Kobieta na motocyklu

Kobieta na motocyklu Anny Jackowskiej jest kolejnym - po "Tyglu" Piotra Kossowskiego oraz "Ameryka nie istnieje" Wojtka Orlińskiego - tytułem z serii "Mój prywatny świat". To pełna humoru i wrażliwości relacja z podróży motocyklowej, liczącej 10 tys. kilometrów, z Polski, przez Słowację, Węgry, Serbię, Bułgarię, Turcję do Syrii i Jordanii. To opowieść o kobiecie, przedstawicielce współczesnej cywilizacji zachodniej, podróżującej samotnie na motocyklu po egzotycznych szlakach, które przed wiekami przemierzały karawany. To historia przekraczania granic geograficznych, przekraczania barier pomiędzy ludźmi różnych kultur i przekraczania własnych ograniczeń. To historia poznawania świata i odkrywania siebie.

"(...) kiedy zdałam sobie sprawę z tego, że garsonki coraz bardziej mnie uwierają, a w końcu zaczynają ograniczać, postanowiłam je oddać tym, na których będą lepiej leżały" pisze na pierwszych stronach książki autorka. Te słowa są wprowadzeniem do wyprawy, która jest nie tylko zmianą miejsca przebywania, ale i zmianą siebie. Z prawdziwej podróży nigdy się nie wraca - także w tym sensie, że wraca się już zupełnie odmienionym...

Informacje dodatkowe o Kobieta na motocyklu:

Wydawnictwo: Pascal
Data wydania: 2011-07-04
Kategoria: Podróżnicze
ISBN: 978-83-7513-942-6

Kup książkę Kobieta na motocyklu

Kobieta na motocyklu - opinie o książce

Avatar użytkownika - iwona-w
iwona-w
Przeczytane:2015-01-13, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Książka dla pozytywnie zakręconych, tak jak pozytywnie zakręcona jest jej autorka, bo jak inaczej określić kobietę, która stanowi mozaikę realizmu w ocenie osób i zdarzeń, poczucie humoru i autoironii, odwagę i odrobinę brawury oraz pasję podróżowania i odkrywania... Kobietę, która decyduje się na samotną podróż na motocyklu do Syrii i Jordanii? Poza tym stara się to zrobić oszczędnie, nie wydając wszystkich swoich oszczędności. Autorka dzieli się z czytelnikiem nie tylko opisami swych przygód, ale też odpowiednią dawką informacji turystycznych, które trudno byłoby znaleźć w typowym przewodniku.
Avatar użytkownika - aspazjaa
aspazjaa
Przeczytane:2013-12-03, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 tygodnie,
Książka Ani Jackowskiej, która postanowiła, w przeciwieństwie do większości z nas, zrealizować swoje marzenia i żyć tak, jak jej najlepiej. A najlepiej jej na motorze. Ania opisuje swoją podróż do Syrii i Jordanii. Spotkania z mieszkańcami tych krajów, najciekawsze i najbardziej zadziwiające sytuacje. Relacjonuje, jak wygląda życie w drodze, jak radzi sobie z mniejszymi i większymi przeciwieństwami. Bardzo inspirująca książka. Nie tylko dla podróżniczków.
Avatar użytkownika - gosiary
gosiary