Konie. Mój pierwszy podręcznik

W tej kolorowej książce – pełnej wiadomości i fotografii – znajdziemy wszystko, czego trzeba początkującym miłośnikom koni i jazdy konnej. Niezbędne informacje o tych wspaniałych zwierzętach, ich charakterze, potrzebach, zwyczajach i pielęgnacji, przeplatane są zaskakującymi ciekawostkami.

Wyjątkowo miłą niespodzianką w książce jest miejsce, gdzie można umieścić własne zapiski czy wkleić fotografie ulubionych koni – to sprawi, że ten pierwszy podręcznik będzie bardzo osobistym zbiorem wiedzy, doświadczeń i wspomnień.

Książka zainteresuje dzieci w wieku od 7 lat, ale posłuży także starszym miłośnikom koni, którzy chcą zagłębić się w ich tajemniczy, fascynujący świat. To znakomity prezent na początek jeździeckiej drogi!

Informacje dodatkowe o Konie. Mój pierwszy podręcznik:

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2021-02-04
Kategoria: Podręczniki
ISBN: 978-83-8144-258-9
Tłumaczenie: Anikó Couto-Szalay

Tagi: konie podręcznik jazda konna

Kup książkę Konie. Mój pierwszy podręcznik

Konie. Mój pierwszy podręcznik - opinie o książce

Avatar użytkownika - Uleczkaa38
Uleczkaa38
Przeczytane:2021-04-18,

KONIE... - piękne, wolne, silne i dumne zwierzęta, które od zawsze fascynowały ludzkość i wspomagały jej codzienność na wielu płaszczyznach życia. Dziś konie służą nam przede wszystkim w rekreacji, sportowych wyczynach, czy też chociażby terapii wielu ważnych schorzeń. Nade wszystko jednak kochamy te zwierzęta za to, że są tak wyjątkowe i niezwykłe. Dlatego też z tym większą przyjemnością przychodzę do was z recenzją wspaniałej książki dla dzieci pt. "Konie. Mój pierwszy podręcznik", która stanowi cenne kompendium wiedzy o tych niezwykłych stworzeniach. Pozycja ta ukazała się nakładem Wydawnictwa Jedność!

Na ponad 100 stronach tej książki znajdziemy moc informacji o koniach, ich życiu, naturze, przyzwyczajeniach i pochodzeniu, które w prosty i przystępny sposób pozwalają nam poznać te pięknie zwierzęta. To także moc wiedzy na temat ich żywienia, opiekowania się nimi w stajni oraz właściwej pielęgnacji, by mogły cieszyć się zdrowiem i szczęśliwym życiem. I gdy już przyswoimy sobie te podstawowe fakty, przychodzi czas na przygodę z jeździectwem i jego rozmaitymi, sportowymi odmianami, które zostały opisane tu krok po kroku od samych podstaw, aż po najbardziej skomplikowane ewolucje. A wszystko to przyjmuje oczywiście piękną, kolorową i fascynującą postać!

Pozycja ta łączy w sobie kilka głównych, literackich cech. Z jednej strony jest to interesujący, świetnie napisany i przystosowany do dziecięcych możliwości podręcznik na temat koni. To za jego sprawą poznamy tu absolutnie wszystkie najważniejsze informacje o koniach, ich życiu oraz wspólnej, sportowej przygodzie. Z drugiej strony książka ta ma w sobie coś z pasjonującego reportażu, który zabiera nas w niezwykłą podróż do świata koni i ludzi, którzy je pokochali, odsłaniając krok po kroku wszystko to, co jest w nim najpiękniejsze. I wreszcie trzeci aspekt tej książki - osobisty pamiętnik i notatnik, w którym każdy dziecięcy czytelnik może zamieszczać własne notatki, spostrzeżenia i zdjęcia koni. Prawda, że to bardzo bogata oferta...?

Nie sposób nie docenić fachowości przekazywania wiedzy o koniach, jaka wypełnia strony tej książki. To wiedza i ciekawostki od ludzi, którzy doskonale znają się na koniach i wiedzą o nich absolutnie wszystko - m.in. to, jak i czym je karmić, w jaki sposób dbać o ich czystość, czy też jak należy je dosiadać. Kolejne informacje odnoszą się już do praktycznej strony jeździectwa, czyli m.in. poprawnego kłusu, pokonywania pierwszych przeszkód, woltyżerki, czy też rzeczy niezwykle ciekawej zwłaszcza dla dziewczynek - końskiej mody (piękne czesanie włosia itd.). To wiedza, ale też i moc humoru, zaskakujących ciekawostek oraz licznych nawiązań do popkultury.

Każdą z przekazanych tu informacji dopełnia przebogaty zestaw fotografii, które obrazują konie, opiekę nad nimi, kolejne czynności związane z jeździectwem, jak i wiele innych faktów. To piękne dla oka, fachowo wykonane i co ważne, obrazujące w głównej mierze dziecięcych bohaterów z końmi u boku, zdjęcia. I jest w tym coś na wzór fascynującej foto opowieści, która z pewnością oczaruje sobą każde dziecko. Tu warto docenić także bardzo efektowne, całościowe wydanie tej pozycji, na które składa się m.in. duży format, twarda oprawa, doskonała jakość papieru i druku, czy też przejrzysty i czytelny układ tekstu.

Każdy rodzic spotkał się lub wkrótce spotka z prośbą dziecka, by mogło dostać własnego konia... Z wiadomych względów nie zawsze jest to możliwym do spełnienia, ale wtedy możemy podarować naszym pociechom właśnie tę wspaniałą książkę, która na pewno je ucieszy, a przy okazji i sprawi, że dziecko pozna związaną z tym faktem odpowiedzialność, jaką to jest opieka nam tym wspaniałym zwierzęciem. A później kto wie..., być może właśnie za kilka lat zapragnie ono zapisać się klubu, bądź też udzielać w roli wolontariusza w pobliskiej stajni, posiadając już do tego niezbędną i cenną wiedzą, jaką przyniósł ten tytuł.

Książka pt. "Konie. Mój pierwszy podręcznik", to wspaniała, znakomicie napisana i niezwykle efektowna pozycja dla wszystkim miłośników tytułowych zwierząt. Znajdą tu oni wszelką możliwą wiedzę na temat koni, ich życia, opieki nad nimi i przygody z jeździectwem, która może okazać się miłością na całe życie. Z tego też względu gorąco zachęcam was drodzy rodzice do podarowania waszym dzieciom tej pięknej książki, która z pewnością je oczarowuje, zachwyci i sprawi, że staną się one lepszymi, kochającymi zwierzęta, ludźmi. Polecam!