Kochaj mnie czule

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2019-04-24
Kategoria: Romans

Tę historię napisało samo życie.

Za dużo tego wszystkiego jak na jedną osobę... Może ktoś dopisze za mnie szczęśliwe zakończenie? - tak napisała zwyciężczyni konkursu literackiego ,,Opowiedz nam swoją historię". To właśnie jej opowiadanie zainspirowało autorkę do napisania tej niezwykle wzruszającej powieści.

Czy prawda może wyzwolić?

Czy może lepiej nie wiedzieć o przykrych wydarzeniach z przeszłości?

Natalia i Paweł to małżeństwo, które z pozoru wiedzie spokojne i szczęśliwe życie. Pewnego dnia kobieta dowiaduje się, że ma niepokojące znamię na dnie oka. Jej życie zmienia się o sto osiemdziesiąt stopni. Wyjeżdża do specjalistycznej kliniki. Podczas konsultacji spotyka swoją dawną miłość: Szymona, który teraz jest profesorem okulistyki. Co wyniknie z tego spotkania?

Cztery lata później na świat przychodzi syn Natalii i Pawła. Niestety niebawem okazuje się, że chłopiec ma zespół Aspergera. Małżeństwo nie wytrzymuje kolejnej próby i zaczyna się od siebie oddalać. Pewnego dnia Paweł znika, zostawiając po sobie pustkę i długi...

Czy Natalia zdoła odbudować swoje życie? Czy można pogodzić się z myślą, że małżeństwo było zbudowane na kłamstwie? Jakie jeszcze niespodzianki szykuje dla niej los?

Tagi: Romans

Kup książkę Kochaj mnie czule

Opinie o książce - Kochaj mnie czule

Avatar użytkownika - bookmoodpl
bookmoodpl
Przeczytane:2020-03-26, Ocena: 4, Przeczytałam,

„Kochaj mnie czule” Gabrieli Gargaś, swą premierę będzie miała jutro, a mi udało się ją już przeczytać. Była to piękna historia o miłości, poświęceniu, bólu, przyjaźni, wyborach, macierzyństwie, małżeństwie. Tę opowieść napisało samo życie i na pewno książka spodoba się nie jednej czytelniczce.

Natalia pewnego dnia dowiaduje się, że ma pewne znamię na dnie oka. Jej życie z dnia na dzień zmienia się o 180 stopni. Wyjeżdża do Niemiec do specjalistycznej kliniki, gdzie spotyka... swoją miłość z młodzieńczych lat - Szymona, profesora okulistyki.
Co wyniknie z takiego spotkania ? Natalia przed laty musiała zerwać znajomość z chłopakiem, nie patrzyła na swoje dobro, tylko troszczyła się o swych bliskich.
Po czterech latach od diagnozy Natalii, na świat przychodzi, syn - jej oraz Pawła, męża kobiety. Niestety niebawem okazuje się, że chłopie ma zespół Aspergera. Relacja Natalii z Pawłem kolejny raz wisi na włosku, aż pewnego dni Paweł znika. Zostawia po sobie pustkę, długi oraz niewyjaśnione sprawy. Jak zakończy się historia Natalii ? Czy jedna osoba będzie w stanie to udźwignąć ? Czy można liczyć na szczęśliwe zakończenie ?

Autorka kolejny raz urzekła mnie swoją powieścią. Zawsze, gdy sięgam po jej powieści przepadam na kilka godzin. Gabriela Gargaś pisze w ciekawy sposób, nie można się nudzić przy tej lekturze. Polecam Wam serdecznie powieści pisarki, ponieważ w każdej z nich znajdziecie piękna historie, nie zawsze usłaną różami.

Avatar użytkownika - karma1
karma1
Przeczytane:2019-12-02, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2019,

"Czas nie leczy ran, czas przytłumić emocje, czas pozwala o niektórych rzeczach zapomnieć."

"Silne kobiety też mają prawo być kruche, mają prawo popełniać błędy."

"Bo spotykasz na swojej drodze takie osoby, z którymi chcesz nieustannie przebywać, przy których czujesz, że może zniknąć cały świat."

Losy Natalii,

- która próbuje ułożyć sobie życie nie mając dobrych wzorców rodzinnych, - która popełnia błędy, - która troszczy się o swoje dziecko, - która kocha i chce, żeby i ją kochano, - która się boi, gdy dowiaduje się o swojej chorobie, - która jest prostą dziewczyną i może poprzez kartki tej powieści stać się naszą znajomą, koleżanką czy przyjaciółką.
Avatar użytkownika - Stenka
Stenka
Przeczytane:2019-10-07, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Książkę przeczytałam z przyjemnością, choć przyjemnych zdarzeń jest w niej mało. "Kochaj mnie czule" to fikcja lieracka, ale oparta na prawdziwych zdarzeniach. Natalia nie miała łatwego życia, jako najstarsza z rodzeństwa opiekuje się młodszym rodzeństwem. Po wyjściu za mąż sądziła, że czeka ją już tylko spokojne życie u boku kochanego. Życie napisało jednak dla niej inny scenariusz: choroba oka, syn z zespołem Aspergera i zdrada męża, z tymi problemami musiała się zmagać. Powieść przedstawia problemy życiowe i prawdziwe uczucie jakie połaczyło Natalię i Szymona. "Przyjedź i poskładaj z tych rozsypanych kawałków moje życie, A potem poczekaj, aż wszystkie kawałki skleją się w całość".

Taka jak ty
Gabriela Gargaś0
Okładka ksiązki - Taka jak ty

Karolina i Mariona przyjaźniły się od dziecka. Wśród bloków z wielkiej płyty huśtały się ,,od dechy do dechy", wisiały na trzepaku głową...

Jutra może nie być
Gabriela Gargaś0
Okładka ksiązki - Jutra może nie być

Czy miłość może być zła? Czy może niektórzy ludzie spotykają się za wcześnie, a inni za późno? Czy możliwe jest prawdziwe uczucie, wbrew...

Wizna
Jacek Komuda