o tym, jak to w jednym domu toczyło się życie pełne niespodzianek i rozwijało się towarzystwo przyjaźni ludzko-wampirskiej opowiada ta książka.

Autorka - Iwona Czarkowska - mama Kuby. Dziennikarka. Zadebiutowała w 2005 roku opowiadaniami publikowanymi w Świerszczyku. Jest autorką "Kociej Odkrywalni Tajemnic", a także książek o tematyce ekologicznej. W 2009 zdobyła wyróżnienie w konkursie wydawnictwa Telbit na książkę dla młodzieży, a w 2010 drugą nagrodę w konkursie im. Astrid Lindgren.

Ilustratorka - Olga Reszelska - to graficzka młodego pokolenia. Jej zabawne rysunki świetnie dopełniają dowcipny i lekki tekst "Kazia i skrzyni pełnej wampirów". Artystka stworzyła charakterystyczne okładki i ilustracje do wielu książek dla dzieci i dorosłych. Nominowana została do nagrody dla najlepszej książki IBBY 2010 za ilustracje do tomu "Ostrożnie z ogniem" z serii Akademia Bezpiecznego Dziecka naszego wydawnictwa.

Patroni medialni:

Radio Vox, Magazyn Literacki Książki, nakanapie.pl,  dzieciwlodzi.pl, dziecipoznan.pl

Wkrótce kolejny tom przygód Kazia: "Kazio i szkoła wampirów".

Kup książkę Kazio i skrzynia pełna wampirów

Opinie o książce - Kazio i skrzynia pełna wampirów

Avatar użytkownika - Zwieszaczek
Zwieszaczek
Przeczytane:2011-05-03, Ocena: 3, Przeczytałam,
Kazio w miasteczku pełnym wampirów
Iwona Czarkowska0
Okładka ksiązki - Kazio w miasteczku pełnym wampirów

Pewnego dnia w lokalnej gazecie ukazał się artykuł: WAMPIRY ATAKUJĄ! Ale zaraz, zaraz... przecież Kazio zna mnóstwo wampirów i żaden z nich nie jest groźny...

Tabele kalorii
Iwona Czarkowska0
Okładka ksiązki - Tabele kalorii

Diety bazujące na liczeniu kalorii cieszą się ogromną popularnością. Nieocenioną pomocą dla zwolenników tych diet są alfabetyczne tabele kaloryczne,...

Czarne Miasto
I co ona ma zrobić?
Złodziejka truskawek
Joanne Harris
Złodziejka truskawek
Szpieg za miliard dolarów
David E. Hoffman
Szpieg za miliard dolarów