Kocham cię prawie aż po śmierć

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2011-05-12
ISBN: 978-83-241-3975-0
Tytuł oryginału: Almost to Die For
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Zajda Agnieszka

Tom 1 cyklu Księżniczka wampirów

Szesnastka wcale nie jest taka słodka. A decyzja o wiecznym przeznaczeniu to naprawdę trochę za dużo dla dziewczyny, która po prostu chce przebrnąć przez liceum…Prezent na szesnaste urodziny Anastazji to największy szok w jej życiu. Bo pojawia się jej nieznany tata, który jest… wampirem. A dokładnie - królem wampirów. I chce, żeby córka zajęła należną jej pozycję u jego boku. Na szczęście w żyłach Anastazji płynie również (po mamie) krew czarowników. Na nieszczęście wampiry i czarownicy są śmiertelnymi wrogami…. Ana jest bliska szału z powodu rodziców, którzy skaczą sobie do oczu o jej przyszłość. A wszystko staje się jeszcze bardziej zwariowane, kiedy o jej uczucia zaczynają rywalizować przystojny czarownik-rockman i melancholijny wampir-buntownik...

Tate Hallaway (pseudonim nagradzanej amerykańskiej autorki) jest astrolożką amatorką i praktykującą czarownicą. I fanką opowieści o wampirach. Kocham cię prawie aż po śmierć to pierwsza powieść Tate Hallaway dla młodzieży. Jej bohaterka rozdarta pomiędzy dwoma światami (i dwoma chłopakami) powróci w tomie drugim.

Ta książka rzuciła na mnie urok. Nie potrafi łam się oderwać! Wspaniała historia i postacie, nie mogę się już doczekać kolejnego spotkania z nimi.

Rachel Caine, autorka bestsellerowego cyklu Wampiry z Morganville

Kup książkę Kocham cię prawie aż po śmierć

Avatar użytkownika - justa21
justa21
Prawie czarownica „Właśnie skończyłam szesnaście lat. Super nie? Oczywiście, jeśli przez słowo „super” rozumiecie najgorszy dzień w życiu…” - tak zaczyna się tajemnicza książka Tate Hallaway „Kocham Cię prawie aż po śmierć” - powieść z gatunku paranormal romance dla dzieci, a właściwie nastolatek poniżej szesnastego roku życia. Dlaczego szesnastego? Bowiem starsze dziewczyny, nawet największe zwolenniczki gatunku, raczej po książkę nie sięgną. Opowieść, która zaczyna się całkiem interesująco, z każdą stroną traci nieco na jakości i z czasem po prostu nudzi. Ale - po kolei…  Nic dziwnego, że Anastazja jest tak sfrustrowana. Normalne dziewczyny mają życie towarzyskie, a przynajmniej huczne imprezy. Tymczasem nie dość, że jej jedyną przyjaciółką jest Bea, zamiast przyjęcia w klimatycznym lokalu ma mieć inicjację w chacie wśród lasów, to jeszcze… jest czarownicą. A właściwie: próbuje nią być, ale nie za bardzo jej to wychodzi. Okazuje się, że magia rzeczywiście istnieje - i to nie ta przyjemna w stylu New Age, ale ta mroczna, za sprawą której niegdyś osoby ją praktykujące palono na stosach. W otoczeniu Anastazji jest też pełno wiccan, czyli neopogan, odwołujących się do czarów, ale dziewczyna i jej przyjaciółka są jedynymi Prawdziwymi Czarownicami. A przynajmniej Bea nią jest, bowiem Anastazja nie czuje w sobie ...

Opinie o książce - Kocham cię prawie aż po śmierć

Avatar użytkownika - zakrecona8
zakrecona8
Przeczytane:2016-02-06, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016, Przeczytane,
Recenzja na: zksiazkawdloni8.blogspot.com Lubię tematykę wampiryczną, aczkolwiek utarty schemat tych książek po którejś pozycji z rzędu może nudzić. Jednak nie w przypadku "Kocham cię prawie aż po śmierć" Tate Hallaway. Autorka miło zaskoczyła mnie kreacją głównej bohaterki. Młoda dziewczyna jest na wskroś wyjątkowa. Pomimo że chodzi do szkoły, jak wszystkie nastolatki w jej wieku, wyróżnia się pod każdym względem. Nazywa się Anastazija Ramses Parker, ma bladą cerę i oczy różnego koloru. Ale to nie wszystko, jest czarownicą, która w dniu swoich 16. urodzin ma przejść Inicjację. Ana obawia się jednak kompromitacji. Wyczuwa magię, lecz wie, że sama nie potrafi rzucać zaklęć. W dniu jej urodzin do domu głównej bohaterki puka mężczyzna. Twierdzi, iż jest wampirem, jej ojcem, a ona jest księżniczką wampirów. Życie Any wywraca się do góry nogami. Osoby zaznajomione z tematyką wampiryczną wiedzą, że wampiry i czarownice w większości pozycji książkowych za sobą nie przepadają. Tutaj jest podobnie. Jednak matka głównej bohaterki nie chce nic zdradzić córce na temat tajemniczego mężczyzny. Pragnie, aby Ana przeszła Inicjację i nie myślała o tym wydarzeniu. Jak się okazuje, przeczucia Anastaziji były słuszne. Nie udało jej się przywołać wiatru podczas wydarzenia decydującego o przynależności do Wewnętrznego Kręgu kowenu. Co więcej na Inicjacji zjawiają się wampiry. Wówczas Ana poznaje Eliasa, który zobowiązuje się ją chronić nawet za cenę życia. Wątek miłosny tej historii jest jednak bardziej skomplikowany. Główna bohaterka jest rozdarta pomiędzy dwoma chłopakami "z przeciwnych obozów" - Nikolaiem z kowenu, łowcą wampirów i Eliasem, wysoko postawionym wampirem, który traktuje dziewczynę po królewsku. Książka opowiada o trudnych decyzjach. Kluczem do podjęcia właściwych jest zrozumienie siebie, pogodzenie się z własną naturą. Czyta się ją bardzo szybko, nie sposób się oderwać od tej historii. Tate Hallaway przełamała schemat i stworzyła wyjątkową opowieść. Mimo że czytałam wiele książek traktujących o wampirach, w żadnej nie spotkałam się z dampirem. Pomysł godny pochwały. Jak potoczą się losy nieprzeciętnej, wyjątkowej bohaterki? Czy uda jej się pogodzić zwaśnione klany wampirów i czarowników? Tego Wam nie zdradzę. Sięgnijcie po "Kocham cię prawie aż po śmierć" i sami znajdźcie odpowiedzi na te pytania. Na pewno nie będziecie żałować.
Avatar użytkownika - Aramina
Aramina
Przeczytane:2015-02-21, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Niby młodzieżówka, niby motyw romansu paranormalnego, a jednak jakiś taki... inny niż wszystkie. Nie podpina się w całości w utarte schematy wspomnianego podgatunku i być może właśnie dzięki temu zaciekawia. Mimo, iż nie przebierałam nogami w miejscu na myśl, że mam w danym dniu czas na poczytanie większej ilości stron, to i tak była to przyjemna i w miarę wciągająca lektura. A przynajmniej na tyle, że zrobię wiele, żeby zdobyć kolejne 2 części, nie przetłumaczone na polski i dostępne wyłącznie na ebayu (co tam większe koszty dostarczenia powieści w oryginale z zagranicy!).

Szkoda że nie ma następnych części...

Avatar użytkownika - alisonek
alisonek
Przeczytane:2015-08-29, Ocena: 3, Przeczytałam, Moje <3,
Avatar użytkownika - glaadys
glaadys
Przeczytane:2013-08-27, Ocena: 5, Przeczytałam,
Kocham cię prawie aż po śmierć Autor: Tate Hallaway tytuł oryginału: Almost to die for seria/cykl wydawniczy: Księżniczka wampirów tom 1 wydawnictwo: Amber data wydania: 12 maja 2011 ISBN: 978-83-241-3975-0 liczba stron: 288 Gdzie lepiej umawiać się na randki: na sabatach czy w podziemnym królestwie wampirów?Szesnastka wcale nie jest taka słodka. A decyzja o wiecznym przeznaczeniu to naprawdę trochę za dużo dla dziewczyny, która po prostu chce przebrnąć przez liceum...Prezent na szesnaste urodziny Anastazji to największy szok w jej życiu. Bo pojawia się jej nieznany tata, który jest... wampirem. A dokładnie - królem wampirów. I chce, żeby córka zajęła należną jej pozycję u jego boku.Na szczęście w żyłach Anastazji płynie również (po mamie) krew czarowników.Na nieszczęście wampiry i czarownicy są śmiertelnymi wrogami...Ana jest bliska szału z powodu rodziców, którzy skaczą sobie do oczu o jej przyszłość. A wszystko staje się jeszcze bardziej zwariowane, kiedy o jej uczucia zaczynają rywalizować przystojny czarownik-rockman i melancholijny wampir-buntownik... Fantastyczna i wciągająca książka opowiadająca o szesnastoletniej dziewczynie, która jest pół wampirem i pół czarownicą. POLECAM!!!!
Avatar użytkownika - gosiak002
gosiak002