Kochać z otwartymi oczami

Wydawnictwo: Replika
Data wydania: 01.01.2006 (data przybliżona)
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 83-60383-00-6
Liczba stron: 232
Dodał/a książkę: Autor X

Ocena: 4 (3 głosów)

Zbieg okoliczności?... Los?... Skrzyżowanie energii?... Maile wysyłane przez Laurę, psychologa terapeutę, omyłkowo trafiają do Roberta. Dzięki ich lekturze dowiaduje się on kilku prawd - że kochać z otwartymi oczami to przebudzić się ze snu i zobaczyć ukochaną osobę taką, jaką jest naprawdę. To pokochać to, co nas różni, to zaakceptować partnera w pełni i pozwolić sobie odkryć się przed nim. Roberto coraz bardziej uzależnia się od internetowych spotkań z panią psycholog i stara się znaleźć sposób, by ona nie odkryła, że wysyłana poczta nie trafia do właściwego adresata. To, co na początku wydawało się niewinną grą, teraz staje się obsesją...

Kup książkę Kochać z otwartymi oczami

Zobacz także

Polecana recenzja

Avatar użytkownika -

Przeczytane:,
Książka „Kochać z otwartymi oczami” ma charakter poradnika quasi-psychologicznego, zbudowanego w oparciu o literacką narrację. Myślę, że w ten sposób można by zakwalifikować tę pozycję, ponieważ nie mamy tutaj do czynienia ani z typowo skonstruowaną literacką prozą, ani z charakterystycznym stylem poradnika. Autorzy, Jorg Bucay i Silvia Salina, są psychoterapeutami – stąd właśnie psychologiczny temat książki, który porusza odwieczne problemy relacji damsko-męskich. Mimo sztampowego tematu, książka zaczyna się dosyć dobrze, można by nawet powiedzieć – obiecująco.   Czytając pierwsze strony, dostajemy namiastkę ciekawie napisanej prozy. Z tekstu wypływają również interesujące motywy, zachęcające do wgłębienia się w treść książki. Mamy więc głównego bohatera osadzonego we współczesnej kulturze cybernetycznej, w której czuje się samotny a jedyną drogą uporządkowania otaczającego go makrokosmosu rzeczywistości jest wprowadzenie ładu wewnętrznego poprzez poznanie samego siebie. Mam nieodparte wrażenie, że nasz główny, pogłębiony bohater, Robert, to schematyczny Everyman, który został zbudowany z treści i problemów współczesnej kultury i cywilizacji, w której czytelnik sam uczestniczy. Ten klasyczny już zabieg literacki pozwala odbiorcy łatwo utożsamić się z bohaterem i z jego perspektywy dokonywać oglądu rzeczywistości. Pomimo ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Kochać z otwartymi oczami

Avatar użytkownika - natasha92
natasha92
Przeczytane:2015-04-07, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Książka "Kochać z otwartymi oczami" dała mi porządnego kopa w tyłek i wytknęła mi najbardziej drażliwe słabości czy niedoskonałości mojej osobowości. Była dla mnie skarbnicą wiedzy na temat związku i tego jak na niego może wpłynąć praca nad samym sobą. To pozycja, która zdecydowanie polecam każdej parze, która pragnie pracować nad swoim związkiem i relacjami jakie w nim panują. Powstała dla ludzi, którzy chcą otworzyć oczy i pokochać swojego partnera takim jakim jest, a nie jego wyidealizowany przez nas przez nas obraz.
Link do opinii
Avatar użytkownika - aleksa6
aleksa6
Przeczytane:2015-02-03, Ocena: 2, Przeczytałam, 26 książek_2015,
A może lepiej nie słuchać opinii innych? Może lepiej nie czytać recenzji książek, zanim weźmie się je do swoich dłoni? Miałam wysokie oczekiwania. Spodziewałam się serii powrotów, zamyśleń, podkreśleń ołówkiem i notatek z boku. Po przeczytaniu "Kochać z otwartymi oczami" poczułam taki wielki zawód. Za wysoko mierzyłam. Za wiele oczekiwałam. Gdybym nie usłyszała pochwał, poleceń pewnie powiedziałabym: "Świetna książka. Polecam". Tak się jednak nie stało. Czegoś mi zabrakło, a czegoś było za dużo. Te listy, często przesączone nadmierną filozofią zmierzającą donikąd. Chcę jednak powiedzieć: pomimo wszystko, z wieloma "ale", był fragment, który mam nadzieję odmieni moje życie - pozwolił zrozumieć i zmienić siebie. I za to dziękuję autorowi.
Link do opinii
Avatar użytkownika - darinda
darinda
Przeczytane:2014-09-04, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Takie zawiłe historie są fajne, tego typu wątki często się powtarzają, ale każdy autor przedstawia je wedle własnego uznania co mnie zadowala :)
Link do opinii
Recenzje miesiąca
Kondukt umarłych
Jerzy A. Wlazło
Okładka książki - Kondukt umarłych
Miłość w spadku
Agnieszka Rusin
Okładka książki - Miłość w spadku
Jukato
Magdalena Kiermaszek
Okładka książki - Jukato
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy