Kiedy szukam

Wydawnictwo: Inanna
Data wydania: 2021-06-16
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788379954797
Liczba stron: 237
Język oryginału: polski

Tom 2 cyklu Poprowadź mnie

Ocena: 5 (3 głosów)

Dominik staje na głowie by przekonać Lenę do powrotu do domu cioci Teresy. Kamil, który choć nie rozumie determinacji przyjaciela, postanawia mu tym pomóc.
Lena ponownie mierzy się z przeszłością, gdy Darek próbuje siłą zmusić ją do powrotu do Warszawy. Na dodatek zdaje sobie sprawę z tego, że będzie musiała w końcu porozmawiać z rodzicami.
Perspektywa zbliżającego się ślubu Łukasza i Patrycji spędza jej sen z powiek, gdyż Kuba może nie wrócić do kraju na czas.
Dziewczyna ma wrażenie, że błądzi po omacku szukając rozwiązania.
Czy Lena odważy się przyjąć pomocną dłoń i pozwoli poprowadzić się przez burzliwy okres

Tagi:

Kup książkę Kiedy szukam

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Kiedy szukam

Cześć książkoholicy 🎶❣️

"Kiedy szukam" to drugi tom serii "Prowadź mnie" i jednocześnie kolejna bardzo emocjonująca lektura. Aleksandra Rak nie zwalnia i z każdą kolejną powieścią zaskakuje czytelnika coraz bardziej. W tym tomie już na wstępie serwuje nam scenę, która przyprawia o dreszcze. Łzy wzruszenia i bezsilności ogarniają czytelnika, gdyż całkowicie integruje się on z bohaterami tworzonymi przez Olę. Autorka ma niebywały dar opisywania losów w taki sposób, że ja jako osoba czytająca to nie potrafię się od tego oddzielić. Losy bohaterów mam wrażenie, że są integralną częścią mnie. Po prostu tego nie idzie czytać bez zaangażowania. Każda emocja, każda sytuacja oddziałowuje na czytelnika w ogromny sposób wpisując się w serducho.

Uwielbiam twórczość Olki i z każdą kolejną powieścią przekonuje mnie ona jeszcze bardziej do siebie i swojej twórczości. Biorąc do reki książkę autorki wiem, że ten czas będzie wykorzystany w 100%. Jej książki zawsze są pełne wzruszeń, ciepła i wsparcia, ale nie ukrywajmy, losy bohaterów często są pogmatwane. Autorka uwielbia komplikować im życie, ale robi to w tak umiejętny sposób, że nie ma przesytu komplikacji. Jest to umiejętnie wyważone dobrymi sytuacjami.

Link do opinii
Avatar użytkownika - KopciuszekXXI
KopciuszekXXI
Przeczytane:2021-07-24, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,

?? RECENZJA ??

TYTUŁ: "Kiedy szukam"

AUTOR: Aleksandra Rąk

WYDAWNICTWO: Inanna

PREMIERA: 16.06.2021

 

"Ale z miłości robi się czasami idiotyczne rzeczy."

 

"Kiedy szukam" to tom drugi serii "Poprowadź mnie". Choć wcześniej nie czytałam części pierwszej to losy Leny skradły moje serce. Autorka idealnie opisuje emocje bohaterów książki. Pomimo tego, iż nie ma problemu w odnalezieniu się w akcji, to z miłą chęcią wrócę do początków ?

Lena to dziewczyna, która przez zaślepienie miłością popełniła wiele błędów. Toksyczne uczucie doprowadziło ją na dno. Na szczęście spotkała odpowiednich ludzi, którzy jej pomogli. Ta bezinteresowna przyjaźń sprawiła, że przywróciło mi to wiarę w ludzi. Wielkim skarbem jest mieć takich ludzi obok siebie.

Każdy posiada jakąś przeszłość, nie zawsze jesteśmy z niej zadowoleni. To co się wydarzyło, już się nie odstanie. Trzeba się z tym pogodzić, i ruszyć do przodu. Ważne aby mieć wsparcie ludzi wkoło.

Czy zgubiona dusza ma szansę na nowo odbudować zaufanie wśród przyjaciół? Czy zranione serce odnajdzie miłość? Co z tego wyniknie... 

Na te pytania i wiele innych odpowiedź znajdziemy w książce ? 

Powieść jest pisana jasnym językiem. Szybko się ją czyta, nie odstrasza ilością stron ? Wywołuje sporo emocji, wzrusza i powoduje uśmiech. Losy bohaterów pozostają na długo w sercu i w pamięci. 

Polecam książkę ?

 

Link do opinii
Avatar użytkownika - bookaholic-in-me
bookaholic-in-me
Przeczytane:2021-06-11, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

a książka to znakomita kontynuacja losów Leny, Dominika i ich przyjaciół. Często zdarza się, że kolejne tomy zaczynają mnie nudzić bądź rozczarowują fabułą, tu jednak jest zupełnie inaczej. Kompletnie zatraciłam się w lekturze! Jeśli jeszcze nie znacie serii "Poprowadź mnie" koniecznie musicie to nadrobić!
Nasi bohaterowie w tym tomie szukają przede wszystkim odwagi. By pogodzić się z przeszłością. By naprawić popełnione błędy. By podążać za głosem serca. By najzwyczajniej w świecie przestać się bać. Tak więc jak sami widzicie nie mają łatwego zadania. Jednak wspierają się wzajemnie, a ich zażyłość i to, jak mogą na siebie liczyć bardzo mnie ujęły.
Ogromnie ucieszyło mnie poprowadzenie wątku Leny w takim, a nie innym kierunku, bo moje serce zdecydowanie w tą stronę się rwało! ;-) Nie zdradzę więcej, sami musicie się przekonać czy podzielacie moją opinię ;-)
Autorka nie stroni od trudnych tematów. Pokazuje skutki toksycznej relacji na przykładzie Kamila i Leny. Jak można kogoś skrzywdzić wydając zbyt szybki osąd. Jak bezcenne jest wsparcie drugiego człowieka. I że czasem w życiu warto zaryzykować i powalczyć ;-)
Jestem absolutnie zakochana w perypetiach bohaterów, w stylu Autorki i w prowadzonej narracji, która choć często jest bolesna, smutna, przejmująca i emocjonalna to jest po prostu prawdziwa i poprowadzona w taki sposób, że nie da się nie zaangażować. Z ogromną niecierpliwością wyczekuję kolejnej części <3

Link do opinii
Inne książki autora
Czas wyborów. Pensjonat na wzgórzu. Tom 2
Aleksandra Rak0
Okładka ksiązki - Czas wyborów. Pensjonat na wzgórzu. Tom 2

Druga część serii obyczajowej Pensjonat na wzgórzu. Lato w pensjonacie na wzgórzu trwa. Patrycja, Klaudia i Martyna postanawiają wspólnymi siłami...

Gwiazdeczka
Aleksandra Rak0
Okładka ksiązki - Gwiazdeczka

Tegoroczne święta nie będą łatwe dla Asi. Jej ojciec po wielu latach wychodzi z więzienia, gdzie odsiadywał wyrok za morderstwo. Nie może liczyć na nikogo...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Reklamy