Klątwa sióstr. Czas odpowiedzi

Tom 2 cyklu Klątwa sióstr

Klara i Basia, bliźniaczki, które dały się poznać jako posiadaczki tajemniczych darów właśnie rozpoczynają naukę w klasie maturalnej. Agata, ich matka wydaje się być wreszcie szczęśliwą i spełnioną w związku z policjantem - Mateuszem.

Czy kolejny koszmar senny Klary okaże się prawdą? Czy moralny nakaz niesienia pomocy powinien przyczynić się do zweryfikowania własnych priorytetów, marzeń i pragnień?

Druga część ,,Klątwy sióstr" Agnieszki Kaźmierczyk. Tym razem Soboczyńskie staną przed nie lada wyzwaniem: będą zmuszone odszukać zaginione dziewczęta, ale...

Czy one zniknęły naprawdę, czy to tylko wyobraźnia Klary? Co łączy wszystkie sprawy? Czy uda się zapobiec śmierci porwanych? Ile z siebie można poświęcić dla ratowania innych?

Mistyka, wiara, słowiańskie wierzenia, błędy przeszłości, wina, która nie pozwala zaznać spokoju wiecznego, realność i duchowość. W tej powieści nie ma czasu na nudę. Pytania się mnożą, a na odpowiedzi trzeba trochę poczekać, bo duchy bywają kapryśne...

Informacje dodatkowe o Klątwa sióstr. Czas odpowiedzi:

Wydawnictwo: WasPos
Data wydania: 2022-06-01
Tytuł oryginału: Klątwa sióstr. Czas odpowiedzi
Język oryginału: Polski

Kup książkę Klątwa sióstr. Czas odpowiedzi

Klątwa sióstr. Czas odpowiedzi - opinie o książce

Książka to tom II serii. Czy będzie więcej nie wiem ale wiem jedno . Muszę nadrobić tom I poznać bliźniaczki od początku. Tom drugi możemy czytać bez problemu, nie czułam się jakby mnie coś ominęło, na pewno będzie ciągnąc czytelnika do nadrobienia poprzedniej części. . Autorka tak napisała książkę i mogliśmy choć trochę wiedzieć kim są tytułowe siostry.

Klara i Basia to bliźniaczki, które stoją u progu dorosłości. Każda z nich podjęła decyzje odnośnie do tego, co zrobią po maturze. Klara wybrał studia inne niż jej siostra bliźniaczka. Po raz pierwszy siostry nie będą razem. Basia ma tajemnice przed siostrą i matką. Pewnego dnia znika. Klara star się odszukać siostrę. Jednocześnie rozpoczynają z matką śledztwo w sprawie zniknięcia Ewy, a potem Majki. Zniknięcia tajemniczo łącza się z ich ojcem. Przed laty ich matka skorzystał z baku nasienia tak samo, jak pozostałe kobiety. Teraz ktoś porwał 3 córki Tomasza a Klara jest w niebezpieczeństwie. Szybko okazuje się, jednak że rzeczywistość nie jest taka jak sądzimy. Czy to tylko dar Klary dał o sobie znać? Czy wydarzenia są rzeczywiste?

Fabuła dobrze przemyślna, wydarzenie napisane w sposób ciekawy i intrygujący. Książkę czyta się rewelacyjnie. W połowie książki wydarzenie nieoczekiwanie się zmieniają, a fabuła nabiera innego wymiaru. Oprócz daru Klary mamy wątki z darem Basi. Wkraczamy w świat mistyfikacji, wierzeń religijnych, naszej słowiańskiej mitologi. Całość okraszona więzią, jaka łączy dwie siostry bliźniaczki. Niby różne ale połączone dziwną niezrozumiała dla innych więzią wykraczającą poza typowe relacje bliźniaczej miłości. Autorka w bardzo fajny sposób zamotała nami. Mimo że nie czytałam tomu poprzedniego wiedziałam, że Klara ma prorocze sny. Klara próbuje rozwiązać zagadkę snu ale sama wpada w kłopoty. Potem następuje nieoczekiwany zwrot akcji. Okazuje się,że to, co myślimy, że jest prawda jest snem Klary. Obie siostry robią wszystko by co czym śniła Klara nie spełniło się. Czy im się to uda? Czy odkryją wszystkie zagadki?

Postacie są świetnie opisane a wydarzenia mają logiczne wytłumaczenie. W dodatku wkroczenie w fabułę do świata wierzeń katolickich, czy naszych słowiańskich, świat duchów i nadprzyrodzonych zdolności jest świetnie przez autorkę wkomponowane. Autorka na spokojnie wyjaśnia nam ten świat, nakreśla słowiańskie wierzenia tak, by czytelnik choć trochę miał rozeznanie. Muszę przyznać, ze właśnie nasza rodzima mitologia nie jest nam znana. W szkole uczymy się mitologii greckiej a czemu nasza słowiańska jest zapomniana? Czytałam kilka książek z tym motywem i powiem, że jest to interesujący motyw.

Zakończenie intrygujące, nieprzewidywalne, ciekawe i dynamiczne. Siostry rozwiązują zagadki, choć nie do końca wszystko się wyjaśniło. Czy to ostatni tom? Nie wiem ale osobiście chętnie by przeczytała kolejne tomy z bliźniaczkami w roli głównej. Polecam

Tym razem okładka jest w barwach pomarańczy i czerni. Nieco podobny styl jak okładka pierwszej części. Nie posiada skrzydełek, a więc nie ma dodatkowej ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi. Stronice są kremowe, czcionka wystarczająca dla oka, dzięki czemu czyta się dość szybko. Posiada kilka literówek, niestety. Podzielona została na rozdziały.

Czytałam tę kontynuację dosyć szybko, bo byłam bardzo ciekawa tego, co się wydarzy w życiu sióstr i z czym będą się musiały zmierzyć. Chwilę książka przeczekała na mojej półce, ale uważam, że warto było dać sobie trochę czasu. Styl autorki jest prosty, pozbawiony jakichkolwiek blokad i przeszkód. Jedynie te literówki mogą trochę Was drażnić. Jest to specyficzna lektura, ponieważ zawiera elementy paranormalne, takie, jakie nie przydarzyłyby się nam, ale i są i takie wydarzenia, które dzieją się i w naszym życiu.

Chociaż i tak to zakończenie zasługuje na brawa. Autorko kochana, coś ty zrobiła! Chyba wszystkim czytelnikom szczęka opadła i do tej pory na samą myśl nie mogą jej pozbierać! Tego to nikt się nie spodziewał. Dałam się wmanewrować i wow, naprawdę wow. Gdzie czaił się podstęp? Który moment przespałam? Nie mam pojęcia. :D
Akcja toczy się bardzo szybko, nie ma czasu na nudę. Nasze bohaterki dostarczają nam non stop nowych wrażeń. Każda z nich ma pewną moc, którą śmiało mogłyby wykorzystać w dowolnym momencie życia, ale nie chcą iść na skróty. Nie chcą tego, poniekąd się boją... Wcale im się nie dziwię. Ich mama w końcu wydawać by się mogło, może zacząć nowy, spokojny związek z policjantem, Mateuszem. Ale los i dla niej nie bywa zbyt przychylny. Zresztą przeszłość nie daje o sobie zapomnieć, a zagadki z przeszłości nie dręczą tylko jej, ale i jej córki...

Warto zaznaczyć, że z tej historii robi się troszkę kryminał, który zapędza nas właśnie w kozi róg, w rozwiązanie, którego kompletnie nikt się nie spodziewał. Wszystko jest dopracowane, w każdym szczególe. Może nie czułam wielu emocji podczas lektury, oprócz ciekawości, ale przyznaję, że jest dobrze napisana i równie dobrze się czytało. Nie ma tutaj bohaterów idealnych. Są owszem, dobrze wykreowani, ale mają wady i popełniają błędy.

Reasumując uważam, że zdecydowanie warto sięgnąć po tę kontynuację. Nie zawiedziecie się, a nawet bym powiedziała, że będziecie bardziej zadowoleni niż po pierwszym tomie. ;) Czekam na kolejne powieści od autorki, bo coś mi się wydaje, że będą jeszcze lepsze, o ile się da. ;)

Niedawno przedstawiałam Wam swoją opinię na temat pierwszego tomu tej serii. Dziś przyszedł czas na wrażenia 2 tomu. Muszę przyznać, że Autorka utrzymała poprzeczkę na tak samo wysokim poziomie jak w tomie 1. Byłam tak samo zachwycona podczas lektury jak przy 1 części. 😍 Dlatego dosłownie pochłonęłam tę lekturę. Nie mogłam się od niej oderwać i jednocześnie nie chciałam, aby się skończyła. Bo wiem, że będę tęsknić za bohaterami. Seria jest naprawdę świetna i jak dla mnie jest to absolutnie strzał w dziesiątkę ;) 😍 a co spotka nasze bohaterki w tym tomie? O tym słów kilka poniżej ⬇️⬇️⬇️

Nasze siostry bliźniaczki - Klarę i Basię poznaliśmy w 1 części jako osoby, które posiadają nadprzyrodzone zdolności. Dziewczyny są w ostatniej klasie szkoły średniej, przygotowują się do matury oraz myślą o wyborze kierunku studiów. Ich matka, Agata również czuje się spełniona i szczęśliwa. W końcu udało jej się stworzyć związek z miłością z przeszłości - policjantem Mateuszem. Czy wreszcie zapanował spokój w tej rodzinie? Nic bardziej mylnego. Klara zaczęła mieć kolejne nocne koszmary, w których widziała nieznane jej dotąd osoby. Czuła, że musi im pomóc. Czy jednak jej widzenia okażą się prorocze? Czy osoby, które widziała we śnie są już błąkającymi się duszami? A może jednak, te postaci wciąż żyją tylko błagają Klarę o pomoc i ratunek? Jaka okaże się prawda? Co okaże się faktem a co tylko złudzeniem? Mamy tutaj do czynienia z wiarą, mistycznością, różnego rodzaju wierzeniami słowiańskimi oraz błędami przeszłości, które w dzisiejszych czasach mogą mieć ogromne konsekwencje.... Tyle pytań i wciąż za mało odpowiedzi... Jak potoczą się losy sióstr Soboczańskich? Czy w końcu uda im się osiągnąć spokój i spełnić swoje marzenia o normalnym życiu? Jakie tajemnice odkryją? Na te wszystkie pytania, tajemnice i zagadki znajdziecie odpowiedzi właśnie podczas czytania lektury.

Trzeba przyznać, że Autorka doskonale wie, jak zaczarować czytelnika i absolutnie przenieść go do opowiadanej przez siebie historii. Tak było w moim przypadku. Nie mogłam się doczekać dalszych losów bohaterek. I jak otworzyłam tę pozycję, to znowu całkowicie przepadłam. Mam wrażenie, że czytając tę lekturę, po prostu się płynie przez kolejne strony. Nawet się nie obejrzysz, a już jest koniec książki. W tym przypadku muszę się w pełni zgodzić z polecajką, jaką na okładce zamieściła Autorka Barbara Mikulska. Absolutnie nie można się oderwać od tej pozycji!! 😍 Wspaniały i lekki styl, którym operuje autorka, ciekawa fabuła, ciągle jakieś puzzle, które trzeba odkryć i dopasować!! Wszystko to razem składa się na doskonałą historię, którą Pani Agnieszka zaserwowała nam w tej publikacji. Myślę, że wy również spędzicie świetnie czas tak jak ja, podczas czytania tej lektury !! 😍 Dajcie się poznać tej zaskakującej historii i razem z bohaterkami odkrywajcie kolejne puzzle tej układanki! ;) Dla mnie był to rewelacyjnie spędzony czas z książką. Mogę się tylko smucić, że to już jest koniec tej historii :( Jednak jestem w pełni ustatysfakcjonowa i wiem już, że książki Pisarki trafią na listę moich ulubionych 😍 mam nadzieję, że niebawem uda mi się poznać kolejne pozycje Autorki i myślę, że będę równie zachwycona co obecnie 😍 bardzo polecam Wam ten tom jak i całą serię tej Pisarki!! 😍 Przyznaję w pełni zasłużone 9 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/10 punktów!!! 😍 a Wydawnictwo WasPos dziękuję za egzemplarz do recenzji ;) Mam nadzieję, że więcej tego typu porywających historii będzie trafiało w moje rączki 😍 wtedy zamiast spać można tylko karmić się tak wspaniałą literaturą!!! 😍

Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2022-07-16, Ocena: 4, Przeczytałam, E-booki, Fantasy, 2022,
Topielica ze Świtezi
Agnieszka Kaźmierczyk0
Okładka ksiązki - Topielica ze Świtezi

Przeprowadzka na Białoruś nie jest szczytem marzeń nastolatka. Szesnastoletni Wojtek nie ma jednak wyboru, gdyż jego ojciec właśnie tam otrzymał intratną...

Sekret belfra
Agnieszka Kaźmierczyk0
Okładka ksiązki - Sekret belfra

Jacek Markowski planuje odejść na emeryturę. Po śmierci żony nie potrafi odnaleźć się w samotnej rzeczywistości. Nic go nie cieszy, nic nie interesuje...