Kim jesteś Klaro?

Nazywasz się Klara Zamojska. Siedemnastego stycznia miałaś wypadek samochodowy, w którym doznałaś silnego urazu głowy. Lekarze stwierdzili u ciebie amnezję powypadkową...

Klara usilnie próbuje odzyskać wspomnienia, bez których nie jest sobą. Mimo że otacza ją wspierająca rodzina, nie potrafi odgonić od siebie natarczywych myśli, że za jej wypadkiem kryje się coś więcej. W ramach terapii zapisuje swoje przemyślenia. Wierzy, że dzięki temu odkryje prawdę.

To jednak dla niej za mało, decyduje się poszukać pracy. Redaktor naczelny jednej z lokalnych gazet dostrzega potencjał w jej tekstach i postanawia zaprosić ją na spotkanie. Bruno Leyk okazuje się bardzo zainteresowany sytuacją Klary i proponuje jej cykl felietonów, w których mogłaby opisywać wszystko, co czuje. Klara się zgadza, bo wierzy, że to dla niej duża szansa. Sytuację komplikuje jedynie to, że mężczyzna jest nieziemsko pociągający, a jego oczy niepokoją i intrygują jednocześnie. Fascynacja, która ich połączy, może mieć katastrofalne skutki.

W życiu Klary jest ktoś jeszcze, o kim wolałaby zapomnieć. Tajemniczy mężczyzna, który obserwuje każdy jej krok, nie próżnuje, gdy kobieta próbuje odkrywać kolejne karty ze swojego poprzedniego życia.

Informacje dodatkowe o Kim jesteś Klaro?:

Wydawnictwo: Editio
Data wydania: 2023-11-28

Tagi: romans kryminalny wątek

Kup książkę Kim jesteś Klaro?

Kim jesteś Klaro? - opinie o książce

Avatar użytkownika - dosia1709
dosia1709
Przeczytane:2024-03-10, Ocena: 6, Przeczytałem,

"Czasami człowiek pragnie prawdy ponad wszystko, a potem dociera do niego, że nie miał najmniejszego pojęcia o tym, jak bardzo nie jest na nią gotowy."

Klara Zamojska podczas wypadku samochodowego, doznaje urazu głowy, wskutek czego traci pamięć.

Dziewczyna za wszelką cenę próbuje, odzyskać wspomnienia, nie pomaga jej w tym jednak myśl, że za jej wypadkiem kryje się coś więcej.

Swoje przemyślenia w ramach terapii skrupulatnie zapisuje.

Postanawia również znaleźć pracę.

W jednej z lokalnych gazet redaktor naczelny widzi potencjał w tym co dziewczyna pisze i proponuje jej cykl felietonów, w których Klara opisywać ma co czuje.

Jednak fakt, że jej nowy pracodawca jest nieziemsko przystojny, pociągający i intrygujący jednocześnie, nie ułatwia sprawy w odnalezieniu wspomnień.

Czy Klarze uda się odzyskać pamięć?

Kim jest tajemniczy mężczyzna, który pojawił się znikąd i obserwuje każdy jej krok?

"Kim jesteś Klaro" to mieszanka romansu, kryminału i obyczajówki. Autorka potrafiła, bardzo dobrze połączyć te trzy gatunki. Książka już od pierwszych stron wciąga czytelnika w świat tajemnic. Znajdziecie tu wiele różnych emocji.

Niektóre Zwroty akcji są zaskakujące inne przewidywalne, co nie zmienia faktu, że książkę czyta się szybko i przyjemnie. Nie zabraknie tu również namiętności i niebezpieczeństwa.

W tej książce nic nie jest takie jak powinno, czytelnik musi trochę się natrudzić, aby połączyć fakty, bo autorka ewidentnie, wodzi za nos.

Są też minusy, ale moim zdaniem tylko małe. Niektóre dialogi zostawiły we mnie niedosyt, były ewidentnie za krótkie. Sama Klara potrafiła czasami irytować swoim zachowaniem. Tyle z minusów.

Samo zakończenie, szok, niedowierzania i ciarki na skórze.

Na pewno sięgnę po kolejne książki autorki, dzięki jej lekkiemu pióru, spędziłam przyjemny czas z historią Klary.

Polecam ?

Avatar użytkownika - codzienna
codzienna
Przeczytane:2024-01-04, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 ksiązki 2024, Posiadam,

Ta książka przyciagneła mnie jak magnez.Już po samym tytule pragnęłam ja przeczytać,a juz po przeczytaniu opisu z okładki wiedziałam,że muszę ją mieć.

Już od pierwszego zdania zostałam rzucona w wir fabuły, co uważam, za niewątpliwy plus, bowiem od razu wzbudziła moje zainteresowanie. Z zapartym tchem śledziłam losy Klary, która za wszelką cenę chciała się dowiedzieć jak wyglądało jej życie sprzed wypadku.

Klara Zamojska ulega wypadkowi, w wyniku którego traci pamięć. Rozpoczyna życie na nowo, a pierwszym krokiem jest wyprowadzenie się od rodziców, których nie poznaje.Klara znajduje nową pracę,gdzie szefem jest przystojny Bruno,wyprowadza się do innego miast i myśli,że zacznie życie od nowa.Niestety, przeszłość której nie pamięta depcze jej niebezpiecznie po piętach.

Co takiego kryje się za przeszłością Klary i komu aż tak bardzo zależy na tym, żeby kobieta nigdy nie odkryła, jakie życie wiodła przez wypadkiem?! Czy tajemniczy mężczyzna stanowi dla niej realne zagrożenie?! Musicie przekonać się sami.

Książka trzyma w napięciu praktycznie do samego początku. Wątek związany z przeszłością Klary jest ciekawie poprowadzony i długo nie można się domyśleć, o co tak naprawdę chodzi. Na pewnym etapie udało mi się odgadnąć tożsamość prześladowcy, choć całej historii nie rozszyfrowałam, więc to na niewątpliwy plus.

Utrata kontroli
Ewelina Dobosz0
Okładka ksiązki - Utrata kontroli

Łatwo stracić kontrolę, kiedy buntują się zmysły. Łączenie pracy i życia prywatnego nie zawsze dobrze się kończy. Przekonuje się o tym Rafał, urzędnik...

Nowa tożsamość
Ewelina Dobosz0
Okładka ksiązki - Nowa tożsamość

Igor przeżywa dramat. Żona, która go zdradziła, została zamordowana. Mężczyzna musi uciekać, zanim zostaną mu postawione zarzuty. Na fałszywych...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;