Kochaj mnie czule

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2019-04-24
Kategoria: Romans

Tę historię napisało samo życie.

Za dużo tego wszystkiego jak na jedną osobę... Może ktoś dopisze za mnie szczęśliwe zakończenie? - tak napisała zwyciężczyni konkursu literackiego ,,Opowiedz nam swoją historię". To właśnie jej opowiadanie zainspirowało autorkę do napisania tej niezwykle wzruszającej powieści.

Czy prawda może wyzwolić?

Czy może lepiej nie wiedzieć o przykrych wydarzeniach z przeszłości?

Natalia i Paweł to małżeństwo, które z pozoru wiedzie spokojne i szczęśliwe życie. Pewnego dnia kobieta dowiaduje się, że ma niepokojące znamię na dnie oka. Jej życie zmienia się o sto osiemdziesiąt stopni. Wyjeżdża do specjalistycznej kliniki. Podczas konsultacji spotyka swoją dawną miłość: Szymona, który teraz jest profesorem okulistyki. Co wyniknie z tego spotkania?

Cztery lata później na świat przychodzi syn Natalii i Pawła. Niestety niebawem okazuje się, że chłopiec ma zespół Aspergera. Małżeństwo nie wytrzymuje kolejnej próby i zaczyna się od siebie oddalać. Pewnego dnia Paweł znika, zostawiając po sobie pustkę i długi...

Czy Natalia zdoła odbudować swoje życie? Czy można pogodzić się z myślą, że małżeństwo było zbudowane na kłamstwie? Jakie jeszcze niespodzianki szykuje dla niej los?

Tagi: Romans

Kup książkę Kochaj mnie czule

Opinie o książce - Kochaj mnie czule

Avatar użytkownika - bookmoodpl
bookmoodpl
Przeczytane:2020-03-26, Ocena: 4, Przeczytałam,

„Kochaj mnie czule” Gabrieli Gargaś, swą premierę będzie miała jutro, a mi udało się ją już przeczytać. Była to piękna historia o miłości, poświęceniu, bólu, przyjaźni, wyborach, macierzyństwie, małżeństwie. Tę opowieść napisało samo życie i na pewno książka spodoba się nie jednej czytelniczce.

Natalia pewnego dnia dowiaduje się, że ma pewne znamię na dnie oka. Jej życie z dnia na dzień zmienia się o 180 stopni. Wyjeżdża do Niemiec do specjalistycznej kliniki, gdzie spotyka... swoją miłość z młodzieńczych lat - Szymona, profesora okulistyki.
Co wyniknie z takiego spotkania ? Natalia przed laty musiała zerwać znajomość z chłopakiem, nie patrzyła na swoje dobro, tylko troszczyła się o swych bliskich.
Po czterech latach od diagnozy Natalii, na świat przychodzi, syn - jej oraz Pawła, męża kobiety. Niestety niebawem okazuje się, że chłopie ma zespół Aspergera. Relacja Natalii z Pawłem kolejny raz wisi na włosku, aż pewnego dni Paweł znika. Zostawia po sobie pustkę, długi oraz niewyjaśnione sprawy. Jak zakończy się historia Natalii ? Czy jedna osoba będzie w stanie to udźwignąć ? Czy można liczyć na szczęśliwe zakończenie ?

Autorka kolejny raz urzekła mnie swoją powieścią. Zawsze, gdy sięgam po jej powieści przepadam na kilka godzin. Gabriela Gargaś pisze w ciekawy sposób, nie można się nudzić przy tej lekturze. Polecam Wam serdecznie powieści pisarki, ponieważ w każdej z nich znajdziecie piękna historie, nie zawsze usłaną różami.

Avatar użytkownika - karma1
karma1
Przeczytane:2019-12-02, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2019,

"Czas nie leczy ran, czas przytłumić emocje, czas pozwala o niektórych rzeczach zapomnieć."

"Silne kobiety też mają prawo być kruche, mają prawo popełniać błędy."

"Bo spotykasz na swojej drodze takie osoby, z którymi chcesz nieustannie przebywać, przy których czujesz, że może zniknąć cały świat."

Losy Natalii,

- która próbuje ułożyć sobie życie nie mając dobrych wzorców rodzinnych, - która popełnia błędy, - która troszczy się o swoje dziecko, - która kocha i chce, żeby i ją kochano, - która się boi, gdy dowiaduje się o swojej chorobie, - która jest prostą dziewczyną i może poprzez kartki tej powieści stać się naszą znajomą, koleżanką czy przyjaciółką.
Avatar użytkownika - Stenka
Stenka
Przeczytane:2019-10-07, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Książkę przeczytałam z przyjemnością, choć przyjemnych zdarzeń jest w niej mało. "Kochaj mnie czule" to fikcja lieracka, ale oparta na prawdziwych zdarzeniach. Natalia nie miała łatwego życia, jako najstarsza z rodzeństwa opiekuje się młodszym rodzeństwem. Po wyjściu za mąż sądziła, że czeka ją już tylko spokojne życie u boku kochanego. Życie napisało jednak dla niej inny scenariusz: choroba oka, syn z zespołem Aspergera i zdrada męża, z tymi problemami musiała się zmagać. Powieść przedstawia problemy życiowe i prawdziwe uczucie jakie połaczyło Natalię i Szymona. "Przyjedź i poskładaj z tych rozsypanych kawałków moje życie, A potem poczekaj, aż wszystkie kawałki skleją się w całość".

Wybacz mi
Gabriela Gargaś0
Okładka ksiązki - Wybacz mi

Nigdy nie zapomni ich dziecięcych zabaw na łące, wysokiej trawy drapiącej łydki, barwnych motyli, beztroskiego śmiechu, zapachu lata... Ale to wszystko...

Wieczór taki jak ten
Gabriela Gargaś0
Okładka ksiązki - Wieczór taki jak ten

Idealna lektura na zimę, zwłaszcza dla tych, którzy kochają Boże Narodzenie. Główna bohaterka, Misia, po śmierci mamy opiekuje się młodszym...

Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Małgorzata Musierowicz, Emilia Kiereś