Kometa nad Doliną Muminków

W 2014 roku obchodzimy setną rocznicę urodzin Tove Jansson - twórczyni Muminków, sympatycznych trolli znanych czytelnikom na całym świecie. Z tej okazji ukazuje się nowe wydanie całego dziewięciotomowego cyklu. Wysmakowane okładki dla koneserów, a w środku te same niezapomniane historie, które od lat zachwycają zarówno małych, jak i dorosłych czytelników. Bo z tych wyjątkowych, pełnych mądrości książek po prostu się nie wyrasta.

Życie Muminków i ich przyjaciół z Doliny skupia się wokół domu Mamy i Tatusia Muminka, gdzie każdy może liczyć na pomoc i przyjaźń. Panna Migotka, Paszczak, Mała Mi, Włóczykij, Ryjek, czy straszna Buka tworzą galerię postaci, które na zawsze pozostaną w pamięci czytelników.

Informacje dodatkowe o Kometa nad Doliną Muminków:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2014-06-18

Kup książkę Kometa nad Doliną Muminków

Kometa nad Doliną Muminków - opinie o książce

Muminek i Ryjek wybierają się w podróż do obserwatorium, żeby zbadać wszechświat i zobaczyć nadciągający koniec świata. Po drodze przeżywają niebezpieczne przygody i spotykają nowych przyjaciół: Włóczykija, Migotka i Pannę Migotkę. To lekko katastroficzna opowieść, lecz czyta się ją niezwykle szybko. Jest klimatyczna i pełna niezwykłych bohaterów.
Avatar użytkownika - vaapu
vaapu
Przeczytane:2016-12-14,
Sentymentalna podróż do Doliny Muminków. Po raz kolejny przekonuję się, że bajki czytane po latach odbiera się zupełnie inaczej niż podczas pierwszej lektury. Jednak moja ulubiona scena - gdy sprzedawczyni w sklepie płaci Muminkom za to, że nie zrobiły u niej zakupów - rozbawiła mnie tak samo jak kiedyś. Pamiętam, że wtedy porządnie mnie to zafascynowało i długo nie mogłam rozgryźć, czy to tylko żart autorki, czy może w niektórych miejscach naprawdę właśnie tak się robi :-)
Avatar użytkownika - Olena
Olena
Przeczytane:2014-01-07,
Dzięki tym książkom dzieci nie odczują dramatyzmu sytuacji, za to zakosztują chwil niepokoju, które chwilę później ustąpią miejsca uldze (bo niebezpieczeństwo zostało standardowo zażegnane), rozwiną zdolność empatii i poćwiczą wyobraźnię. Dorośli natomiast zakosztują dużej dawki humoru i pozytywnych wrażeń. Muminki są ponadczasowe.
Avatar użytkownika - hanczyk04

Przeczytane:2016-07-28, Ocena: 5, Przeczytałam,
Pakiet Muminki t. 4-6 + kredki
Tove Jansson0
Okładka ksiązki - Pakiet Muminki t. 4-6 + kredki

Zbiorczy pakiet komiksów z Muminkami, do książeczek dołączony został pakiet kredek....

Muminek i urodzinowy guzik
Tove Jansson0
Okładka ksiązki - Muminek i urodzinowy guzik

W dniu swoich urodzin Muminek budzi się podekscytowany. Jest pewien, że czeka go jeden z najcudowniejszych dni w roku. Dziś są jego urodziny! Niestety...