Klikniesz, kotku? Naga prawda o internetowych pracownicach seksualnych

Tu nie ma moralności, tu jest czysty interes - mówi Andrzej Gryżewski, seksuolog i psychoterapeuta.

Niektórzy pogardliwie nazywają je żetoniarami, bo za żetony, czyli wirtualną monetę, pokażą dosłownie wszystko. Dostępne są na jeden klik. Zwykłe kobiety. Czyjeś córki, żony, matki, sąsiadki, koleżanki. Jedne ubrane, inne w maskach zakrywających twarze, jeszcze inne topless lub nago. Za wirtualną walutę zrealizują każdą fantazję klienta - byle tylko utrzymać jego uwagę dłużej i więcej zarobić.

Piotr Zieliński w swoim reportażu o pracownicach seksualnych daje nam dostęp do świata fantazji, namiętności i podniet tysięcy Polaków. Towarzyszymy camgirls, gdy siadają przed kamerkami. Czujemy ich emocje, poznajemy motywacje. Zaczynamy rozumieć, dlaczego mężczyźni korzystają z ich usług. Dowiadujemy się, co na temat tego zjawiska mają do powiedzenia seksuolodzy i terapeuci. A na koniec musimy rozstrzygnąć, czy żetoniary to ,,biedne dziewczyny z patoli", dla których sex kamerki to jedyne źródło zarobku, czy wyzwolone kobiety, które traktują pracę seksualną tylko jako pracę i dają mężczyznom zrozumienie - zamiast posądzać ich o perwersje.

Piotr Zieliński - dziennikarz z kilkunastoletnim doświadczeniem, absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Polskiej Szkoły Reportażu. Przez wiele lat związany z telewizją TVN i programem Dzień dobry TVN, w którym jako wydawca zajmował się tematami społecznymi. Jego artykuły, wywiady i reportaże publikowały takie media jak ,,Gazeta Wyborcza", ,,Newsweek Polska", ,,Press", ,,Forbes Women", Onet.pl, WP.pl.

Informacje dodatkowe o Klikniesz, kotku? Naga prawda o internetowych pracownicach seksualnych:

Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 2021-06-02
Kategoria: Literatura faktu, reportaż

Tagi: Reportaż i dziennikarstwo śledcze bóg

Kup książkę Klikniesz, kotku? Naga prawda o internetowych pracownicach seksualnych

Klikniesz, kotku? Naga prawda o internetowych pracownicach seksualnych - opinie o książce

„Klikniesz, kotku? Naga prawda o internetowych pracownicach seksualnych” to bardzo ciekawy reportaż o świecie podniet tysięcy Polaków. Autor w swoich rozmowach z twórcami portali kamerkowych, pracownicami tychże portali oraz seksuologami i psychoterapeutami, porusza istotne kwestie dotyczące tej nietypowej, choć bardzo popularnej, rozrywki.

Wiele osób korzysta z kamerek internetowych, jednak większa część skrzętnie to ukrywa. Matki, żony, ojcowie, mężowie, na tego typu portalach szukają możliwości spełnienia swoich skrytych fantazji, które idealnie spełniają camgirls. Jednak nie zawsze chodzi o namiętności. Często zaglądają tam ludzie, którzy czują się samotni, niezrozumiani i wyobcowani. Chcą z kimś zwyczajnie pogadać, zwierzyć się komuś, bez poczucia wstydu i niezrozumienia. Camgirls potrafią spełnić wszystkie zachcianki i oczekiwania, począwszy od niezobowiązującej rozmowy, a skończywszy na perwersyjnych fetyszach. Zaskakujące jest to, że kobiety pracujące w tej branży nie robią tego z przymusu. Owszem, część z nich jest zmuszona swoją trudną sytuacją do podjęcia pracy w takiej branży, ale druga część robi to z własnej woli. Wszystkie zgodnie twierdzą, że ta praca jest jak każda inna, choć też trzeba mieć do niej duży dystans i mocną psychikę, bo różne rzeczy widzi się i robi na takich portalach. Oczywiście taka praca nie jest zbyt dobrze określana przez społeczeństwo, które ocenia je negatywnie, sprowadzając pracujące tam kobiety do prostytutek. Czy jest to słuszne określenie? Czy można jednoznacznie określić całe to nietypowe środowisko: camgirls i osoby korzystające z ich usług? Na to pytanie możecie znaleźć odpowiedź w tym reportażu.

Za książkę dziękuję Wydawnictwu Otwartemu.

Całkiem fajny reportaż, przybliża temat internetowych seks-kamerek. Ja osobiście nie byłam nawet świadoma istnienia czegoś takiego, o uszy obiła mi się kiedyś nazwa OnlyFans, a reportaż przybliża dużo więcej stron i "możliwości", a także historię powstania takiej podgrupy branży erotycznej. Czyta się szybko, rozdziały są w miarę krótkie, uporządkowane, bazowane na historiach kilku camgirls oraz założyciela pierwszej firmy tego typu. Szybka, dość ciekawa (przynajmniej dla laika) lektura, można dowiedzieć się czegoś nowego o współczesnym świecie. Reportażowi jako takiemu nie ma nic do zarzucenia.