Koneser

Tom 2 cyklu Burzyński i Majewski

Wakacyjny spokój mieszkańców Poznania burzą makabryczne odkrycia. W odstępie kilku dni w lesie zostają odnalezione szczątki kobiety, a na terenie starego pruskiego fortu wypatroszone ciało mężczyzny. Obie sprawy prowadzi zgrany policyjny duet: doświadczony Burzyński i niepokorny Majewski. Przy ciele mężczyzny odnajdują wiadomość od mordercy. W poszukiwaniu odpowiedzi na mnożące się pytania pomaga im chłodna i zdystansowana antropolog sądowa Anita Broll. Tropy wiodą w stronę bezlitosnych handlarzy żywym towarem... Tymczasem tajemniczy mężczyzna o osobliwych potrzebach chce, by oczy całej Polski zwróciły się na niego.

Informacje dodatkowe o Koneser:

Koneser - opinie o książce

Avatar użytkownika - 22200116Zp
22200116Zp
Przeczytane:2017-08-25, Ocena: 5, Przeczytałam, 2017, gimnazjum,

Jakoś nie mogę się do niej przekonać. Niby jest podobna do pierwszej, niby nadal pokazuje polskie realia w policji oraz trzyma w napięciu. Ale jednak pierwsza część była lepsza. Podejrzanie zaczyna przypominać amerykańskie filmy sensacyjne, mimo upartego zaprzeczania przez Burzyńskiego. Nadal dobra - dlatego 5, ale nie ma tego uroku, co pierwsza część.

Avatar użytkownika - jusia
jusia
Przeczytane:2016-05-16, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2016,
Duet Burzyński i Majewski to dwa różne charaktery, Burzyński to stateczny pan, z wieloletnim stażem pracy w policji, przechodzący kryzys w małżeństwie, natomiast Majewski to młody przystojny lubiący flirtować i wykorzystywać swój urok osobisty u płci przeciwnej partner w pracy Burzyńskiego. W rozwiązywaniu zagadek kryminalnych pomaga im niezastąpiona i uwodzona przez młodszego policjanta antropolog sądowy Anita Broll. Akcja "Konesera" dzieje się w Poznaniu, znalezione zostają zwłoki zamordowanej kobiety, a po kilku dniach pojawiają się kolejne tym razem mężczyzny, okrutnie zbezczeszczone, dosłownie wypatroszone. W tym czasie ma również miejsce zdarzenie na przystanku autobusowym gdzie zostaje odnaleziony młody chłopak, któremu próbowano wyciąć nerkę. Kto stoi za tymi morderstwami? Czy są to porachunki mafijne, a może udział ma tutaj świat prostytucji i handel ludzkimi organami?
Avatar użytkownika - basia02033
basia02033
Przeczytane:2016-06-15, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 ksiażki 2016, Przeczytane w 2016,
Kolejna przeczytana książka tej autorki i .... tym razem nie było aż tyle emocji. Kolejna zagadka kryminalna rozwiązana. Siatka podziemnej transpantologii rozbita. Sukces!
Avatar użytkownika - Noelka
Noelka
Przeczytane:2015-04-23, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2015, Mam, Przeczytane,
"Koneser" ludzkiego ciała

"Koneser" Joanny Opiat-Bojarskiej to druga część cyklu z podkomisarzem Przemysławem Burzą Burzyńskim i posterunkowym Michałem Majewskim.

Czas wakacji kojarzy się z odpoczynkiem, podróżami, wygrzewaniem się na słońcu, spacerami po górskich szlakach albo z morskimi kąpielami. Jednak nie wszyscy mogą sobie pozwolić na słodkie leniuchowanie. Niestety bohaterowie powieści Joanny Opiat-Bojarskiej - doświadczony Burzyński i niepokorny Majewski, muszą zająć się sprawą tajemniczych morderstw.

W lesie pod Poznaniem zostają znalezione niekompletne szczątki kobiety. Kilka dni później na terenie dawnego pruskiego fortu zostaje porzucone ciało mężczyzny bez narządów wewnętrznych, za to z wiadomością od mordercy. Sprawami, które początkowo nic nie łączy, zajmuje się policyjny duet - podkomisarz Burzyński i posterunkowy Majewski. Choć ich początki nie były łatwe, coraz lepiej się dogadują. Pomaga im antropolog sądowa Anita Broll, która wpada Majewskiemu w oko i imponuje mu swoją wiedzą.

Śledztwo przybiera nieoczekiwany obrót, a tropy prowadzą na ślad bezlitosnych handlarzy żywym towarem. W dodatku, pojawia się tajemniczy mężczyzna o nietypowych potrzebach, który chce zwrócić na siebie uwagę - w tym celu udziela wywiadu pewnej dziennikarce...

"Koneser" to mroczna powieść kryminalna, która skłania do refleksji na temat życia i śmierci. Tym razem autorka porusza problem handlu żywym towarem, a nawet posuwa się w swoich przemyśleniach nieco dalej. Powstaje pytanie, jak zachowalibyśmy się w obliczu tragedii opisywanych w książce - trudno to sobie nawet wyobrazić.

Widać, jak wiele pracy włożyła autorka w napisanie tej książki. Musiała zgłębić wiedzę z dziedziny antropologii sądowej oraz medycyny sądowej, by zaserwować czytelnikom dokładne opisy badania szczątków ludzkich oraz sekcji zwłok.

Dużym walorem lektury są świetnie skonstruowani bohaterowie - m.in. Przemysław Burza Burzyński, doświadczony policjant, który do tej pory przedkładał życie zawodowe nad prywatne, jednak teraz próbuje ocalić swoje małżeństwo; Michał Majewski, młody policjant z koneksjami, noszący drogie, modne ciuchy i złoty zegarek; Anita Broll, chłodna i zdystansowana antropolog sądowa, która namiesza w życiu obu policjantów.

Powieść czyta się w miarę szybko, gdyż jest napisana lekkim językiem. Joanna Opiat-Bojarska potrafi budować napięcie poprzez nagłe zwroty akcji, które zmieniają perspektywę o 180 stopni. Jak na dobry kryminał przystało, zakończenie jest zaskakujące. Książkę polecam miłośnikom powieści kryminalnych.

Warto wspomnieć, że "Koneser" to druga część cyklu z podkomisarzem Przemysławem Burzą Burzyńskim i posterunkowym Michałem Majewskim. Poprzednia to: "Gdzie jesteś, Leno?". Nie trzeba czytać tego cyklu po kolei, gdyż spokojnie można zrozumieć fabułę, jedynie wątek osobisty bohaterów jest kontynuowany.

Avatar użytkownika - wages
wages
Przeczytane:2015-06-07, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2015 rok,
Dobry, polski kryminał. Poznań, dwóch policjantów i sprawa dwóch morderstw. Niezłe tempo opowiadania, ciekawi bohaterowie. To co początkowo wydaje się opowieścią tylko i wyłącznie o świecie burdeli, zaskakująco zmienia bieg i nasz punkt widzenia. Nie miałam okazji wcześniej czytać książek pani Opiat-Bojarskiej, ale na pewno nadrobię to niedopatrzenie :) W sumie jednym tchem :)
Avatar użytkownika - Sarnobea
Sarnobea
Przeczytane:2015-04-08, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Po raz siódmy, w przeciągu czterech lat, można zasiąść do lektury, która pojawiła się na rynku z pod pióra Joanny Opiat-Bojarskiej. Koneser, najnowsze literackie dziecko poznańskiej pisarki, to czarny kryminał. Wyjątkowa, jakże dobra, propozycja dla miłośników powieści tego gatunku. I nie przypadkowo znalazł się tutaj przymiotnik ,,czarny", bowiem Koneser to przedstawiciel Czarnej Serii z Czarnej Owcy, którą zna każdy szanujący się wielbiciel kryminałów. Z policyjnym duetem Burzyński & Majewski zdążyliśmy zaprzyjaźnić się czytając poprzednią powieść Joanny Opiat-Bojarskiej Gdzie jesteś, Leno?. Dzięki Koneserowi nasza znajomość rozwija się i to całkiem interesująco. Stateczny Burza & młody Majewski. Tych dwoje różni nie tylko sposób życia, status majątkowy, wygląd czy słownictwo. Każdy z nich ma swoje priorytety. Młody to typowy showman, który na widok damskiego ciała rozdaje uśmiechy na prawo i lewo. Miłośnik dobrych samochodów i markowych ubrań. Przedstawiciel kawalerskiego stanu, bez zobowiązań. Burza, to przede wszystkim ojciec, mąż, policjant. Niekoniecznie w takiej właśnie kolejności. Za wszelką cenę walczy o utrzymanie swojego małżeństwa. Ale tę nietypową dwójkę nie tylko różni, ale i łączy. Co? Praca oraz oddanie z którym oboje ją wykonują. Wyjątkowym elementem fabuły jest telewizyjny wywiad z ... tytułowym koneserem. Stopniowo, krok po kroku, akt za aktem dowiadujemy się kim jest i jaką rolę odgrywa w opowiadanej historii. Wywiad-rzeka został precyzyjnie skonstruowany, powodując, że od książki nie można się oderwać, a o motywach konesera dowiadujemy się na samym końcu. Joanna Opiat-Bojarska zręcznie wciągnęła czytelnika w sam środek poznańskiego kryminalno-seks-biznesowego świata. Z lekkością pióra prowadzi nas kolejnymi śladami, podrzuca nowe tropy i kieruje na wytypowaną przez siebie ścieżkę. Wspólnie z bohaterami rozwiązujemy zagadkową śmierć dwóch osób, początkowo niepowiązanych ze sobą. Koneser Joanny Opiat-Bojarskiej, to niezwykle odważna powieść, w którym świat handlu żywymi organami przeplata się ze światem seks-biznesu, gdzie wszystko ma swoją cenę i wartość. Każdy element fabuły ma swój cel, został skrupulatnie przemyślany i wprowadzony ze szwajcarską precyzją. Nie ma zbędnych scen, filozoficznych czy psychologicznych przemyśleń bohaterów. Jest tyle ile wystarczy by czytelnik nie odłożył książki na bok i tyle, by złapać oddech po jej przeczytaniu. Joanna Opiat-Bojarska zdążyła przyzwyczaić czytelnika do wartkich akcji i kolejny raz udowodniła, że potrafi skonstruować i napisać dobrą powieść kryminalną. Tym samym staje w pierwszym rzędzie polskich kryminalistów.
Avatar użytkownika - Zuzaa16
Zuzaa16
Przeczytane:2018-05-15, Ocena: 6, Przeczytałam,

Uwielbiam tę autorkę ma świetny styl pisania. Książka jest bardzo wciągająca, dobrze się ją czyta. ?

Avatar użytkownika - Paola35
Przeczytane:2015-05-21, Ocena: 4, Przeczytałem, 26 książek w 2015 roku, Mam,
Klub Wrednych Matek
Joanna Opiat-Bojarska0
Okładka ksiązki - Klub Wrednych Matek

Nowy wymiar kobiecości Życie czterech przyjaciółek – Beaty, Karoliny, Sylwii i Kasi – toczy się wokół dzieci: tych posiadanych, oczekiwanych...

Blogostan
Joanna Opiat-Bojarska0
Okładka ksiązki - Blogostan

Kiedy Internet staje się narzędziem manipulacji i nadużyć… Dla Sylwii ucieczką od problemów: chłopaka myślącego tylko o zabawie, szefa zalegającego...