Kim zostanę, gdy dorosnę.

Kim zostanę, gdy dorosnę? to interaktywna książka z piórem Kakadu, które uruchamia zakodowane na stronach teksty i dźwięki. W tej pełnej humoru książce dzieci wybierają, jakie czynności lubią robić najbardziej. Ten trop prowadzi je do zawodów, które mogłyby wykonywać w przyszłości. Są to bardzo różne zajęcia: takie, które wymagają brudzenia się, przebywania na świeżym powietrzu, prace głośne, ciche albo bardzo tajemnicze... Książka pobudza do kreatywnego myślenia i pozwala dzieciom dowiedzieć się więcej o sobie. Podążając za wyobraźnią, odkryją wiele ekscytujących pomysłów na przyszły zawód.

Publikacja zawiera mnóstwo różnorodnych, często zabawnych dźwięków, charakterystycznych dla poszczególnych zawodów. Na uwagę zasługuje świetna oprawa lektorska. Mali czytelnicy sprawdzą także swoją wiedzę i spostrzegawczość, odpowiadając na pytania.

Informacje dodatkowe o Kim zostanę, gdy dorosnę.:

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2021-11-22
Tytuł oryginału: What jobs could you do

Kup książkę Kim zostanę, gdy dorosnę.

Kim zostanę, gdy dorosnę. - opinie o książce

Avatar użytkownika - mrs_zolza
mrs_zolza
Przeczytane:2024-01-28, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

"Kim zostanę gdy dorosnę?" to książka zapoznająca dzieci z zawodami ale nie tylko.

Po przyłożeniu pióra do napisów, lektor odczytuje je. Po zbliżeniu do obrazka odzywają się jego bohaterowie, wypowiadając kwestie związane z danym zawodem. Słychać także dźwięki dla nich typowe (np. stukanie w klawiaturę przez kryptologa). Na dole każdej rozkładówki znajdują się pytania typu "wskaż...", sprawdzające wiedzę i spostrzegawczość. W tej książce nie ma żadnych wgranych piosenek ale muzykę znajdziemy tu w kilku miejscach (choćby u perkusisty czy Eskimosa śpiewającego wilkom;)).

Oprócz zawodów książka pokazuje też hobby, czy zajęcia, z którymi dzieci mogą spotkać się na co dzień i towarzyszące im dźwięki, np. szeleszczenie przewracanych kartek książki, stukanie podczas naprawy zabawki itp.

Czytając maluchy mają też okazję zastanowić się nad tym co im sprawia przyjemność, co same lubią robić najbardziej. Czy lubią hałas czy raczej wolą ciszę, czy lubią się ubrudzić, czy pomaganie innym sprawia im radość. Idąc tym tropem poznają zawody, które najlepiej będą odpowiadać ich preferencjom.

Książka jest bardzo barwna i szczegółowa. Jest tu wiele przeróżnych zawodów i ciekawych zajęć, które przedstawione zostały nie raz w bardzo zabawny sposób. Dziecko może używać jej w całości samodzielnie co sprawia, że zaciekawi je na dłużej a przy tym zdecydowanie poszerzy wiedzę.

To świetna forma zabawy i edukacji dla przedszkolaków i młodszych dzieci!

Francja Przewodnik kieszonkowy
Catherine Barr0
Okładka ksiązki - Francja Przewodnik kieszonkowy

W tym przewodniku zawarte są wszystkie informacje, których potrzebuje turysta, by dobrze wykorzystać wakacje za granicą. Niezapomniane miasta, wspaniałe...

Czternaście wilków
Catherine Barr0
Okładka ksiązki - Czternaście wilków

Gdy w baśniach rozlega się wycie wilka, mieszkańcy wiosek zamykają drzwi na cztery spusty. Z lękiem wypatrują błysku żółtych oczu w ciemności. A jednak...