Kochaj mnie czule

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2019-04-24
Kategoria: Romans
ISBN: 9788380756717
Liczba stron: 340

Ocena: 4.67 (9 głosów)

Tę historię napisało samo życie.

Za dużo tego wszystkiego jak na jedną osobę... Może ktoś dopisze za mnie szczęśliwe zakończenie? - tak napisała zwyciężczyni konkursu literackiego ,,Opowiedz nam swoją historię". To właśnie jej opowiadanie zainspirowało autorkę do napisania tej niezwykle wzruszającej powieści.

Czy prawda może wyzwolić?

Czy może lepiej nie wiedzieć o przykrych wydarzeniach z przeszłości?

Natalia i Paweł to małżeństwo, które z pozoru wiedzie spokojne i szczęśliwe życie. Pewnego dnia kobieta dowiaduje się, że ma niepokojące znamię na dnie oka. Jej życie zmienia się o sto osiemdziesiąt stopni. Wyjeżdża do specjalistycznej kliniki. Podczas konsultacji spotyka swoją dawną miłość: Szymona, który teraz jest profesorem okulistyki. Co wyniknie z tego spotkania?

Cztery lata później na świat przychodzi syn Natalii i Pawła. Niestety niebawem okazuje się, że chłopiec ma zespół Aspergera. Małżeństwo nie wytrzymuje kolejnej próby i zaczyna się od siebie oddalać. Pewnego dnia Paweł znika, zostawiając po sobie pustkę i długi...

Czy Natalia zdoła odbudować swoje życie? Czy można pogodzić się z myślą, że małżeństwo było zbudowane na kłamstwie? Jakie jeszcze niespodzianki szykuje dla niej los?

Tagi: Romans

Kup książkę Kochaj mnie czule

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Opinie o książce - Kochaj mnie czule

Avatar użytkownika - karma1
karma1
Przeczytane:2019-12-02, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2019,

"Czas nie leczy ran, czas przytłumić emocje, czas pozwala o niektórych rzeczach zapomnieć."

"Silne kobiety też mają prawo być kruche, mają prawo popełniać błędy."

"Bo spotykasz na swojej drodze takie osoby, z którymi chcesz nieustannie przebywać, przy których czujesz, że może zniknąć cały świat."

Losy Natalii,

- która próbuje ułożyć sobie życie nie mając dobrych wzorców rodzinnych, - która popełnia błędy, - która troszczy się o swoje dziecko, - która kocha i chce, żeby i ją kochano, - która się boi, gdy dowiaduje się o swojej chorobie, - która jest prostą dziewczyną i może poprzez kartki tej powieści stać się naszą znajomą, koleżanką czy przyjaciółką.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Stenka
Stenka
Przeczytane:2019-10-07, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Książkę przeczytałam z przyjemnością, choć przyjemnych zdarzeń jest w niej mało. "Kochaj mnie czule" to fikcja lieracka, ale oparta na prawdziwych zdarzeniach. Natalia nie miała łatwego życia, jako najstarsza z rodzeństwa opiekuje się młodszym rodzeństwem. Po wyjściu za mąż sądziła, że czeka ją już tylko spokojne życie u boku kochanego. Życie napisało jednak dla niej inny scenariusz: choroba oka, syn z zespołem Aspergera i zdrada męża, z tymi problemami musiała się zmagać. Powieść przedstawia problemy życiowe i prawdziwe uczucie jakie połaczyło Natalię i Szymona. "Przyjedź i poskładaj z tych rozsypanych kawałków moje życie, A potem poczekaj, aż wszystkie kawałki skleją się w całość".

Link do opinii
Avatar użytkownika - damonowa
damonowa
Przeczytane:2019-08-19, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2019,
Inne książki autora
W plątaninie uczuć
Gabriela Gargaś0
Okładka ksiązki - W plątaninie uczuć

Historia o prawdziwej kobiecej przyjaźni i o tym, jak trudną sztuką jest pięknie żyć. Dorota jest mężatką i matką dwójki dzieci, którą przytłacza codzienność...

Trudna miłość
Gabriela Gargaś0
Okładka ksiązki - Trudna miłość

Bohaterką powieści jest trzydziestodziewięcioletnia Natalia, żona Wiktora, mama nastoletniej Julki. Natalia nie czuje się spełniona w życiu – zajmuje...

Recenzje miesiąca
27 śmierci Toby'ego Obeda
Gierak-Onoszko Joanna
27 śmierci Toby'ego Obeda
Służąca
Weronika Wierzchowska;
Służąca
Zakaz narzekania
Salvo Noè
Zakaz narzekania
Następnym razem
Karolina Winiarska
Następnym razem
Wojenna korona
Elżbieta Cherezińska
Wojenna korona
Stramer
Mikołaj Łoziński
Stramer
Hashimoto
Beata Abramczyk
Hashimoto
Biedronka i inni mieszkańcy łąki
Reichenstetter Friederun
Biedronka i inni mieszkańcy łąki
Sklep z babciami
Dominika Gałka
Sklep z babciami
Pokaż wszystkie recenzje