Kobiety i nauka. One zmieniły świat

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2018-10-03
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788328120945
Liczba stron: 128

Ocena: 5 (1 głosów)

Bogato ilustrowana i niezwykle inspirująca książka. Kobiety i sport to 50 historii zawodniczek od XIX wieku do czasów współczesnych. Znajdziemy tu pionierki, olimpijki, mistrzynie w ponad czterdziestu dyscyplinach sportu. Wśród nich są postaci znane, jak tenisistka Billie Jean King czy gimnastyczka Simone Biles, a także zapomniane mistrzynie, m.in. Toni Stone - pierwsza kobieta grająca w baseball w lidze męskiej oraz Patti McGee - pierwsza kobieta na deskorolce. W książce zamieszczono też infografiki obrazujące ważne dla kobiecego sportu zagadnienia, takie jak układ mięśniowy, historia zmagań sportowych czy ważne drużyny żeńskie. Kobiety i sport jest hołdem złożonym twardym, odważnym i nieustraszonym kobietom, które grały, by wygrywać.

,,To jedna z książek, na które czekałam - kompendium wiedzy o wspaniałych zawodniczkach, które na drodze do zwycięstwa musiały pokonać wiele przeszkód. Jak mówiła Billie Jean King - <>".

Lesley Visser, komentatorka sportowa

,,Wspaniała książka Rachel Ignotofsky przedstawia zdrową przyjemność płynącą ze sportu w pełnych życia kolorach i kształtach. Bloomer Girls oraz współczesne skejterki, w spódnicach do kostek i przebrane za mężczyzn - bohaterki tej książki przypominają nam, że bez względu na to, czy ma się lat dziewięć, czy dziewięćdziesiąt dziewięć, warto zadać sobie pytanie: <>".

Mina Samuels, autorka książki Run Like a Girl

,,Ta świetna książka opowiada historie kobiet i dziewcząt, które nie tylko wykazały się umiejętnościami sportowymi, lecz także za ich pomocą zmieniały świat. W napięciu śledziłam biografie i zachwycałam się towarzyszącymi im ilustracjami, które zdawały się robić akrobacje, pływać i z podwójnym saltem wyskakiwać z kolejnych stron tej książki. Kobiety i sport to propozycja dla dziewcząt szukających inspiracji na boisku, basenie czy bieżni, a także dla tych, które nie uprawiają sportu, lecz kochają historie o odwadze, wytrwałości, ciętym języku, uporze i zabawie. Nie zapominajmy też o chłopcach, których na pewno pochłoną te szalone historie i którzy dzięki nim przekonają się, że podobnie jak kiedyś, dziś także kobiety mają moc!".

Caroline Paul, autorka książki The Gutsy Girl

,,Ta książka inspiruje! Piękne portrety ukazują tryumfy i porażki 50 znanych i mniej znanych sportowczyń. Wszystkie historie mają wspólne elementy. We wszystkich bohaterka zamierza coś zrobić, ktoś mówi jej, że to się nie uda, a ona i tak osiąga swój cel, ustanawiając przy tym rekord. Będziecie kibicować tym dzielnym zawodniczkom i przy okazji również autorce - Rachel Ignotofsky".

Lisa Taggart, autorka książki Women Who Win

Kup książkę Kobiety i nauka. One zmieniły świat

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Kobiety i nauka. One zmieniły świat

Avatar użytkownika - Amarisa
Amarisa
Przeczytane:2018-12-16, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2018,

"Książkę „Kobiety i nauka. One zmieniły świat” polecam przede wszystkim małym dziewczynkom (powyżej 8 roku życia). Dzięki niej zrozumieją, że bez względu na płeć, kolor skóry czy pochodzenie, każdy z nas może spełnić swe marzenia i osiągnąć wielkie rzeczy. "

 

Więcej (+zdjęcia): http://magicznyswiatksiazki.pl/kobiety-i-nauka-one-zmienily-swiat-rachel-ignotofsky/

Link do opinii
Inne książki autora
Kobiety i sport. One grały by wygrać
Rachel Ignotofsky0
Okładka ksiązki - Kobiety i sport. One grały by wygrać

To naukowo dowiedziony fakt: kobiety rządzą! Pięknie ilustrowana książka Kobiety i nauka pokazuje 50 kobiet oraz ich wkład w rozwój nauki, techniki...

Wspaniała PLANETA ZIEMIA i jej przyroda
Rachel Ignotofsky0
Okładka ksiązki - Wspaniała PLANETA ZIEMIA i jej przyroda

Zapraszamy na fascynującą wędrówkę po naszej planecie i jej dużych i małych ekosystemach - od raf koralowych, pustyń, przez lasy deszczowe aż po kroplę...

Zobacz wszystkie książki tego autora