Kometa nad Doliną Muminków

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2007 (data przybliżona)
ISBN: 978-83-10-11409-9
Tytuł oryginału: Kometen kommer
Język oryginału: Szwedzki
Tłumaczenie: Teresa Chłapowska
Ilustracje: Tove Jansson

Tom 2 cyklu Muminki

Kometa nad Doliną Muminków to drugi tom serii Świat Muminków. Poznajemy tu: Tatusia Muminka, Mamusię Muminka, Włóczykija, Małą Mi, Migotkę, no i oczywiście Muminka. Tytułowa kometa "ma zamiar" spaść na Dolinę Muminków. Jednak na szczęście nic złego się nie dzieje i rodzina Muminków może spokojnie zapaść w zimowy sen.

Kup książkę Kometa nad Doliną Muminków

Opinie o książce - Kometa nad Doliną Muminków

Avatar użytkownika - lady_foe
lady_foe
Przeczytane:2017-01-12, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Muminek i Ryjek wybierają się w podróż do obserwatorium, żeby zbadać wszechświat i zobaczyć nadciągający koniec świata. Po drodze przeżywają niebezpieczne przygody i spotykają nowych przyjaciół: Włóczykija, Migotka i Pannę Migotkę. To lekko katastroficzna opowieść, lecz czyta się ją niezwykle szybko. Jest klimatyczna i pełna niezwykłych bohaterów.
Avatar użytkownika - vaapu
vaapu
Przeczytane:2016-12-10, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Sentymentalna podróż do Doliny Muminków. Po raz kolejny przekonuję się, że bajki czytane po latach odbiera się zupełnie inaczej niż podczas pierwszej lektury. Jednak moja ulubiona scena - gdy sprzedawczyni w sklepie płaci Muminkom za to, że nie zrobiły u niej zakupów - rozbawiła mnie tak samo jak kiedyś. Pamiętam, że wtedy porządnie mnie to zafascynowało i długo nie mogłam rozgryźć, czy to tylko żart autorki, czy może w niektórych miejscach naprawdę właśnie tak się robi :-)
Avatar użytkownika - Olena
Olena
Przeczytane:2013-08-14, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki - 2013,
Dzięki tym książkom dzieci nie odczują dramatyzmu sytuacji, za to zakosztują chwil niepokoju, które chwilę później ustąpią miejsca uldze (bo niebezpieczeństwo zostało standardowo zażegnane), rozwiną zdolność empatii i poćwiczą wyobraźnię. Dorośli natomiast zakosztują dużej dawki humoru i pozytywnych wrażeń. Muminki są ponadczasowe.
Avatar użytkownika - hanczyk04
hanczyk04
Przeczytane:2021-04-12, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki 2021, Ulubione , Fantastyka,

CUDOWNA! Polecam wszystkim.

Przeczytane:2014-12-22, Przeczytałam,
Pakiet Muminki t. 4-6 + kredki
Tove Jansson0
Okładka ksiązki - Pakiet Muminki t. 4-6 + kredki

Zbiorczy pakiet komiksów z Muminkami, do książeczek dołączony został pakiet kredek....

Córka rzeźbiarza
Tove Jansson0
Okładka ksiązki - Córka rzeźbiarza

„Byłoby błędem doszukiwać się w Córce rzeźbiarza biograficznego klucza do Muminków. To zupełnie inna proza. Tove Jansson, spełniona...

Domek na końcu świata
Danuta Noszczyńska