Kochaj. 50 lekcji jak pokochać siebie, swoje życie i ludzi wokół

Ta książka nie jest dla każdego. Napisałam ją z myślą o tych, którzy zostali zranieni albo kochają zranionych, ale i dla tych, którzy są nieświadomi własnych ran, chociaż innym wydają się one oczywiste.
No dobrze, wygląda na to, że ta książka jest dla każdego.
Głodna miłości – tak czułam się przez wiele lat mojego życia. I wiem, że nie jestem w tym odosobniona.
Przeżyłam wiele trudnych chwil. Dziś potrafię spojrzeć wstecz i dostrzec dar w każdym z moich doświadczeń. Gdybym mogła wybierać z menu życia, nigdy nie zdecydowałabym się na większość sytuacji, które mi się przytrafiły – a mimo to żadnej nie żałuję. Każde doznanie i każdy związek uczyniły mnie tą osobą, którą jestem. Dziś wreszcie mogę powiedzieć, że kocham ją całym sercem.
Pragnę, żebyś i ty ze wszystkich sił pokochał siebie, swoje życie i otaczających cię ludzi.
REGINA BRETT

Informacje dodatkowe o Kochaj. 50 lekcji jak pokochać siebie, swoje życie i ludzi wokół:

Wydawnictwo: Insignis
Data wydania: 2017-10-27
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: Love It All. 50 Lessons For Loving Your Self, Your Life and Everyone in It
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Olga Siara

Kup książkę Kochaj. 50 lekcji jak pokochać siebie, swoje życie i ludzi wokół

Kochaj. 50 lekcji jak pokochać siebie, swoje życie i ludzi wokół - opinie o książce

KOCHAJ 50 LEKCJI REGINY BRETT

KAŻDY POWINIEN PRZECZYTAĆ WNET...

dla wszystkich zranionych, smutnych ludzi,

którzy chcieliby na nowo się wybudzić...

50 lekcji jak pokochać siebie,

jak poczuć się jak w niebie...

50 lekcji o tym, że życie trwa dalej,

a nasze problemy mogą stać się małe...

50 lekcji kochania siebie samego,

od codziennego drobiazgu małego...

50 lekcji wyciągania wniosków z doświadczeń życiowych...

50 lekcji doznawania, przeżywania przygód całkiem nowych...

50 lekcji pokory, dystansu, innego spojrzenia na świat

ta książka jest piękna, poruszająca, pełna barw jak kwiat!

Książka "Kochaj. 50 lekcji jak pokochać siebie, swoje życie i ludzi wokół" to wyjątkowy zbiór felietonów Reginy Brett. Uważam, że powinien ją przeczytać każdy. Kochaj Boga, ludzi, ale przede wszystkim kochaj samego siebie - to najważniejsze zadanie, o którym niezwykle ciekawie i z dużą delikatnością rozpisuje się autorka. Książka pełna jest inspirujących historii z życia Reginy Brett i jej bliskich. Pokazuje ich dramatyczne zmagania z rakiem, z których pomimo cierpienia wyniknęło wiele dobra.

Brett z dużą szczerością pokazuje drogę od nienawiści  do doceniania siebie i darów, z których korzysta się na co dzień, czasem zupełnie nieświadomie.

Książka niesie nadzieję, że wszystko może się zmienić w jednej chwili.

Napisana jest prostym językiem, z niezywkłą dbałością o zainteresowanie czytelnika. Bardzo dobrze się ją czyta.

Była dla mnie wytchnieniem w trudnych chwilach i dawała nadzieję.

Regina Brett znów przypomina o wadze codziennych wyzwań. O tym, ile znaczy każda sekunda życia. Każdy oddech. Dzięki podziałowi na krótkie lekcje jest to przyjemna lektura, od której można zaczynać dzień. Przypomina jak ważne jest traktowanie ludzi z miłością - nie tylko bliskich, ale też nieznajomych mijanych co dzień na ulicy.

Avatar użytkownika - jagna1978
jagna1978
Przeczytane:2019-02-27, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2019,

Jak kazda z tej serii zawiera 50 lekcji .Te lekcje maja tytol"Jak pokochać siebie, swoje życie i ludzi wokół "Jest to moja trzecia ksizka z tej serii i tej autorki i przyznam,ze dobrze sie czyta .Jak w kazdej jest wstep czyli opowiadanie a potem podsumowanie .Autorka podpowiada jak pokochac siebie by moc pokochac innych .Trzeba kochac siebie i przyjaciol ale i tych ktorzy nas nienawidza .Kazda wierzaca osoba to wie i powinna tak czynic ale ciezko tak kochac.Niby proste ale skomplikowane.Czytajac lapalam sie na tym ,ze przeciez ja to wszystko wiem ale czesto zapominam ,ze tak trzeba i nie mysle o tym.Gdy czytalam zdalam sobie sprawe,ze faktycznie gdy pokocha sie siebie to inaczej mozna spojzec na innych.Swietna ksiazka nie tylko dla osob wierzacych p.s.przeczytalam gdzies ,ze autorka swoimi pogladami zaprzecza sama sobie bo jest katoliczka a np.popiera medytacje.Zgadzam sie z tym bo tez nad tym myslalam.Ale jej ksiazki sa swego rodzaju poradnikami i nie musimy zgadzac sie we wszystkim z autorka i stosowac do wszystkich jej rad.Mozemy wybrac dla siebie tylko to co nam odpowiada.

Avatar użytkownika - Aramina
Aramina
Przeczytane:2018-12-09, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2018,

"Kochaj" mówi, aby kochać siebie samego, ale nie miłością narcystyczną, lecz miłością zdrową, która sprawia że jesteśmy lepszymi ludźmi. Mówi, aby kochać rodzinę z całego serca i zawsze się jej trzymać. Mówi, aby kochać przyjaciół i nieznajomych.
Świat pełen miłości jest lepszym miejscem po prostu i warto do tego dążyć.
Ale w zdrowej miłości nie chodzi o to, aby zawsze widzieć wszystko optymistycznie przez tak zwane "różowe okulary" i aby nie zwracać uwagi na wady swoje i innych, lecz aby mimo to być ponad nimi.

"Kochaj" to dobra książka, która w nienachalny sposób nakłania do zmiany swojego postępowania w życiu.

Jesteś cudem: 50 lekcji jak uczynić niemożliwe możliwym
Regina Brett0
Okładka ksiązki - Jesteś cudem: 50 lekcji jak uczynić niemożliwe możliwym

Nowa książka autorki bestsellera Bóg nigdy nie mruga, cieszącego się niesłabnącym zainteresowaniem czytelników na całym świecie. Tym razem...

Bóg zawsze znajdzie Ci pracę. 50 lekcji jak szukać spełnienia
Regina Brett0
Okładka ksiązki - Bóg zawsze znajdzie Ci pracę. 50 lekcji jak szukać spełnienia

Moja najnowsza książka to coś dla tych, którzy przestali kochać to, co robią. I dla tych, którzy kochają swoją pracę, ale pragną odnaleźć...