Komornik. Tom 2. Rewers

Najjaśniejszy blask zawsze rzuca najgłębszy cień.

Tam, gdzie nie sięga światło Łaski Pańskiej, rozciągają się jałowe pustkowia spowitego w wieczną, zimną noc Rewersu. Zatrzymana w pół obrotu Ziemia zastygła w terminalnym pacie pomiędzy siłami Dobra i Zła.

Wraz z Ezekielem Siódmym odważ się wejść tam, gdzie obawiają się stąpać nawet Aniołowie. Znajdź w sobie siłę, by spojrzeć w twarz temu, co od zawsze czaiło się pod twoim łóżkiem.

Apokalipsa, owszem, nie udała się – co do tego nikt nie ma wątpliwości.

Teraz okazuje się, jak kolosalne były rozmiary zaniedbań.

„Komornik”, jak wszystkie książki Gołkowskiego, jest piekielnie ciekawy. Tak bardzo, że do ostatniej strony dociera się z żałosnym skowytem „Jak to?! Już koniec?!”(…) Podsumowując - oto książka z gatunku „must-have” dla każdego miłośnika fantasy i postapo.

paradoks.net.pl

„Komornik" to bezpretensjonalna, lecz nieodmóżdżająca makabreska, która często przywołuje uśmiech, a czasami zimny dreszcz. Warto przeczytać i poczekać na kolejne tomy.

gram.pl

Naprawdę dawno nie czytałem książki, która pozytywnie zaskakuje pomysłem na uniwersum oraz obrazem głównego bohatera. Autor z pewnością wnosi na nasz rynek bardzo dużo świeżości pisząc niezwykle ciekawie, barwnie i jeśli trzeba - brutalnie.

Kochamksiązki.pl

Komornik. Tom 2. Rewers - opinie o książce

Avatar użytkownika - kavayee
kavayee
Przeczytane:2017-05-31, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

W „Komornik. Rewers” dostajemy to, czego pragnęliśmy od czasów pierwszego „Komornika”! Mamy istoty czystego ZŁA! Z punktu widzenia zwykłego śmiertelnika to już chyba nie jest tak bardzo oczywisty podział Niebo-Piekło. Jedni i drudzy zabijają, choć ponoć robią to z innych pobudek. Grunt to pozbyć się ludzi, a kto to zrobi, to nie jest tak istotne, prawda?

Dostajemy na wynos Ślepiora, który jest idealnym kandydatem do obławy na zamki i wioski – wystarczy że nieszczęśnik zapatrzy się w jego czarujący wzrok i przepada z kretesem. Rewersowe istoty są ciut mniej estetycznie wypielęgnowane w przeciwieństwie do sług Góry. Mogą składać się na przykład z kilkuset ciał złączonych w jedno wielkie cielsko. To przecież bardzo poręczna broń do zmasowanego ataku, prawda?

Całość recenzji na zukoteka.blox.pl

Avatar użytkownika - EmnildaAmelberga
EmnildaAmelberga
Przeczytane:2022-07-22, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 26 książek 2022,

"Komornik - Rewers" kontynuuje historię z pierwszego tomu i ukazuje nam inną część tego postapokaliptycznego świata. Główny bohater przemierza świat w ślad za Dłużnikiem Jonaszem, ale w międzyczasie przybywa też wiele innych zadań do wykonania, w tym jedno bardzo istotne, które zostaje z nim do końca. Ma bowiem za zadanie chronić pewną dziewczynę, a sprawy się komplikują. Tom drugi trzyma poziom poprzednika. Jest to ciekawa historia postapo. Rzadko wkrada się nuda, a jeśli już to na krótko. Ogólnie mamy tutaj sporo przygód. Trochę mrocznych momentów, sporo krwi, trochę walk, wracają postaci znane z pierwszego tomu z epizodów i zmieniają się też pewne sytuacje dotyczące bohatera w dość intrygujący sposób. Książka dobra, nawet szybko się czyta i zachęca do kontynuowania przygody z kolejnym tomem.

Avatar użytkownika - Grzegorz74
Grzegorz74
Przeczytane:2021-11-30, Ocena: 5, Przeczytałem, 2021, 52 książki 2021,
Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2019-04-14, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2019, fantastyka, SF,
Droga donikąd
Michał Gołkowski0
Okładka ksiązki - Droga donikąd

Zanim nastał Ołowiany świt Misza porzuca warszawski apartament i wyrusza w nieznane. Poprzez ulice Mińska i zaułki Brahina trafia do samej Zony, gdzie...

Drugi Brzeg
Michał Gołkowski0
Okładka ksiązki - Drugi Brzeg

Prypeć - wymarłe miasto-antychryst. Wyścig z czasem w świecie po katastrofie. Stalker Miszka przechodzi na prawy brzeg rzeki - nigdy wcześniej tak daleko...