Kobieta bez twarzy

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2011-06-16

Opowieść kryminalna o kobiecej sile i banalności zła.

Po tragicznej śmierci męża Hanna Cudny rzuca wszystko i wraz z dwójką dzieci ucieka na wieś. Ma tu uczyć angielskiego, uprawiać ogród i być szczęśliwa. Wiejska sielanka to jednak tylko pozory: córka Hanny znajduje w okolicznych lasach zwłoki, nastoletni syn zaczyna się dziwnie zachowywać, a rodzice jednego z uczniów znikają bez śladu. Odkrywając kolejne elementy tej przerażającej układanki, Hanna trafia na pokłady zła w ludziach, którym ufała.

Kryminalna opowieść o zdeterminowanej kobiecie, która walczy o przywrócenie porządku w otaczającym ją kawałku wszechświata.

Anna Fryczkowska - italianistka, scenarzystka, dziennikarka. Napisała powieści "Straszne historie o otyłości i pożądaniu" oraz "Trafioną-zatopioną". Obecnie mieszka w Warszawie, studiuje gender, najbardziej lubi pisać w kawiarniach.

Kup książkę Kobieta bez twarzy

Opinie o książce - Kobieta bez twarzy

Avatar użytkownika - jusia
jusia
Przeczytane:2017-06-02, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki - 2017,

Hanna po śmierci męża przeprowadza się wraz z dziećmi do małej wioski, gdzie zawsze spędzała wakacje wraz z ojcem, z pozoru sielskie życie okazuje się mrocznym i tajemniczym miejscem. Kobieta podejmuje pracę w szkole, jako nauczyciel języka angielskiego. Wydaje się, że Hanna dochodzi do siebie, odzyskuje spokój, jednak ta równowaga nie trwa długo, pojawiają się problemy kiedy córka znajduje zwłoki w parku. Po tym zdarzeniu jej syn zaczyna się dziwnie zachowywać a zniknięcie rodziców jednego z jej uczniów powoduje lawinę kłamst i niedomówień. Wydarzenia te, nie dają Hannie spokoju, próbuje rozwiązać zagadkę śmierci kobiety, jednak nie wszystkim może ufać, zaczyna czuć się obco, kiedy odkrywa kolejne brudne sekrety i tajemnice ludzi, a nawet zaczyna odczuwać zagrożenie.

Avatar użytkownika - agnik66
agnik66
Przeczytane:2013-03-20, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Hanna Cudny to matka Michaliny i Maksa. Dopiero co została wdową. Kobieta postanawia przeprowadzić się razem z dziećmi na wieś i zacząć życie od nowa. Dostaje pracę jako nauczycielka angielskiego. Kobieta odnawia stare znajomości i zawiera nowe. Hanna myślała, że ta wieś będzie dla niej wybawieniem, że zaczną wszystko od nowa i będą żyli normalnie. Niestety wszystko się komplikuje. Jej córka znajduje w pobliskim lesie zwłoki kobiety, a syn zaczyna się buntować i matka traci z nim kontakt, a w dodatku natyka się na kolejne zwłoki.Jakby tego było mało ktoś obserwuje ich dom i śledzi nauczycielkę. Narracja jest prowadzona dwutorowo. Rozdziały są pisane z punktu widzenia matki i córki.. Uważam, że był to świetny pomysł, bo możemy poznać odczucia dwóch osób i ich punkt widzenia. Co do bohaterów to podobała mi się postać Hanny. Kobieta próbuje pozbierać się po samobójczej śmierci męża i jeszcze poradzić sobie z dziećmi, które również wiele przeżyły. Jest bardzo silna i nie poddaje się. Michaliny też nie sposób nie polubić. Dziewczynka jest bardzo inteligentna, dzielna i ciekawa świata. Podziwiałam ja za to, że nie załamała się po tym co zobaczyła w pobliskim lasie. Gdy zaczynałam czytać nie spodziewałam się, że książka tak bardzo mi się spodoba. Jest bardzo ciekawa i nie mogłam się od niej oderwać. Początkowo jest spokojna później jednak zagadka goni zagadkę, wszystko się komplikuje i nie wiadomo kto jest dobry, a kto zły. Książka wydaje się przewidywalna, ale to tylko pozory. To, co autorka wyprawia z czytelnikiem nie dopuszcza do rozwiązania sprawy. Ponadto autorka ukazuje piękno Podlasia. Mimo, że wieś wydaje się spokojna to i w takich miejscach zdarzają się morderstwa. Polskie kryminały jakoś nigdy mnie nie ciągnęły. Jakoś tak wolałam czytać zagranicznych autorów i podziwiać ich twórczość. A tu się okazuje, że Polka napisała świetny kryminał, który dorównuje tym zagranicznym. Jest napięcie, groza, zagadka, tajemnica no i ciekawa historia. Tego właśnie potrzebowałam. W najbliższym czasie koniecznie muszę przeczytać jeszcze coś tej autorki . Źródło: http://kingaczyta.blogspot.com/2013/03/anna-fryczkowska-kobieta-bez-twarzy.html
Avatar użytkownika - Muminka789
Przeczytane:2012-08-02, Ocena: 4, Przeczytałam,
Trafiona zatopiona
Anna Fryczkowska0
Okładka ksiązki - Trafiona zatopiona

Czy to możliwe, by losy czterech udręczonych samotnością osób odmieniły się w ciągu dwóch dni? Tak, a wszystkiemu winna Wisła, która właśnie wylała z brzegów...

Równonoc
Anna Fryczkowska0
Okładka ksiązki - Równonoc

Seria tajemniczych zaginięć nastoletnich chłopców, którzy zniknęli pod koniec lat 90. w Zachodniopomorskiem. Co łączy te dramaty? Czy chłopców...

Okna z widokiem na Weronę
Hanna Kowalewska