Koniec się pani nie udał

Tom 5 cyklu Zofia Wilkońska

Rześka i bezkompromisowa emerytka Zofia Wilkońska umiera i trafia na rozmowę do miejsca, które wydaje się być niczym inny, jak czyśćcem. Po odpowiedzi na kilka trywialnych pytań, ustawia się w kolejce do wyjścia. Przypadkowa zamiana biletów rzuca ją jednak tam, gdzie wcale nie powinna się znaleźć. Co więcej: sprytnie włącza się w prace podupadającego i skierowanego do likwidacji zespołu produkującego drobne dobre uczynki. Ma w tym jednak swój osobisty interes. Do pomocy angażuje porucznika Borewicza, Danutę Szaflarska i generała Jaruzelskiego. Tymczasem kobieta, z którą zamieniła się biletem, odnajduje ją i zaczyna szantażować.

Informacje dodatkowe o Koniec się pani nie udał:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2022-05-18

Kup książkę Koniec się pani nie udał

Bez obaw. Mamy własne stacje i lotniska. Jeździmy z Włoszczowy, a latamy z Radomia. Nie spotkamy tam żywej duszy.

Koniec się pani nie udał - opinie o książce

"Życie jest jak biegunka: nigdy nie masz gwarancji, że na pewno się skończyło."
Bardzo polubiłam bezkompromisową emerytkę Zofię Wilkońską, chociaż sama chyba nie chciałabym być tak wszechstronna jak ona. Ucieszyła mnie kontynuacja jej przezabawnych przygód. Ona po prostu musi zawsze być w centrum zainteresowania. Tym razem jednak znalazła się w bardzo elitarnym i doborowym towarzystwie. I to nie byle gdzie, ale w... czyśćcu. Pani Zofia i tam nieźle namiesza...
Podczas oczekiwania w kolejce do Nieba (lub Piekła?), przypadkiem w jej ręce dostał się bilet należący do innej kobiety, więc pani Zofia bardzo szybko z niego skorzystała, lecz nie jest pewna do końca czy dobrze zrobiła. Nie ma pojęcia gdzie się dostała, lecz poznała tu wiele znanych osób, miedzy innymi Danutę Szaflarską, porucznika Borewicza, Edwarda Gierka czy generała Jaruzelskiego a nawet Jerzego Pilcha... Z ich pomocą chce zrealizować swój plan i... wrócić do świata żywych, gdyż martwi się o męża oraz syna. Chciałaby się z nimi spotkać. Nie jest to jednak takie proste.

"Co z moim synem? Czy on sobie beze mnie poradzi? Ma czterdzieści lat, czyli jest prawie dorosły, ale czy będzie potrafił żyć bez moich rad, podpowiedzi, uwag dotyczących wyglądu, zachowania, braku zaradności życiowej czy mankamentów urody jego partnerek? Nie sądzę."
Pani Zofia jak zwykle genialnie wprost radzi sobie z dyrygowaniem ludźmi, potrafiła przekabacić wiele osób na swoją stronę, żeby jej pomogły w realizacji zadania. A ponieważ wywróciła do góry nogami cały panujący system i porządek w zespole produkującym dobre uczynki, więc postanowiono jej pomóc.
Czy uda się Zofii Wilkońskiej powrót do rodziny? Czy znajdzie na to sposób? Jak można się wydostać z czyśćca? Czy w ogóle jej bliscy będą chcieli jej powrotu? Na te pytania odpowiecie sami po lekturze tej książki.

W sumie to sama nie wiem, czy chciałabym mieć taką przyjaciółkę jak Zofia Wilkońska. Ona potrafiłaby wszystko ułożyć tak, żeby jej pasowało, więc ja pewnie nie miałabym zbyt wiele do mówienia. Z drugiej jednak strony nie można jej nie lubić. Autor tak bardzo sprawnie miesza fikcję z rzeczywistością, że można się pogubić a wyobraźnia zaczyna płatać figle. Polityczne wstawki są również niezłe. A sarkastyczny humor dopełnia całości.
Historia lekka i odprężająca, nie zajmuje wiele czasu i szkoda, że to finał, bo żal, że nie spotkam się już z szalona emerytką, chociaż zawsze można zacząć czytać jej przygody od początku...

"Nie poszło ci najgorzej, skoro jesteś tu z nami. My jesteśmy z ciebie zadowoleni. Sporo piłaś, ale przez ostatnie siedem lat rządziło Prawo i Sprawiedliwość, więc to się nie liczy."

Polecam dla relaksu i refleksji...

Tym razem Jacek Galiński ostro zaszalał. Uśmiercił naszą poczciwą staruszkę -- Zofię Wilkońską. Czym sobie na to zasłużyła? Przecież była uczciwą kobietą. Mogła dalej żyć. Oj marne to życie, marne. To dopiero początek tej tragedii. Słuchając o jej końcu, nie dowierzałam. Bałam się nie o babcię, a o tych wszystkich w zaświatach. Jak oni sobie poradzą z tak krzepką babką? Czy będą mieli jej dosyć? Zofia Wilkońska stanie w prawdzie o swoim życiu. Czy wszystko wyszło jej, tak jakby chciała? Będzie musiała odpowiedzieć na kilka pytań. Od tego zależy, gdzie dalej trafi. Dzięki niesamowitym zwrotom akcji nie wyszło jej tak, jak powinno. Nasza bohaterka trafi do niezwykłego zespołu. Będzie musiała produkować dobre uczynki. Czy nasza bohaterka podoła zadaniu? Bardzo w to wątpiłam. Bałam się, że dzięki niej ten zespół upadnie na samo dno. W zaświatach Zofia spotkała między innymi: Boga, Jezusa, porucznika Borewicza i generała Jaruzelskiego. Zyskała nowych zwolenników i wrogów. Czy Zofia będzie dobrym duchem dla swojego męża? Czy raczej przyprawi go o palpitację serca? Z książki "Koniec się pani nie udał" dowiecie się, jaką wizję zaświatów ma Jacek Galiński. Czy w jego zaświatach Bóg jest mężczyzną, czy raczej kobietą? Kim tak naprawdę okazał się Kopernik? W tej piątej części Zofia Wilkońska dozna niejednego szoku. Dzięki tej bohaterce i jej poczynaniom doznałam emocjonalnego szoku i prawie padłam ze śmiechu. Idealna satyryczna bohaterka. Można się legalnie posikać ze śmiechu. Pozytywna energia gwarantowana. Zakończenie tej historii dało mi do myślenia, że jeszcze kiedyś babcia Wilkońska powróci. Czy waszym zdaniem koniec Zofii Wilkońskiej się nie udał?
Avatar użytkownika - iwonap12
iwonap12
Przeczytane:2023-01-15, Ocena: 3, Przeczytałam, 26 książek 2023,

Pani Zofia straciła już dla mnie pazur. Książka mnie miejscami nużyła, wręcz traciłam wątek. Szkoda, bo pierwsza część była świetną rozrywką. Niestety seria ta traci na uroku.

Avatar użytkownika - jusia
jusia
Przeczytane:2022-08-23, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2022,

Gdzie diabeł nie może tak Zofię pośle, a gdyby starszą panią umieścić gdzieś pomiędzy aniołami a diabłami? Zofia opuściła ziemski padół i stoi u bram..no właśnie nie wiadomo nieba czy piekła?

Miejsce do którego trafia, nie do końca podoba się kobiecie, dlatego bez wahania ustawia się w kolejce do wyjścia, gdzie przypadkiem zamienia się z inną kobietą biletem i trafia do miejca gdzie produkuje się dobre uczynki. Na swojej nieziemskie drodze Zofia spotyka osobistości niegdyś z pierwszych stron gazet, sławnych i znanych.

Zabawne dialogii i niewyparzony język Zofii, jej przemyślenia i riposty sprawiają, że czytelnik może odpężyć i pośmiać się z lektury.

"Życie jest jak biegunka, nigdy nie masz gwarancji, że na pewo się skończylo".

Avatar użytkownika - zaBOOkowana
zaBOOkowana
Przeczytane:2022-07-14, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam,

Zofia Wilkońska kończy swój żywot na ziemi. Ale to nie koniec, to dopiero początek! Miejsce, do którego trafia po śmierci, nie do końca przypadło żywiołowej staruszce, dlatego ta bez wahania staje w kolejce do wyjścia i przypadkiem zamienia się biletem z inną kobietą. Ta pomyłka skutkuje przeniesieniem starszej pani do zespołu produkującego dobre uczynki. Tam jednak kobieta ma własny plan, w którego realizacji pomagają jej porucznik Borewicz i inni.

Zofia jest najbardziej nieprzewidywalną babką w dziejach! Wydawałoby się, że wszystko już widziała, z niejednej opresji wyszła obronną ręką. Pamiętam ten genialny humor z pierwszych części jej perypetii.

Jeżeli jeszcze nie znacie tej przebojowej staruszki, koniecznie nadróbcie wszystkie tomy serii!

Bliżej Ci do Diabła?czy Anioła???

Ta-dam! Oto dzisiejsza, gorąca PREMIERA
W końcu doczekaliśmy się kolejnej części tej zwariowanej i nieposkromionej staruszki.
W sumie to nie od dziś wiadomo, że pani Zofia nie ma sobie równych. Bowiem to emerytowana, starsza pani nie tylko potrafi bawić i szokować, ale także umie porządnie czytelnika zirytować.
Ta kobieta jest wprost nie do zdarcia. Żywa czy martwa potrafi nieźle namieszać.
KONIEC SIĘ PANI NIE UDAŁ Jacka Galińskiego @jacekgalinski to nietuzinkowa komedia kryminalna z iście prawdziwym czarnym humorem. Autor ponownie udowodnił, że nie boi się kontrowersyjnych tematów. Pozycja jest lekka, zabawna, a do tego wszystkiego na poprawę humoru będzie jak znalazł.

Jeśli zatem nie boicie się lekko groteskowej, acz dowcipnej fabuły to koniecznie sięgnijcie po przygody pani Zofii.
Kto się skusi na prawdziwą jazdę bez trzymanki ?
We współpracy @wydawnictwo_wab

Kratki się pani odbiły
Jacek Galiński0
Okładka ksiązki - Kratki się pani odbiły

Szalona emerytka Zofia Wilkońska tak namieszała, że trafiła za kratki. Czymże jednak jest więzienie dla zawziętej staruszki. Niczym innym jak sceną walki...

Kółko się pani urwało
Jacek Galiński0
Okładka ksiązki - Kółko się pani urwało

Najpierw włamano się do jej mieszkania. Złodzieje nie tylko ukradli pieniądze, biżuterię czy cenne dokumenty, lecz również sprofanowali najcenniejszą...