Kobieta na krańcu świata oprawa Miękka

Martyna Wojciechowska przemierzyła kulę ziemską w poszukiwaniu bohaterek do swojego najnowszego programu Kobieta na krańcu świata.. Odnalazła je między innymi w najbiedniejszej dzielnicy boliwijskiego La Paz, na argentyńskiej pampie, rajskiej plaży Zanzibaru i w pływającym domu na zatoce Ha Long. Książka składa się z reportaży pokazujących te fascynujące miejsca, i kulturę. Carmen Rojas walczy na ringu z mężczyznami i w ten sposób zarabia na utrzymanie siebie i dwójki dzieci. So Tonh codzien

Informacje dodatkowe o Kobieta na krańcu świata oprawa Miękka:

Kobieta na krańcu świata oprawa Miękka - opinie o książce

Avatar użytkownika - iwlin666
iwlin666
Przeczytane:2016-06-22, Ocena: 5, Przeczytałam, 12 książek 2016,
Pierwsza książka z serii "Kobieta na krańcu świata". Każda z historii jest bardzo ciekawa i niespotykana. Ze względu na tegoroczny wyjazd bardzo zainteresowało mnie życie kobiet, które w Kambodży zajmują się poszukiwaniem min i ich detonacją. Polecam!
Avatar użytkownika - szmaragdova
szmaragdova
Przeczytane:2015-12-14, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Gdy ktoś robi to, co kocha, od razu można się na tym poznać. Podobnie jest w książce znanej dziennikarki Martyny Wojciechowskiej. Szereg opowieści, pozornie tylko o kobietach z różnych zakątków świata, ale przecież i o mężczyznach i o życiu, jakże odmiennym od naszego, europejskiego. Czasem szokujące brutalnością (Boliwia), odmienną mentalnością (Wenezuela), tak inne kulturowo (Tanzania, Zanzibar), ukazujące ciężką pracę kobiet w walce o utrzymanie rodziny (Kambodża), niosą wiedzę o świecie, jakiego nie poznamy z ekranu komputera czy TV. Najbardziej zachwycająca jest opowieść o sierocińcu słoni w Kenii. Pani Martyno dziękuję za tę książkę, wiele mnie nauczyła. I za cudowne zdjęcia.
Avatar użytkownika - annna84
annna84
Przeczytane:2014-07-14, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Bardzo interesująca książka, składająca się z losów 8 kobiet, zamieszkałych dalekie kraje. Przy okazji opowieści o kobietach, autorka dostarcza interesujących informacji o danym kraju. Mnie najbardziej urzekła historia kenijskiej matki słoni, a przede wszystkim jej podopiecznych.
: Książki podróżnicze bardzo lubię. Zawsze jakoś więcej czytam ich w okresie wakacyjnym. Pozwalają mi odwiedzać inne kraje nie wychodząc z domu. Po Martynę Wojciechowską sięgnęłam pierwszy raz. Czy było to spotkanie udane? Poznajemy tu historie ośmiu kobiet. Są one tak naprawdę przedstawicielkami damskiej części obywateli danego kraju. Przekonujemy się, że kobiety to niekoniecznie słaba płeć. Chyba większość Polek powinna być wdzięczna za urodzenie się w naszym kraju. Ja po przeczytaniu niektórych z tych wstrząsających historii wdzięczna jestem bardzo. Obserwujemy tu między innymi ślub młodej Afrykanki z plemienia Himba. Męża wybrali jej rodzice, o miłości nie ma tu mowy. Z resztą mężczyźni nie żyją tam z kobietami, przychodzą tylko w nocy gdy chcą zaspokoić swoje potrzeby. W Zanzibarze poznajemy dwie kobiety, które są żonami jednego mężczyzny. Nie są zazdrosne? Przecież nawet mieszkają blisko siebie i słyszą się przez ścianę. W Kambodży kobiety są saperami, ponieważ podobno są cierpliwsze. Zasmuciły mnie niektóre z tych historii. Kobiety od zawsze były traktowane źle. Do tej pory istnieje jeszcze wiele praw i tradycji, które uwłaczają ich godności. Co najlepsze ich matki jakby zapominają o swoich cierpieniach i robię krzywdy swoim córkom. Martyna Wojciechowska w swojej książce wciągnęła mnie najbardziej ze wszystkich podróżników. Podaje nam wiele ciekawych informacji, wydarzeń. Posługuje się prostym językiem. Znajdziemy tu wiele pięknych zdjęć. Polecam! Opinia pojawiła się już na moje-ukochane-czytadelka.blogspot.com
Avatar użytkownika - barbara211
barbara211
Przeczytane:2012-09-23, Ocena: 6, Przeczytałam,
Książka Martyny Wojciechowskiej o podróżach, zwyczajach kobiet w róznych miejscach świata - to seria najlepszych lekcji geografii
Avatar użytkownika - iwona-w
iwona-w
Przeczytane:2017-11-08, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2017,

Niesamowity zbiór opowiadań. Wstrząsający, zadziwiający, wzruszający, zmuszający do refleksji. Bezpośredni, prawdziwy. Każdy dotyczy z pozoru innego problemu. Jednak w każdym pojawia się probem dążenia do dominacji. Kogo? Człowieka nad przyrodą. Mężczyzny nad kobietą. Klas mających się za "uprzywilejowane" nad innymi mieszkańcami danego zakątka Ziemi.

Avatar użytkownika - anikirax
ot
Przeczytane:2014-12-26, Ocena: 5, Przeczytałam, Domowa biblioteczka,
Etiopia. Ale czat!
Wojciechowska Martyna0
Okładka ksiązki - Etiopia. Ale czat!

CO TO JEST CZAT? A. Pogawędka w cyberprzestrzani? B. Państwo położone w centralnej Afryce? C. Tlenek węgla? D. Roślina pobudzająca? Jeżeli, nie...