Kochaj mnie czule

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2019-04-24
Kategoria: Romans
ISBN: 9788380756717
Liczba stron: 340

Ocena: 4 (2 głosów)

Tę historię napisało samo życie.

Za dużo tego wszystkiego jak na jedną osobę... Może ktoś dopisze za mnie szczęśliwe zakończenie? - tak napisała zwyciężczyni konkursu literackiego ,,Opowiedz nam swoją historię". To właśnie jej opowiadanie zainspirowało autorkę do napisania tej niezwykle wzruszającej powieści.

Czy prawda może wyzwolić?

Czy może lepiej nie wiedzieć o przykrych wydarzeniach z przeszłości?

Natalia i Paweł to małżeństwo, które z pozoru wiedzie spokojne i szczęśliwe życie. Pewnego dnia kobieta dowiaduje się, że ma niepokojące znamię na dnie oka. Jej życie zmienia się o sto osiemdziesiąt stopni. Wyjeżdża do specjalistycznej kliniki. Podczas konsultacji spotyka swoją dawną miłość: Szymona, który teraz jest profesorem okulistyki. Co wyniknie z tego spotkania?

Cztery lata później na świat przychodzi syn Natalii i Pawła. Niestety niebawem okazuje się, że chłopiec ma zespół Aspergera. Małżeństwo nie wytrzymuje kolejnej próby i zaczyna się od siebie oddalać. Pewnego dnia Paweł znika, zostawiając po sobie pustkę i długi...

Czy Natalia zdoła odbudować swoje życie? Czy można pogodzić się z myślą, że małżeństwo było zbudowane na kłamstwie? Jakie jeszcze niespodzianki szykuje dla niej los?

Tagi: Romans

Kup książkę Kochaj mnie czule

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Opinie o książce - Kochaj mnie czule

To sztuka napisać powieść z trudnym przesłaniem lekkim i subtelnym stylem. Gabriela Gargaś jednak nie ma z tym najmniejszego problemu.


Natalia i Paweł stworzyli stabilny oraz szczęśliwy związek. Wszystko układa się pomyślnie do momentu, gdy kobieta dostrzega znamię w okolicy oka. Musi podjąć walkę z chorobą. Wyjeżdża do specjalistycznego szpitala w Niemczech, gdzie spotka młodzieńczą miłość. Szymon, profesor okulistyki nie tylko pomaga Natalii powrócić do zdrowia lecz również wskrzesza uśpione już emocje. To trudny moment dla obojga. Muszą jednak próbować schwytać rozszalałe uczucia. Natalia jest żoną, Szymon też jest w związku. Jak bardzo między nimi iskrzy, czują tylko oni... Kiedy kobiecie udaje się wygrać z chorobą, rodzi synka i szybko zaczyna odczuwać dziwny niepokój oraz pewność, że coś jest nie tak. Mikołaj niby jest zwyczajnym dzieckiem, nikt nie widzi w nim niczego godnego uwagi lekarskiej i leczenia. Jednak Natalia czuje, że prędzej czy później jej obawy zostaną potwierdzone. I rzeczywiście. Tak się dzieje. Matczyna intuicja nie zawodzi. Zespół Aspergera. Taką diagnozę słyszą rodzice Mikołaja. Rodzicielka natychmiast rozpoczyna walkę o jak najlepsze życie syna. W tym samym czasie Paweł oddala się krok za krokiem aż w pewnym momencie znika...


Jakiś czas temu Wydawnictwo Filia zorganizowało konkurs „Opowiedz nam swoją historię”. Z zapewne ogromnej puli opowieści Gabriela Gargaś wygrała jedną. Taką, która poruszyła ją tak, że nie sposób przejść obojętnie. „Kochaj mnie czule” to w największej mierze prawdziwa historia jednej z kobiet, która wysłała swoją opowieść na konkurs i go wygrała.


Po lekturze trudno pogodzić się z tym, że życie potrafi tak boleśnie doświadczyć. W książce jest wszystko. Miłość, ból, samotność, namiętność, walka na różnych płaszczyznach. Pozytywne emocje i te smutne także. Niektórzy bohaterowie potrafią podnieść ciśnienie swoją naiwnością inni zaś rozczulić empatią. Prosta nieskomplikowana aczkolwiek niosąca przesłanie historia to czasami balsam dla czytelniczej duszy.

Link do opinii
Inne książki autora
Minione chwile
Gabriela Gargaś0
Okładka ksiązki - Minione chwile

Anna pozostawia wszystko za sobą i wyjeżdża do Szkocji, by wyleczyć złamane serce. Znajduje tam pracę w posiadłości Lady Abigail, mając nadzieję, że...

Wybacz mi
Gabriela Gargaś0
Okładka ksiązki - Wybacz mi

Nigdy nie zapomni ich dziecięcych zabaw na łące, wysokiej trawy drapiącej łydki, barwnych motyli, beztroskiego śmiechu, zapachu lata... Ale to wszystko...

Recenzje miesiąca
Sekret Heleny
Lucinda Riley;
Sekret Heleny
Czas pomsty
Maciej Liziniewicz
Czas pomsty
Budząc lwy
Ayelet Gundar-Goshen
Budząc lwy
Dzisiaj umrzesz Ty
Sue Wallman
Dzisiaj umrzesz Ty
Czas pokuty
Grzegorz Kopiec
Czas pokuty
Nie wiem, gdzie jestem
Gayle Forman;
Nie wiem, gdzie jestem
Wielka księga Klary
Marcin Wicha;
Wielka księga Klary
Wisznia ze słowiańskiej głuszy
Aleksandra Katarzyna Maludy
Wisznia ze słowiańskiej głuszy
Pokaż wszystkie recenzje